Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 10 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література: Трагізм поезії Тютчева. Повні уроки
Тема: Змалювання трагізму людського існування на тлі універсального природного життя.Трагічна забарвленість теми кохання в творчості Ф.І. Тютчєва
є одним з самих популярних поетів наших днів. Його «Розумом Росію не зрозуміти», «Щасливий, хто відвідав сей світ», «Не плоть, а дух розтлився в наші дні», «Все в мені, і я у всьому» і інші рядки стали крилатими. Думки Тютчева актуальні і в наші дні. І ми можемо погодитися із словами Л.Н. Толстого, що сказав «Без Тютчева не можна жити».
Його вірші не можна назвати лірикою в чистому вигляді, тому що в них виражаються не просто відчуття ліричного героя, але перш за все філософська система автора-мислителя. У творах Тютчева дається комплекс думок і переживань в емоційних художніх образах. І.С. Аксаков писав: «У нього не те, що мисляча поезія - а поетична думка» Зробити висновок про те, яку роль на художньому світі поезії грає антитеза «земного» і «небесного». Творчості Тютчева присвячена велика кількість робіт літературознавців. Монографію про життя і творчість Тютчева написав К.В. Пігарев, правнук поета. У 1995 році вийшла в світ книга «Тютчев Ф.І. «Про віщавши душа поета». У ній, окрім віршів поета, поміщено обширне застосування із статтями і есе про життя і творчість Тютчева, в яких розкривається його художній світ. Ф.И. Тютчев відчував себе часткою світу, а тому вважав всі відчуття і настрій людини проявами космічного буття. У його душевному житті, в його світовідчуванні незмінно присутня спрямованість за межі земного світу. В Тютчева немає пейзажної лірики як такої, він не створював картин природи, не описував явищ і подій самих по собі, «уважно вдивляючись в них, він наполегливо шукав їх сокровенний сенс, нестерпно жадав прориву в інший світ». Поезія Тютчєва дуже мелодійна, вона завжди викликала бажання у багатьох композиторів написати музику до віршів поета.
Для поета-філософа Федора Івановича Тютчева ця антитеза особливо важлива. Вона потрібна була для того, щоб намалювати ідеал, до якого повинні прагнути люди. Можна зробити висновок про те, що антитеза «небесного» і «земного» на рівні лексики яскравіше виражена у вірші 1860 років «Хоч я і звив гніздо в долині», оскільки «земному» дається оцінка: «задушливо-земне». Прагнучи відштовхнутися від землі, ліричний герой хоче порвати з «задушливо-земним». Це особливий стан ліричного героя відзначає А.Г. Горнфельд: «Сидячи в альпійській пустелі, він незмінно підіймав свій погляд вгору і не відриваючи погляду від «недоступних громад» з їх «непорочними снігами» і відблиском польоту ангелів, він пов'язував з ними своє нескороминуще і невтомне прагнення увись». У вірші «Хоч я і звив гніздо в долині» відсутній другий рівень підйому - середня ланка, тому контраст низу і верху - долини і вершини - відчувається краще. Тютчев пише вірш «Последний катаклизм». Поету було призначено довге життя: отроцтво припало на вітчизняну війну 1812 р., в зрілості він пережив катастрофу Кримської війни. Будучи одним з видних діячів зовнішньої політики Росії, Тютчев багато років провів за кордоном, в Германії. До цієї країни він звикся не відразу. Його дитинство прошло в родовому маєтку в Овстуге, а потім в Москві, Тютчев сумував по Росії навіть коли прожив в Мюнхені вже декілька років. Є одна сторона життя поета, одна тема, без якої неможливо уявити собі подобу і долю Тютчева. Йдеться про любові, що зайняла в свідомості Тютчева виняткове місце. Вже в юності Тютчев відчуває, як швидкоплинне життя, і він ловить її миті в любові. Саме такі миті любові увіковічнює в своїх віршах:
Його душа не може жити, коли вона спустошується, коли з неї вирушає любов. Він кидається в це відчуття як у вир, щоб наповниться ним, і тоді з'являються вірші. Над уроком працювали Васько Н. І. Пилипенко В.В. Карлюк Н. І.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: