Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 5 клас>> Історія України: Перша світова війна
ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
БУРЕМНІ РОКИ
20 ст. розпочалося для народів світу великою бідою. Року 1914 спалахнула Перша світова війна, яка втягувала у свій вир нові й нові держави. Саме тому її назвали світовою. Справжнім лихом стала вона для України. Австро-Угорщина й Росія - держави, що переділили українські землі, - воювали між собою. Так українці опинилися в різних, ворожих одна одній, арміях. Українці-галичани й українці-наддніпрянці тисячами гинули за чужі інтереси, бо не мали власної держави, яка дбала б про них. Війна принесла українському народу неймовірні нещастя й страждання, водночас гартуючи його. Недарма на той період припадає пожвавлення національно-визвольного руху. Активними учасниками його стали січові стрільці.
Українська громадськість у перші дні війни звернулася з гаслом створення українського військового загону. На цей заклик відгукнулися багато охочих. Із тих добровольців було сформовано легіон Українських січових стрільців (тобто підрозділ вояків). Серед стрільців було багато студентів і гімназистів - у майбутньому письменників, композиторів, художників, лікарів, юристів. Тож вільні хвилини вони присвячували творчості, залишивши нащадкам безцінний скарб - стрілецькі пісні. Найвідомішою стрілецькою піснею є «Червона калина», яку впродовж років виконували як гімн:
Гей у лузі червона калина похилилася, Чогось нагла славна Україна зажурилася. А ми тую червону калину підіймемо, А ми нашу славну Україну, гей-гей, розвеселимо.
Перевірте, про що дізналися й чого навчилися 1. Чому українці під час Першої світової війни опинилися в двох ворожих арміях? 2. Хто і для чого створив легіон Українських січових стрільців?
В. Власов, О. Данилевська, Вступ до історії України, 5 клас Вислано читачами з інтернет-сайтів
Повний перелік тем з історії України, календарний план по всім предметам згідно шкільної програми, домашня робота, курси та завдання з історії України для 5 класу
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|