Гіпермаркет Знань>>Етика>>Етика 5 клас>> Етика: Що означає бути щасливим.
Словник термінів до предмету Етика 5 клас.
Тема «Що означає бути щасливим.».
Словник до уроку етики в 5 класі, Тема 5. Що означає бути щасливим Галина Вікторівна Бєлоногіна, вчитель історії, етики, правознавства Комунальний заклад «Луганська СЗШ I - III ступенів № 48»
Щастя — це стан цілковитого задоволення життям; сприятливий збіг обставин; талан, успіх (Тлумачний словник української мови).
Щастя — поняття моральної свідомості, що позначає стан людини, який найбільше відповідає внутрішній задоволеності повнотою й осмисленістю життя, здійсненням свого людського призначення. Щастя є чуттєво-емоційною формою ідеалу (Український педагогічний словник)
Щастя — стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості. Те, що викликає відчуття найвищого задоволення життям, дає радість людині. Стан чи якість бути щасливим; насолоджувальний досвід чи емоція, що породжується від володіння добром чи задоволення бажань; втіха, приємність; благословенність (Вікіпедія).
Щастя — благоденство, благополуччя, земна благодать, бажане життя без горя, смутку, тривоги, спокій і задоволення, взагалі, все бажане, усе те, що заспокоює і задовольняє людину, спокій і достаток; бажана несподіванка, талан, удача, успіх; Щастя в нас, а не кругом та навколо. Дасть Бог здоров'я, дасть і щастя. Щастя, що трясця: на кого захоче, того й нападе. Дурневі скрізь щастя. Щаслива, легка рука. Щасливо грати - людей оббирати; нещасливо грати - себе ображати. Не родись ні розумний, ні гарний, а родись щасливий (Толковый словарь живого великорусского языка Владимира Даля).
Індивідуальність - те особливе, що відрізняє кожного та кожну від усіх інших.
Самооцінка, оцінка особистістю самої себе, своїх можливостей, якостей і місця серед інших людей. Є найважливішим регулятором поведінки людини. Від самооцінки залежать взаємовідносини людини з оточуючими, її критичність, вимогливість до себе, відношення до успіхів і невдач. Тим самим самооцінка впливає на ефективність діяльності людини і подальший розвиток її особистості. Самооцінка пов'язана з рівнем домагань людини, тобто ступенем труднощі досягнення цілей, які вона ставить перед собою. Самооцінка отримує об'єктивне вираження і в тому, як людина оцінює можливості і результати діяльності інших людей. Першим, хто ввів поняття "самооцінка", "образ самого себе" у структуру особистості, був Вільям Джеймс (Психологія. Словник).
Гармонія – (греч. Αρμονια - зв'язок, скріплення, угода, порядок, лад, домірність, стрункість) узгодженість, взаємна відповідність елементів усередині чогось цілого, внутрішня цілісність, повнота, згода. Гармонія означає домірність частин і цілого, неконфліктні підключення різного, єдність протилежностей; зовнішнє виявлення міри буття, внутрішнього порядку, встановлення пропорційності, симетрії і т. п. (Гуманітарний енциклопедичний словник).
Гармонія в душі – злагода, мир, спокій, відповідність бажань та можливостей.
Калокагатія (грец. kalos kai hagatos - красивий і хороший) - етико-естетичний ідеал давньогрецької культури, що передбачає гармонію тілесної і душевної досконалостей, що визрівала у зміні поколінь (на відміну від раптового спалаху краси, таланту або чесноти, взятих окремо).
У філософії Платона - ідеал гармонійного поєднання фізичних і духовних здібностей людини, природно доповнюваних багатством і благородством душі. Людина - носій калокагатії - в істинному своєму покликанні повинна була цілком прагнути до здійснення колективних сподівань поліса (Новітній філософський словник).
Надіслано вчителем історії, етики, правознавства Белоногіною Г.В., Комунальний заклад «Луганська СЗШ I - III ступенів № 48»
Календарно-тематичне планування, завдання школяру 5 класу з етики скачати, Етика онлайн
Предмети > Етика > Етика 5 клас > Що означає бути щасливим > Що означає бути щасливим. Словник термінів
|