Українська мова 9 клас
Тема "Тренувальні вправи"
Задачі та вправи до теми "Тренувальні вправи"
Самостійна робота. Складне речення Варіант 1
1. Визначте вид складнопідрядного речення. Все, що серцю треба, є в нас на землі (Т. Масенко). а) причини; б) способу дії; в) означальне; г) з'ясувальне.
2.У котрому з поданих речень частини складнопідрядного поєднані за допомогою сполучного слова?
1. Карпо і Мотря, заробивши літом собі хліба, вже знали, що вони їдять свій хліб, а не батьківський. 2. Для неї навіть було чудно, що він називав себе її батьком. 3. Отаман не спитав їх, звідкіль вони і що вони за люди. 4. Для неї здалося, що вона бачить в дзеркалі якийсь чудовий кущ, увесь в квітках, од верху до самого низу (3 тв. І. Нечуя-Левицького). а)у першому; в) у другому; б)у третьому; г) у четвертому.
3.До якого виду підрядних відносяться подані сполучні засоби? Надпишіть.
Як, коли, немовби, дарма що, щоб.
4. Розставте розділові знаки, зробіть синтаксичний розбір та аналіз, накресліть схему наведеного речення. Виділене слово розберіть за будовою, визначте спосіб словотвору.
Запишалася калина що вона червона що у неї сонцевинні соковиті грона. (М. Сингаївський)
Самостійна робота. Складне речення Варіант 2.
1.Визначте вид складнопідрядного речення. Хотів би я знати, про що той струмочок у мріях своїх гомонить між травою (П. Тичина).
а) причини; б) способу дії; в) означальне; г) з'ясувальне 2.У котрому з поданих речень частини складнопідрядного поєднані за допомогою сполучного слова? 1. І вчувалося кленам і соснам, що над ними вже й неба нема. 2. Ось чому в жару й на холоді все ввижається мені, що струмує наша молодість у тужавому зерні. 3. Уявилось мені, що йду я з дитинства донині і віднині в дитинство повертаю назад. 4.1 я нікому не віддам того, що найдорожче в світі (3 те. М. Сингаївського). а)у першому; в) у другому; б)у третьому; г) у четвертому.
3.До якого виду підрядних відносяться подані сполучні засоби? Надпишіть.
Якщо, для того щоб, який, з тих пір як, звідки.
4.Розставте розділові знаки, зробіть синтаксичний розбір та аналіз, накресліть схему наведеного речення. Виділене слово розберіть за будовою, визначте спосіб словотвору.
Лише завзяті лісоруби яких стежина привела присядуть біля джерела де клен шумить зеленочубий. (К.Дрок)
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Горецька І.Й.
Предмети > Українська мова > Українська мова 9 клас > Тренувальні вправи. Українська мова 9 клас > Тренувальні вправи. Українська мова 9 клас. Задачі та вправи
|