Гіпермаркет Знань>>Етика>>Етика 6 клас>>Як громадяни повинні ставитися до своєї держави
1. Як громадяни повинні ставитися до своєї держави. 2. Що означає бути громадянином і патріотом України сьогодні. 3. Як пов'язані наші долі з долею Вітчизни.
Після цього уроку ви зможете:
1. Як громадяни повинні ставитися до своєї держави Мабуть, ви не раз задумувалися над тим, що для вас є найріднішим, найдорожчим. Звичайно, насамперед, це - ваші батьки, родина. Близькими для вас є також місце, де ви проживаєте, будинок, у якому мешкаєте, вулиця, якою щодня ходите до школи, двір, у якому зустрічаєтеся зі своїми друзями. Усе це - ваша мала Батьківщина, ваша велика родина, ім'я якої - громада. Всі люди, котрі мешкають в Україні, є різними за поглядами, уподобаннями, мовою, національністю, вірою тощо. Водночас нас об'єднує те, що всі ми є громадянами України. Але бути справжніми громадянами країни означає не лише проживати на її території, а насамперед дбати про неї, бути свідомими та активними членами її громади.
Ви мрієте здобути цікаву професію та мати добру роботу, бути матеріально забезпеченими й жити у вільній демократичній державі. А чи замислювалися ви над тим, що необхідно, аби такі мрії стали дійсністю? Потрібні зусилля кожного з нас - громадян держави Україна. І від того, як ви навчитеся бути її добрими громадянами, залежить і ваше майбутнє. Ми маємо виховати в собі громадянськість як усвідомлення власної ролі в житті суспільства, активне прагнення до його вдосконалення відповідно до демократичних норм і цінностей.
2. Що означає бути громадянином і патріотом України сьогодні
Патріотом не може бути людина, яка не поважає Гімн і Герб держави. Щоб бути патріотом, треба знати українську мову, знати і поважати Гімн і Герб нашої країни, багато працювати і не купувати іноземні продукти.
Більшість людей вважає, що уряд не лише не повинен підтримувати продаж іноземних товарів, алей повинен з ним боротися. Значна кількість людей висловлюється проти вільної торгівлі імпортними товарами, але купує здебільшого іноземні товари.
Патріот обов'язково віддаватиме перевагу роботі у вітчизняній приватній фірмі, ніж в іноземній.
Справжній патріотизм приносить користь державі, але коли відмовляються від знання мови і культури інших народів, від купівлі іноземних товарів або від толерантного спілкування з представниками інших країн - це неправильне розуміння патріотизму, яке може породжувати серйозні конфлікти в суспільстві. Якщо людина проголошує лозунги про перевагу одного народу чи національності над іншими, про нетерпимість та вороже ставлення до інших народів, це вже не є патріотизмом - це шовінізм. З іншого боку, є люди, які вважають себе такими, що належать всьому світові і людству, а приналежність до однієї країни називають обмеженістю. Вони мають право на такий світогляд, але їх важко назвати патріотами.
Якби ви мали можливість виїхати з України на постійне проживання в іншу країну, чи скористалися б ви нею? Обґрунтуйте свій вибір конкретними аргументами «за» або «проти». Коротко запишіть їх і ознайомте з ними клас.
3. Як пов'язані наші долі з долею Вітчизни Прочитайте вірш Василя Симоненка. Як ви гадаєте, який зміст вклав поет у поняття «Грудочка любимої землі»? Які думки, почуття у вас викликає цей вірш? Знайдіть і прочитайте рядки, які найбільше схвилювали і поясніть вас, чому саме.
Грудочка землі Ще в дитинстві я ходив у трави, В гомінливі трепетні ліси, Де дуби мовчали величаво У краплинках ранньої роси. Бігла стежка в далеч і губилась, А мені у безтурботні дні Назавжди, навіки полюбились Ніжні і замріяні пісні. В них дзвеніло щастя непочате, Радість невимовна і жива, Коли їх виводили дівчата, Як ішли у поле на жнива. Ті пісні мене найперше вчили Поважати труд людський і піт, Шанувать Вітчизну мою милу, Бо вона одна на цілий світ. Бо вона одна за всіх нас дбає, Нам дає і мрії, і слова, Силою своєю напуває, Ласкою своєю зігріва. З нею я ділити завжди буду Радощі, турботи і жалі, Бо у мене стукотить у грудях Грудочка любимої землі.
Мала Батьківщина Богдана Мельник «Але я вірю в сили розуму свого народу, який повинен сам вирішувати свої проблеми, а не чекати допомоги. Доля України в наших руках, а не в руках людей, які мріють тільки про збагачення своїх кишень, таким людям прийде кінець на Україні. І тоді розквітне наша держава і буде дбати про кожну людину - громадянина України, а громадяни, маючи права, будуть виконувати свої обов'язки: захищати Батьківщину, охороняти природу, дбати про розквіт мистецтва, культури, архітектури і всього того, що допоможе нашій державі вийти із тяжкої економічної, духовної, матеріальної скрути».
«А ще я хочу, коли виросту і зможу вносити пропозиції та проекти законів до нашої Верховної Ради, внести народним депутатам таку пропозицію: включити до Конституції України в розділ "Заключні положення" таку статтю: "Якщо влада не в змозі гарантувати дотримання прав та свобод громадян, закріплених даною Конституцією, цілісності та незалежності держави, то народ має право захищати свої права та свободи, а також цілісність та незалежність України всіма доступними йому засобами"».
«Повага і підтримка влади - це не лише прямий обов'язок громадянина. Якщо навіть твої патріотичні засади тебе не спонукають до підтримки влади, але якщо ти - віруюча людина, то прочитай ці слова і подумай - до кого вони звернені? Може, тоді, при загальній повазі до влади, наше становище стане кращим, не буде такого розшарування на багатих і бідних, стане менше злочинів і характерною рисою третього тисячоліття будуть не війни, а щасливе, мирне життя, до якого людство прямує вже не одну тисячу років».
I. Працюючи в парах, назвіть декілька ознак, з яких для вас складається образ сьогоднішньої України, наприклад: позитивні риси характеру мешканців України;
II. Підготуйте малюнок «Мій образ України», втіливши в ньому ті явища, які ви вважаєте найсуттєвішими. Етика. 6 клас. Данилевська О., Пометун О. Вислано читачами з інтернет-сайтів
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: