Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 10 клас>>Українська література: «Яблука доспіли…» — поетична паралель між настроєм ліричного героя та осінньою природою. «Шопен» - повага до культурних скарбів інших народів.
Образ спілих, червоних яблук асоціативно відтінює і розвиток почуття («Вже й любов доспіла під промінням теплим, і її зірвали радісні уста»). Напруження у взаєминах двох людей досягає апогею: «А тепер у серці щось тремтить і грає, як тремтить на сонці гілка золота». Завершується вірш щиро, зворушливо, і в цьому його світла печаль: Гей, поля жовтіють і синіє небо, Плугатар у полі ледве маячить... Поцілуй востаннє, обніми востаннє. Вміє розставатись той, хто вмів любить... Легкими натяками у вірші розкривається стан героя, викликаний звуками вальсу. Це ота мить щастя, коли він побачив, звичайно, в уяві, можливо, за певною асоціацією, погляд, що «блиснув із-під вій», можна здогадуватися, симпатичної йому жінки, яка від'їжджала в санях. Герой, скочивши на коня, чимдуж кидається її наздоганяти: І знову бачу те лице, що ледве Із хутра виглядає... Що мені? Невже то сльози на її очах? То сльози радості — хто теє скаже? То сльози смутку — хто те розгада? Завершується твір уявним звертанням героя до композитора, в якому пояснюється, що в його вальсі немає ні вітру, ні саней, ні коня. Однак обізнаний з життям Шопена, який до смерті тужив за своєю Польщею і пережив розрив з коханою — відомою французькою письменницею Жорж Занд (псевдонім Аврори Дюпен, у заміжжі — Дюдеван), Рильський обґрунтовує можливість змальованої у вірші картини. Нехай ті «коханки дві, однаково жорстокі», навіяли «той ніжний вихор звуків», але ліричний герой має право на «свій сон», свою уявну картину. За це він висловлює композиторові свою вдячність і любов. Поезія викликає багато роздумів. Можна по-різному трактувати її мотив, образність, пов'язуючи то з сторшками життя Шопена, то з моментом з біографії автора твору. Оскільки ж йдеться про художній твір, ймовірною буде думка про узагальнення в ньому мистецької теми чи про порушення морально-етичної проблеми сенсу людського життя взагалі.
Підручники по всім предметам скачати, розробка планів уроків для вчителів, Українська література для 10 класу онлайн
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: