KNOWLEDGE HYPERMARKET


Підсумкове узагальнення (тема 35). Повний урок

Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 5 клас. Повні уроки>> Історія України: Підсумкове узагальнення (тема 35). Повний урок

Содержание

Тип уроку

Урок-узагальнення з елементами гри.

Мета

Узагальнити набуті знання та повторити вивчений матеріал.

Завдання

  • повторити вивчені теми, закріпити набуті знання;
  • узагальнити вивчене;
  • дізнатися про молодого українського науковця, що реалізує свої таланти у США;
  • виховати в учнях бажання старанно навчатися, набувати знання для реалізації їх у діяльності.

Хід уроку

Гра „Абетка історії”

Класс обирає ведучого та ділиться на дві команди. На дошці малюють українську абетку. Ведучий на власний розсуд швидко обирає будь-яку літеру. Гру розпочинає перша команда. Їй дається 3 хвилини, щоб згадати і записати поняття та історичних постатей, чиї імена починаються на дану літеру. Далі капітан команди виголошує список. Після того, як названо перше поняття/постать, команда друга пояснює у кількох реченнях, що мається на увазі під цим поняттям (або говорить про внесок особистості у розвиток української політики/культури/тощо). За кожну вдалу назву поняття, а також за пояснення командам начисляється 1 бал. Бали записуються на дошці (групуються на дві колонки). Гра продовжується з другою літерою, обраною ведучим.

Гра „Стрічка історії”

Учитель вішає на дошку приготований заздалегіть матеріал: намальований довгий струмок, а на нього – таблички з датами вивченого періоду. Дати вішаються по одній, учні повинні швидко називати, які події за ними приховані. Переможців у грі немає, вчитель підсумовує: „Навіть не знаю, як обрати переможця. Всі добре знали запропоновані мною дати. Давайте визначимося так: переможці у цій грі – ви всі. А тепер граємо в наступну, щоб визначити дійсного знавця історії”.

Гра „Особистості”

Клас ділиться на дві команди. Ведучий – вчитель. Він називає особистість з вивченого періоду, кожній команді дається 4 хвилини, щоб записати усе, що вони пам′ятають про цю історичну постать. Далі капітани команд виголошують по одній записаній щойно тезі. Якщо вона правильна – вчитель пише на дошці плюс 1 бал команді-лідеру. Якщо теза невірна або неповна – другій команді дається 30 секунд, щоб порадитися і виправити помилку. Якщо їм це вдалося – зачислюється також +1 бал. За гру повинно бути названо біля 4-6 особистостей. Переможці нагороджуються позитивними оцінками. Для повторення матеріалу учитель може використати відео:









Контрольна робота

(Учитель обирає декілька питань з поданих нижче, складає тестові листки на 3 варіанти та роздає класу; на виконання дається 20 хвилин).

Питання:
1. Коли на території України з′явилися перші люди?
2. Чи були класи у первісному суспільстві? Які?
3. Назвіть періоди первісного суспільства.
4. Що ви пам′ятаєте про Трипільську культуру?


Трипільська культура


5. До якого періоду належить Трипільська культура?
6. Хто такі скіфи?


скіфська культура


7. Які народи заселяли південь України у давні часи?
8. Причини занепаду міст-держав.
9. Назвіть міста-держави VII ст. до н.е.
10. Розкажіть про економіку міст-держав.
11. Розкажіть про версії походження назви „Русь”.
12. Хто заснував Київ?
13. Коли і ким було засновано Київ?
14. Хто такий Кий?
15. Хто такий Щек?
16. Хто такий Хорив?


IstUkr5-povni-34-horuv.jpg


17. Хто така Либідь?
18. Коли князь Олег захопив Київ?
19. Хто такий Нестор?
20. Коли існувала Київська Русь?
21. Дати панування Володимира Великого.
22. Коли князював Ярослав Мудрий?
23. Історичне значення Київської Русі.
24. Дати існування Галицько-Волинського князівства.
25. Хто такий Данило Галицький?


Данило Галицький

Данило Галицький


26. Коли підписано Кревську унію?
27. Коли підписано Люблінську унію?
28. Коли існувала
Запорізька Січ?
29. Культура на Січі.
30. Козацькі звичаї.
31. Коли тривала національно-визвольна війна 17 стол.?
32. Що таке Кримське ханство?


кримське ханство


33. Розкажіть про козацько-гетьманську державу.
34. Коли утворене Кирило-Мефодіївське братство. Його значення для України.
35. Дати Першої світової війни.
36. Причини виникнення та передумови Першої світової війни.
37. Що таке Українська центральна рада? Її значення для України.
38. Розповісти про падіння Гетьманату.
39. Що таке УНР? Її значення для України.
40. Розповісти про нову економічну політику.
41. Причини виникнення Другої світової війни.
42. Розповісти про рух Опору в Україні.
43. Коли було проголошено незалежність України?


IstUkr5-povni-34-nezal.jpg


44. Наслідки прийняття незалежності Україною.
45. Культурні здобутки незалежної України.


Якщо контрольна робота виконана, а урочний час залишається, учитель розповідає про українську діаспору та видатних українців у світі.

Колишній киянин Макс Левчин поповнив когорту світових IT-геніїв, заснувавши найбільшу в світі систему електронних платежів PayPal і ставши віце-президентом головного пошукача світу - Google.

У 2002 році, після продажу своєї компанії електронних платежів PayPal, 35-річний комп'ютерний геній Макс Левчин раптом виявив, яка нечувана сума виявилася на його банківському рахунку. Першим бажанням, каже він, було відмовитися від будь-якої роботи і присвятити життя подорожам. Однак Левчин починає відчувати дискомфорт, якщо перебуває у відпустці довше декількох днів.

"Я зрозумів, що абсолютно не можу сидіти без діла", - зізнається екс-киянин, що створив найбільшу платіжну систему в світі, що працює в 194 країнах з 18 національними валютами, в одному зі своїх рідкісних інтерв'ю іноземним ЗМІ. Якщо він і виступає в пресі, то, як правило, лише в спеціалізованій.

Втім, Левчин може собі дозволити дивитися на світ з висоти силіконового олімпу: як і інші володарі кращих мізків в Америці, він живе в Силіконовій долині. Адже багато в чому саме завдяки йому ціна за PayPal злетіла до $ 1,5 млрд, які свого часу заплатив за неї покупець - компанія eBay. Головною складовою такої високої оцінки виявилася унікальна система захисту клієнтських даних, яку розробив Левчин.

У 2009 році авторитетний журнал Fortune в своєму рейтингу 40 найбільш успішних бізнесменів планети молодше 40 років відвів Левчин 25-е місце.

Таланти Левчин були помічені в найвищих сферах бізнесу інформаційних технологій. З минулого серпня він займає пост віце-президента з інженерних розробок найпопулярнішою пошукової системи світу, Google.

"Макс вийшов з високоосвіченою інтелігентній сім'ї, - пояснює Корреспонденту Ганна Дворнікова, президент Американської бізнес-асоціації російськомовних професіоналів. - Він, звичайно, не" від сохи ", але його можна характеризувати як self-made man. Просто він - унікум ".

Король Силіконової долини


Левчин згадує картинку з свого київського дитинства: двері квартири, в якій він виріс, зовні були розмальовані зірками Давида. Захищати від побутового антисемітизму, розповсюдженого в СРСР, сім'ю відомого драматурга, поета та есеїста Рафаеля Левчин і фізика-теоретика Лілії Зельцман місцева влада не горіли бажанням. Та й батько Макса шанувальником радянської системи ніколи не був і не приховував цього.


"Пізніше я дізнався, що співробітники КДБ кілька разів намагалися завербувати батька", - розповідає Левчин-молодший. Зусилля спецслужб виявилися марними: у 1991 році Левчин вирішили покинути країну.

Переїхавши до Чикаго з $ 700 заощаджень на все сімейство з шести осіб, емігранти самотужки почали облаштовувати життя на новому місці. Максу Левчин серйозно допомогло, що на той час він відмінно знав англійську - батько почав давати перші уроки майбутньому мільйонерові, коли тому було два роки від народження.

Твердість характеру молодий Левчин демонструє і в повсякденному житті. Вже багато років він і його дружина Неллі Минькова, також емігрантка з колишнього СРСР, є переконаними вегетаріанцями. За визнанням бізнесмена, здорова рослинна їжа і регулярні фізичні навантаження тримають його в хорошій формі - і голову в тому числі.

Список використаних джерел:

1. Урок на тему "Історія 5 клас. Підсумкове узагальнення." учителя Дмитрієва В.С., м.Київ

2. Урок на тему "Українська діаспора – складова частина українського етносу." з сайту xvatit.com

3. Урок на тему "Механічний рух населення. Міграційні процеси в Україні. Українська діаспора" вчителя географії Дженджелюка М. В. Рудня-Почаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненської області

4. Історія України: Маловідомі імена, події, факти. / П.Т. Тронько. - К., 2007


Скомпоновано та відредактовано Любименко В.В.


Над уроком працювали

Дмитрієв В.С.

Дженджелюк М. В.

Король Б.Ю.

Любименко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Історія України > Історія України 5 клас