Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 7 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література: Урок позакласного читання В. Скотт «Квентін Дорвард». Повні уроки.
Мета уроку
Задачі уроку
План уроку
Освіта поетаВальтер Скотт - англійський поет, прозаїк, історик. За походженням шотландець. Народився 15 серпня 1771 р. в Единбурзі. Його батьками були юрист У. Скотт і дочка професора медицини Единбурзького університету Енн Резерфорд.
Кар’єра та літературна діяльність СкоттаЗа бажанням батька Скотт вибрав кар'єру юриста, з 1786 р. допомагав батьку в справах, а в 1792 р. став баррістером. У 1797 р. Скотт одружився на француженці Маргариті Шарлоті Шарпентьє, дочці берейтора з Ліона. Щоб отримати кошти на утримання сім'ї, він в 1799 р. обійняв посаду шерифа в Селкиркширі, а в 1866 р. став одним з головних секретарів Верховного суду Шотландії. Скотт до кінця днів виконував ці обов'язки, ніколи не нехтуючи професійним обов'язком на користь письменництва. Хоча з часом літературна діяльність стала основним джерелом його прибутку, хоча сам він вважав це захопленням. Першими публікаціями Скотта стали переклади з Г.А.Бюргера (1796 р.) та Й.В.Гете (1799 р.). У багатьох його творах прослідковується вплив готичної школи з її «романами жахів», але, на щастя, в 1790 р. Скотт захопився шотландськими баладами. У 1802 р. він опублікував вибрані балади під назвою «Пісні шотландського кордону». Ця книга принесла йому популярність. У 1805 Скотт вперше надрукував власну поему – «Гімн останнього менестреля», що відповідав смакам того часу і що швидко завоювала симпатії публіки. Вже в першій великій поемі Скотта повністю проявилися його сильні сторони: дар розповідача, щасливий союз реальності і вигадки та здатність зацікавити читача регіональним матеріалом. За «Гімном» послідували поеми «Марміон» (1808 р.), «Діва озера» (1810 р.), «Видіння дона Родеріка» (1811 р.), «Рокбі» (1813 р.) і остання велика поема Скотта «Властитель островів» (1815 р.).
Перший роман Скотта «Уеверлі»З виходом в світ першого романа Скотта «Уеверлі» (липень 1814 р.) в його житті настав новий етап. Всі романи друкувалися без його підпису, навіть після 1827 р., коли Скотт оголосив про своє авторство. Частково успіх «Уеверлі» визначався тими ж якостями, що відрізняли «Гімн останнього менестреля», – новизною стилю і жвавістю описів шотландських звичаїв. Проте вільніша форма романа дозволила Скотту до кінця розкрити свій талант розповідача, повніше змалювати характери героїв, використовуючи діалог і особливо шотландський діалект.
Скотт - «автор шотландських романів»У романі «Уеверлі» описувався час, в який жив дід Скотта, в другій книзі, «Гай Меннерінг» (1815 р.), – час його батька, а в третій, «Антикварій» (1816 р.), – дні його власної юності. У романах «Чорний карлик» і «Пурітани» він, відповідно, звернувся до подій XVII і XVIII ст. Описані в цих романах події розгорталися впродовж 8 століть в часі і від Шетландських островів на півночі («Пірат», 1821 р.) до Індії на сході («Дочка лікарки», 1827 р.) – в просторі. До 1819 р. Скотт обмежувався шотландськими темами, хоча незрідка головними дійовими особами його романів були англійці. Перший цикл романів, який завершували «Роб Рій» (1817 р.), «Едінбурзька темниця» (1818 р.), «Легенда про Монтрозе» (1819 р.) і «Ламмермурська наречена» (1819 р.), давав підстави назвати Скотта «автором шотландських романів».
Скотт не захотів повторити успіх «Айвенго», вигадавши ще один «англійський» роман. Замість цього він знов звернувся до шотландської теми, опублікувавши в 1820 р. 2 романи – «Монастир», дія якого розгорталася на зорі Реформації в його рідних місцях, поблизу Аббатсфорда, і його продовження «Абат», головною героїнею якого була Марія Стюарт, а головним місцем дії палац, де вона була ув'язненаі. Потім послідував «Кенільворт» (1821 р.), один з кращих його романів. Дія «Піратів» відбувається також в Шотландії.
Вплив паніки на лондонскій біржі на творчість Скотта У 1825 р. на лондонській біржі вибухнула фінансова паніка, і кредитори зажадали оплати векселів. Ні видавець Скотта, ні власник друкарні Дж. Баллантайн не змогли сплатити готівкою і оголосили себе банкротами. Проте Скотт відмовився послідувати їх прикладу і взяв на себе відповідальність за всі рахунки, на яких стояв його підпис, що склало 120 000 фунтів стерлінгів, причому борги самого Скотта складали лише малу частину цієї суми. Виснажлива літературна праця, на яку він себе прирік, аби виплатити великий борг, забрав у нього роки життя.
Історичний роман «Квентін Дорвард»«Квентін Дорвард» — історичний роман Вальтера Скотта, вперше опублікований в 1823 році. Оповідає про часи франко-шотландського альянсу. Головний герой — молодий шотландський дворянин на службі у французького короля Людовика XI. Дія романа відбувається в середньовічній Франції (близько 1468 року), під час протистояння між Людовиком XI, королем Франції, і його васалом Карлом Сміливим, герцогом Бургундії. Прагнучи ослабити свого васала, Людовик таємно підбурює міста Гент, Льєж і Малін на повстання проти Карла, їх сеньйора. Бургундська графиня Ізабелла де Круа, що знаходиться під заступництвом герцога Карла, відмовляється вийти заміж за його фаворита, графа Кампо-Бассо, і намагається знайти притулок у короля Людовика. Герцог Карл, у свою чергу, готовий оголосити війну королю Людовику, якщо той не видасть йому графиню де Круа і не припинить сіяти смуту в підвладних йому фламандських містах. Король Людовик всіма силами прагне уникнути війни з герцогом Бургундським, опасаючись в цьому випадку його союзу з Англією. Він переконує графиню де Круа відправитися до єпископа Льєжського. В той же час Людовик таємно замишляє силоміць видати її заміж за ватажка розбійників, «арденського вепра» (Гійома з роду де ла Марк), щоб забезпечити на кордоні з Бургундією вкрай незручного для герцога Карла сусіда і тим самим відвернути його увагу від Франції. Подорож до Льєжа проходить під охороною невеликого загону на чолі з Квентіном Дорвардом. Під час подорожі Квентін всіляко оберігає Ізабеллу від небезпек і розкриває зраду, що замишляється проти неї. Прибувши до Льєжа, графиня недовго виявляється в безпеці. Будучи з союзником Людовика, Гійомом де ла Марком, жителі міста захоплюють в полон і вбивають шурина герцога Карла, Людовика де Бурбона, єпископа Льєжського. Насилу врятувавшись від Гийома де ла Марка, Ізабелла вирішує повернутися під заступництво Карла Бургундського і просить Квентіна супроводжувати її. Їм вдається уникнути гонитви, дістатися до кордону бургундських володінь і прибути в Перонну до герцога Карла.
Запитання
Список використаних джерел
Відредаговано і надіслано Запорожець Н.В.
Над уроком працювали Санін В.І. Прокопік П.В. Запорожець Н.В. Хорошун К.Е.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: