Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 7 клас. Повні уроки>>Хімія: Хімічні формули речовин. Повні уроки
Мета уроку1. Закріпити знання учнів про хімічний елемент, хімічну символіку; Хід урокуКожна складна або проста речовина складається з елементарних частинок - атомів і молекул, які мають однаковий атомний склад і структурну будову. Поняття хімічна формулаХімічна формула - це зображення якісного та кількісного складу речовини за допомогою символів хімічних елементів, а також числових, літерних та інших знаків. Хімічна формула дає наступну інформацію про речовину: які елементи входять до складу речовини і яке співвідношення атомів цих елементів, і отже, який склад молекули для ковалентних сполук або склад і співвідношення іонів у кристалічній решітці для іонних сполук. Хімічна формула дозволяє обчислити молекулярну масу речовини, а також масу і процентний вміст входять до його складу елементів. Хімічна формула, що показує співвідношення атомів у молекулі, виражене мінімальними числами, називається найпростішої. Отже, C3H7 є найпростішою формулою шуканого вуглеводню. Графічне зображення молекулПри графічному зображенні молекул кисневмісних кислот необхідно пам'ятати, що атоми водню, здатні заміщатися металом, завжди з'єднуються з кислотоутворюючих елементом через атом кисню: У молекулах підстав гідроксильна група (ОН) - завжди приєднується до атома металу за допомогою атома кисню: Нижче наведено графічні формули сульфату заліза (III) Fe2 (SO4) 3 (а), гипохлориту магнію Mg (OCl) 2 (б). Слід однак мати на увазі, що графічне зображення формул не завжди відображає дійсний розташування і зв'язку атомів у молекулі речовини. Тому не можна ототожнювати графічне зображення зі структурною формулою. Збіг графічного зображення зі структурною формулою спостерігається у речовин з молекулярною типом кристалічної решітки. У цих сполук молекули, що знаходяться в кутах кристалічної решітки, порівняно слабко пов'язані між собою. Молекулярні кристалічні решітки мають багато кислоти, оксиди неметалів і більшість органічних сполук. Це відео про типи кристалічних решіток:
При написанні формул сполук з іонним типом кристалічної решітки (солей, основ, оксидів металів) обмежуються графічним зображенням, так як у цих сполук весь кристал являє собою гігантську молекулу. Знаходяться у вузлах кристалічної решітки іони симетрично оточені протилежно зарядженими іонами. Структурні формули, зображуючи порядок з'єднання атомів в молекулі, не відображають проте їх дійсного просторового розташування. За допомогою просторових моделей можна наочно представити зв'язку між атомами і їх взаємне розташування. Шаро-стрижневі моделі молекул роблять наочним відносне положення атомів у просторі, але не відповідають дійсному співвідношенню атомних радіусів і довжині хімічних зв'язків.
На цьому відео ви зможете побачити просторову модель молекули кисню, побудовану за допомогою комп'ютерної графіки:
Контролюючий блок №11. Розкрийте поняття «хімічна формула» Список джерел1. "Короткий довідник з хімії" Київ: Наукова думка 2004
Горбатко С. М. Адамчук Ольга Миколаївна
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: