KNOWLEDGE HYPERMARKET


Якби Земля була повернута до Сонця завжди однією стороною

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     Якби Земля була повернута до Сонця завжди однією стороною, як наш супутник Місяць до Землі, то не було б зміни дня і ночі, літа і зими. Земля умовно поділилася б на дві півкулі — «денну» і «нічну». Життя на такій планеті припинилося б. Унаслідок різкої зміни температури на Землі зникли б океани: відбулося б їх випарування з «денної» сторони та замерзання з протилежного (не освітленого) боку, де утворився б величезний льодовий капелюх.

***
     Людина постійно використовує багато умовних меж. До них можна віднести лінії екватора, тропіків та полярних кіл, материкові межі півостровів, межі між океанами. Хоч це межі умовні, але вони мають велике значення для визначення географічного положення будь-яких об'єктів.

***
     Назви частин світу мають різне походження.
     «Європа» та «Азія» означає відповідно «захід» та «схід». Так назвали ці частини світу давні греки. Всі землі, що лежали на захід від Давньої Греції найменували Європою, на схід – Азією.
     Про походження назви «Африка» існує кілька гіпотез. Одна з них про те, що це слово означає «безморозний». Це підтверджується жарким кліматом цього континенту.
     Нові землі, відкриті Колумбом назвали Америкою на честь його друга флорентійського мореплавця Америго Віспуччі, подорожі якого довели, що це не Індія (як вважав Колумб), а нові материки.
     Назва «Австралія» залишилася від імені старого гіпотетичного материка «Невідома Південна Земля», який малювали на картах Середньовіччя на місці Австралії на Антарктиди.
     Слово «Антарктида» означає: «та, що лежить навпроти Арктики». Арктикою називають північну приполярну область Землі. Тому, відповідно, Антарктикою – південну.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Географія – наука про природу Землі та її різноманітність > Географія – наука про природу Землі та її різноманітність. Фішки для допитливих