KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих про Африку

Африку від Європи відділяє вузька Гібралтарська протока, що має ширину 14 км. В давнину цю протоку називали Геркулесові стовпи. Пізніше араби, що завоювали Іспанію дали назву протоці Джебель-ет-Тарік – гора Таріка, арабського полководця, який у 711 р переправився через протоку на чолі перших мусульманських завойовників. З того часу у Європі збереглася спотворена арабська назва – Гібралтар.

***
      Африку від Аравійського півострова відокремлює Баб-ель-Мандебська протока, в якій через складні умови судноплавства загинуло багато кораблів. Підступні коралові рифи протаранювали дно не одного морського судна. Тому й араби дали назву протоці, яка означає “ворота сліз”.

***
      На заході Африки є країна Гвінея та Гвінейська затока. Таку назву дали бербери, що живуть у пустелі Сахара і говорять мовою, близькою до арабської. “Гвінея”  означає  - німі. Так бербери називали своїх південних темношкірих сусідів, що не говорили їх мовою.

***
     Біля східних берегів Африки знаходиться четвертий за площею острів в світі – Мадагаскар, та дрібні Коморські острови. Араби, що сповідували культ Місяця, називали великий острів – Великим Місяцевим, а дрібні острови – Малими Місяцевими. Ці арабські назви збереглися й нині за цими островами.

***
     Мозамбіцька протока, що відокремлює острів Мадагаскар від Африки, є найбільшою за протяжністю в світі.  Її довжина становить понад 1700 км. Вона є і однією з найширших проток світу — 422 км.

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Особливості фізико-географічного положення материка, елементи берегової лінії > Особливості фізико-географічного положення материка, елементи берегової лінії. Фішки для допитливих