Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 7 клас>> Як оформляти телеграму
Вам телеграма... 400.1. Прочитайте тексти незвичних телеграм.
II. Яке з цих повідомлень докладне, а яке — стисле? Котре з них більш зрозуміле? 401. Прочитайте текст телеграми, розгляньте, як вона оформлена.
Що таке телеграма? Телеграма — стисле термінове повідомлення, яке передається засобами телеграфного зв'язку. Телеграма оформляється на спеціальному бланку. У тексті телеграми зазвичай не ставляться розділові знаки, а також не вживаються прийменники та сполучники (якщо це не перешкоджає розумінню змісту).
402. Прочитайте тексти телеграм. Скажіть, хто, кому і з якої нагоди міг надіслати такі телеграми.
1. Доїхав нормально. Влаштувався добре. Море поруч. При¬їжджайте. Повідомте телефоном 9-67-15. Андрій. 2. Вітаємо одруженням. Бажаємо щасливого життя здій¬снення всіх планів. Крамаренки. 3. Буду проїздом 28 січня. Поїзд 49 вагон 15. Ольга. 4. Гроші надіслав головпоштамт запитання. Приїжджай. Костянтин. 5. Перемогла конкурсі. Відбуваю 25 подорож Туреччини 14 днів. Обнімаю Галина.
403. Ваша сусідка отримала телеграму і розгубилася. Поясніть чому. Дорога тьотю приїжджаю вівторок. Чекай головному вокзалі. Сашко. Міркуємо. Телеграма повинна містити важливу інформацію. Так, якщо ми повідомляємо про свій приїзд і хочемо, щоб нас зустріли на вокзалі, ми повинні вказати...
404. І. Уявіть ситуацію. Учні сьомого класу Сімферопольської гімназії вирішили прийняти запрошення своїх ровесників і побувати в Києві. Вони склали телеграму такого змісту.
Шановні друзі! З вдячністю приймаємо запрошення відвідати нашу прекрасну столицю і провести 3 дні в місті Києві. Ми давно мріяли про це. Прибудемо 28 червня 2008 року вранці. Просимо забезпечити харчування і ночівлю на 28 29 і 30 червня. Заздалегідь вдячні учні 7-Б класу.
II. Працівник пошти сказала учням, щоб вони скоротили телеграму, і вказала на один досить суттєвий недолік. Після цього вони подали такий текст телеграми.
28 29 30 червня забезпечте харчування ночівлю 30 семикласникам. Прибуваємо 28 1045 поїзд 40 вагон 15.
III. Що змінено в остаточному тексті телеграми? Скільки слів містить перший і другий варіанти телеграми? Котрий із текстів довший? Чи можна перший текст вважати телеграмою?
Чим телеграма вирізняється з-поміж текстів?
Міркуємо. У другому варіанті телеграми знято ... речення, що містять другорядну, несуттєву інформацію. У ... реченні опущено назву місяця, бо зрозуміло, про яке 28 йдеться. Вказано кількість учнів, тому що важливо, для скількох осіб потрібно приготувати постіль і замовити харчування.
405. Скоротіть поданий текст телеграми на 5 слів. Учора ввечері зіграно матч між учнями 7 і 8 класів. Пере¬могли учні 7 класу з рахунком 3:2.
406. Складіть телеграми за ситуаціями. 1. У вашого друга (вашої подруги) день народження. Привітайте його (її). 2. Ви їдете в гості до колишнього однокласника в місто, де ви ніколи не були. Попросіть його зустріти вас. 3. Ви затримуєтеся на 3 дні у літньому таборі з незалежних від вас причин. Удома про це не знають і чекають на вас. Про що ви повідомите в телеграмі?
407. Розкажіть про цікавий випадок із вашого життя або з життя інших людей, пов'язаний із телеграмою. 408. Виконайте одне із завдань на вибір.
1. Повідомте телеграмою важливу звістку другові. 2. Складіть телеграму як жартівливу звістку з рослинного, тваринного світу, космосу тощо (див. вправу 400).
409. Підготуйтеся до конкурсу «Я придумав (придумала) такий сюжет...». Сюжет повинен бути цікавим (виявіть свою фантазію!) та оригінальним (який не повторює інші). Спробуйте стисло (на півтори сторінки) описати вигадані вами події: їх початок, перебіг і кінець. Описуючи дії головного персонажа, вкажіть на основні риси характеру, якими ви його вирішили наділити.
Українська мова 7 клас Н. В. Бондаренко, А. В. Ярмолюк, 2007 © Видавництво «Освіта», художнє оформлення, 2007 Надіслано читачами з інтернет-сайту
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
інтерактивні технології
акселеративні методи навчання
Практика
тести, тестування онлайн
задачі та вправи
домашні завдання
практикуми та тренінги
питання для дискусій в класі
Ілюстрації
відео- та аудіоматеріали
фотографії, малюнки
графіки, таблиці, схеми
комікси, притчі, приказки, кросворди, анекдоти, приколи, цитати
Доповнення
реферати
шпаргалки
фішки для допитливих
статті (МАН)
література основна та додаткова
словник термінів
Удосконалення підручників та уроків
виправлення помилок в підручнику
заміна застарілих знань новими
Тільки для вчителів
календарні плани
навчальні програми
методичні рекомендації
обговорення
Ідеальні уроки-кейси
Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, напишіть нам.
Якщо ви хочете побачити інші корективи і побажання до уроків, дивіться тут - Освітній форум.
|