Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 10 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література: Роман «Червоне і чорне». Повні уроки Тема: Роман «Червоне і чорне», поєднання в ньому соціально-політичного й психологічного аспектів. Гостра критика режиму Реставрації Фабула роману заснована на реальних подіях, пов'язаних з судовою справою якогось Антуана Берте. Стендаль дізнався про неї, переглядаючи хроніку газети Гренобля. Як з'ясувалося, засуджений до страти молодий чоловік, син селянина, що вирішив зробити кар'єру, став гувернером в сім'ї місцевого багача Мішу, але, викритий в любовному зв'язку з матір'ю своїх вихованців, втратив місце.
Проте реальне джерело лише збудило творчу фантазію художника, що завжди шукав можливості підтвердити правду вигадки реальністю. Замість дрібного честолюбця з'являється героїчна і трагічна особа Жюльена Сореля. Не меншу метаморфозу зазнають факти і в сюжеті роману, що відтворює типові межі цілої епохи в головних закономірностях її історичного розвитку.
Про своє рішення мер повідомив дружину. Пані де Реналь, висока, статурна жінка, вважалася першою красунею. У її вигляді, у манері триматися було щось простодушне і юне. її наївна грація, якась прихована пристрасність могли б, мабуть, полонити серце парижанина. Але якщо б папі де Реналь дізналася, що здатна справити враження, то згоріла б від сорому. Гучну славу її доброчесності принесли безплідні залицяння папа де Вально. А позаяк вона уникала у Вер'єрі будь-яких розваг, то про неї стали говорити, що вона надто хизується своїм походженням. Пані де Реналь же хотілося лише одного — щоб піхто не заважав їй блукати її чудовим садом. Це була проста душа: вона ніколи не засуджувала свого чоловіка і не могла зізнатися самій собі, що їй з ним нудно, адже не уявляла, що між подружжям можуть бути інші, більш ніжні стосунки. Батько Сорель надзвичайно здивувався, а ще більше зрадів пропозиції папа де Реналя відносно Жульєна. він ніяк не міг зрозуміти, заради чого такій поважній людині могло спасти па думку взяти до себе його дармоїда-сина та ще запропонувати триста франків на рік зі столом й одягом. Для Жюльеєна Сореля Наполеон був ідеалом. Жюльєн не ходив до школи, а вчився історії і латині у полкового лікаря, учасника наполеонівських походів, який перед смертю і заповідав хлопчикові свою любов до Наполеона, - плюс медаль і декілька десятків книг. Ще з дитинства він мріяв зустріти його. Він порівнював своє майбутнє життя з його життям (на нього поглянула блискуча пані де Богарне), Жюльен мріяв, що і йому коли-небудь посміхнеться успіх і полюбить розкішна пані. Він гордився ним, що колись безвісний поручик Бонапарт зробився владикою світу, і хотів повторити його подвиги.
Дуже цікавий епізод, в якому Жюльен стоїть на вершині кручі, спостерігає за польотом яструба. Заздривши польоту птиці, він хоче уподібнитися їй, піднісшись над навколишнім світом. «Ось така доля була у Наполеона, може, і мене чекає така ж». Але тоді був час, коли Наполеон завойовував всі країни. Але поступово Жюльен став розуміти, що часи слави минають, і якщо раніше для простолюдина це була легка дорога до слави і грошей - стати військовим (при Наполеоні), то тепер все не так. Єдина позитивна риса , якою володіє Жюльен Сорель, - це його розум і надзвичайна пам'ять: він знає напам'ять по-латині все Євангеліє і може цитувати його вздовж і поперек з будь-якого місця як завгодно довго. Але бідність загострює його гордість і педантичність відносно своєї людської гідності, яку так легко вразити або зачепити. Суть пихатості в тому, що воно геть позбавляє Сореля природних почуттів. Він тримає себе в залізних лещатах свого уявлення про те, як чоловік повинен добитися любові жінки. Наполеонівський раптовий марш-ривок, кавалерійська атака - і ось він переможець на полі бою. Він говорить пані де Реналь, що буде в її кімнаті в дві години ночі.
Ним оволодіває неймовірний страх, він відчуває себе глибоко нещасним, анітрохи не бажаючи цієї зустрічі, але ледве на великому годиннику пробило два, він, як засуджений до смерті, як апостол Петро, почувши, як проспівав півень, починає діяти: "...я можу бути неуком і грубіяном, як воно, звичайно, і вважається селянському синові (...), але я, принаймні, доведу що я не нікчемність"
Яка фабула роману «Червоне і чорне»?
Яускі події стали поштовхом для Стендаля для написання роману «Червоне і Чорне»? Урок на тему:Роман Стендаля «Червоне і чорне», Любименко Н. М., викладача світової літератури Сш. № 22 ,м. Донецьк.
Над уроком працювали Хорошун К.Е. Любименко Н. М. Дмитренко М. Б. Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: