Шпаргалки до предмету Історія України, 7 клас Тема: «Особливості розвитку культури українських земель у другій половині ХІV—ХV ст. Освіта.»
Основні поняття та терміни
Інкунабулами (від лат. incunabula – колиска), називають книги, видані від середини 15 ст. по 1500 р., книги, що вийшли друком від 1501 р. до 1551 р., – палеотипами. Відповідно наступні за віком видання – до 1800 р. називають стародруками.
Іконостас – стіна, перегородка, що відокремлює вівтар – головне місце у храмі, від центральної частини – приміщення, де знаходяться віруючі. Складався з одного-двох рядів ікон. Із часом кількість ярусів у іконостасі збільшувалися до чотирьох.
Балади – жанр ліро-епічної поезії фантастичного, історично-героїчного чи соціально-побутового змісту із драматичним сюжетом.
Історичні пісні – ліро-епічні фольклорні твори про конкретні історичні події, процеси та історичних осіб.
Думи – уснопоетичні героїчні твори про важливі події та видатних діячів української історії, які напівпроспівувались-напівпромовлялися під музичний супpовід на бандуpі, кобзі чи ліpі мандрівними співцями.
Кобзар – народний мандрівний співець, який співав народні пісні та грав на кобзі (лірі чи бандурі).
Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Петруком Б.В.
Предмети > Історія України > Історія України 7 клас > Особливості розвитку культури українських земель у другій половині ХІV—ХV ст. Освіта. > Особливості розвитку культури українських земель у другій половині ХІV—ХV ст. Освіта. Шпаргалки
|