Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 6 клас-Інформатика 7 клас>>Форматування символів
♦ встановлювати різні шрифти для різних фрагментів тексту ♦ змінювати розмір, колір, накреслення символів ♦ підкреслювати важливі слова, речення, фрази та інше.
Властивості символів. Вкладка Шрифт Значення властивостей символів можна встановити або змінити, вибравши команду Шрифт меню Формат або контекстного меню виділеного фрагмента тексту. При цьому відкривається вікно Шрифт з трьома вкладками. Розглянемо властивості, значення яких можна встановити на вкладці Шрифт. Змінити шрифт можна, вибравши його зі списку відповідного поля цієї вкладки або поля Шрифт зі списком, що відкривається, розташованого па палаті інструментів.
Властивість розмір визначає розмір символів встановленого шрифту, що вимірюється в спеціальних одиницях — пунктах (1 пт = 1/72 дюйма = 0,35 мм). Розмір можна встановити, вибравши його зі списку відповідного поля, або ввести з клавіатури. Розмір символів може бути як цілим, так і дробовим числом. Змінити розмір символів можна також за допомогою поля Вибрати розмір шрифту 12 т зі списком, що відкривається. Воно розташоване на панелі інструментів.
Властивість колір може набувати різних значень — червоний, зелений тощо. Потрібний колір можна вибрати на палітрі кольорів, яка відкривається за допомогою кнопки поля Колір тексту вкладки Шрифт або кнопки Колір шрифту панелі інструментів.
Властивість підкреслення може набувати одне з таких значень: немає, одинарне, подвійне, пунктирне, хвилястою тощо. Ці значення вибираються зі списку поля Підкреслення. Деякі з них можуть бути встановлені за допомогою кнопок панелі інструментів. Наприклад, одинарне підкреслення встановлюється за допомогою кнопки Підкреслений.
Властивість видозміна може набувати одне з таких значень: закреслений, подвійне закреслення, УСІ ВЕЛИКІ, прихований та інші. Встановити кожне з цих значень можна встановленням позначки відповідного прапорця. Оскільки прапорці завжди незалежні один від одного, то можна встановити одночасно позначки кількох прапорців. І тоді властивість видозміна набуде певного значення. ♦ у полі Інтервал — інтервал між символами (звичайний, розріджений або ущільнений), а у полі на з лічильником — величину розрідженості або ущільненості; ♦ у полі Зсув — зсув символів вгору або вниз.
Запитання та завдання 1. Що відбувається при форматуванні текстового документа? 2. Які властивості має символ? Як відкрити вікно, в якому можна змінити значення цих властивостей? 3. Що визначає шрифт? Наведіть кілька прикладів назв шрифтів. 4. Як змінити шрифт фрагмента тексту? 5. Чому в тексті інколи замість українських літер з'являються символи □? 6. Чим відрізняються пропорційні шрифти від непропорційних? 7. Як змінити розмір символів? Які значення може набувати розмір символів? 8. Заповніть пропуски: 10 пт ~__мм, 12 пт~_мм, 14 пт~_ мм, 5 мм~_ пт, 8 мм~ _ пт. 9. Як встановити розмір шрифту 14 пт; 15 пт? 10. Які значення може набувати властивість накреслення? Як їх встановити у вікні Шрифт? 11. Як «становити значення властивості накреслення за допомогою кнопок на панелі інструментів? 12. Як зробити колір символів зеленим? 13. Які значення може набувати властивість підкреслення? Як їх можна встановити? 14. Які значення може набувати властивість видозміна? Як їх можна встановити? 15. Назвіть послідовність дій, яку потрібно виконати, щоб ввести до тексту математичний вираз x^2+ у^2? 16. Як ви вважаєте, для чого в тексті використовують збільшення відстані між символами слова? Як це зробити? 17. Як ви вважаєте, для чого в тексті використовують збільшення або зменшення масштабу? Як це можна зробити? 18. З'ясуйте, чим відрізняються одне від одного поля Масштаб у вікні Шрифт і на панелі інструментів?
Ломаковська Г.В., Колесніков С.Я., Ривкінд Й.Я. Інформатика 6 клас Вислано читачаму з інтернет-сайту
Плани уроків з інформатики, конспекти, підручники онлайн, електронні видання безкоштовно, реферати Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: