Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 11 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література:Поема«Реквієм». Повні уроки
Мета уроку: аналіз стилю, лаконізму гилибни вселюдського болю поеми "Реквієм" Тип уроку:Ознайомити учнів із життям та творчістю Ф. М. Достоєвського, мотивація навчальної діяльності, виховувати інтерес до творчості письменника та допитливість учнів
На межі минулого і нинішнього століття, в епоху, приголомшену двома світовими війнами, в Росії виникла і склалася, можливо, найзначніша у всій світовій літературі нового часу `жіноча '' поезія - поезія Анни Ахматової . У своєму житті, що тривало майже 79 років ( 1889 - 1966 ), Анна Андріївна Ахматова знала славу, безславність і нову славу, ще більшу, ніж початкова, внаслідок того, що її особа стала предметом загальної уваги. Після смерті поетеси ця загальна увага, ця слава виявилися настільки глибокими і міцними, що ми з упевненістю можемо сказати, що Анна Ахматова увійшла до високого кола класиків російської літератури . Анна Андріївна належить до поетів, краса і багатозначність яких можуть розкритися лише при неодноразовому до них поверненні. Окремі її рядки, строфи і цілі вірші запам'ятовуються і беруть найдіяльнішу участь в нашому духовному житті, перетворюючи її . Серце поета чуло не лише людину, але і голос її душі. Голос печалі і радості, тривоги і турботи, роздуму і скорботи. Всі відтінки душевних шукань вміє виразити Ахматова.
За часів цькування офіційна критика називала Анну Ахматову " внутрішньою емігранткою ". Цей " оргвисновок " довгі роки перегороджував дорогу її творам у друк. Проте ще в 1917 році вона так відповіла таким, хто покинув Росію і хто звав її за кордон : «... байдуже і спокійно руками я закрила слух, щоб цією мовою негідною не поганився скорботний дух .» « Поема без героя» і « Реквієм ». Без « Реквієму» не можна зрозуміти ні життя, ні творчості, ні особи Анни Андріївни Ахматової . Більш того, без « Реквієму » не можливо усвідомити літературу сучасного світу і ті процеси, які відбувалися і відбуваються в суспільстві . Кажучи про ахматівський « Реквіємі », А. Урбан висловлює думку, що, "він жив і раніше" - тими фрагментами які друкувалися як окремі вірші 30-х років. Жив в переписаних від руки або передрукованих на машинці листочках ! Критик вважає, що " публікація « Реквієму » назавжди покінчила з легендою про Ахматову « як про поета виключно камерного ". « Представниця « срібного століття » російської культури, вона відважно прокладала свою дорогу через двадцяте століття до нас, свідкам його останніх десятиліть. Дорога важка, трагічна, на межі відчаю. » Але автор статті звертає увагу на те, що навіть в « найдраматичнішому своєму творі - « Реквіємі » Анна Ахматова ( це теж властиво великій російській літературі ) зберігає віру в історичну справедливість ». По " суті ніхто не знає, в яку епоху він живе . Так і не знав наш народ на початку десятих років, що жив напередодні першої європейської війни і Жовтневої революції", - так писала Ахматова . Таке глибоке зауваження виявляє в авторі художника і історика одночасно . У житті і творчості її ми відчуваємо неприборканий « біг часу », знаходимо не зовнішні історичні процеси епохи, що пере живаються, а живі відчуття, передбачення проникливого художника.
«Реквієм» Ахматової - достовірно народний твір, не лише в тому сенсі, що він відобразив і виразив велику народну трагедію, але і по своїй поетичній формі, близькій до народної притчі. «Витканий з простих, «підслуханих», як пише Ахматова, слів», вона з великою поетичною силою виразила свого часу і страждаючу душу народу.
«Реквієм» не був відомий ні в 30-х, ні в подальші роки, але він навіки зберіг свій час і показав, що поезія продовжувала існувати навіть і тоді коли, за словами Ахматової, "поет живий із закритим ротом".
Шкода лише, що відплата деколи запізнюється.
1. Володимирський державний педагогічний інститут ім. П.І. Лебедєва - Полянського. "Шляхи та форми аналізухудожнього твору ". Володимир.2001 2. Урок на тему : Анна Ахматова. Жизнь и творчество. Поэма "Реквием" : Фестиваль «Открытый урок» Выборнова Евгения Алексеевна 4. Б. Ехенбаум. "Анна Ахматова. Досвід аналізу." Л. 2006 6. В. Віленкін. "У сто перше дзеркалі". М. 2000 Над уроком працювали Выборнова Е. А. Кондрякова А.Н. Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: