Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 5 клас>>Я і Україна: Населення Києва
За свої 15 віків Київ пройшов славний шлях - від городища слов'янського племені полян до одного з найбільших міст України, Європи.
За відсутності воєн із кожним десятиріччям чисельність населення міста зростала. У Києві особливо швидко збільшувалася його кількість за правління князів Олега (882-912 рр.), Ігоря (912-945), Ольги (945-957), Святослава (957-972) та сина Святослава -Володимира (980-1015 рр.). Це було зумовлено розквітом Київської держави. На чисельність населення міста впливали війни, епідемії. Найбільш спустошливими були епідемії на початку 15 ст. та в другій половині 18 ст. У 20 ст. великих втрат населення Києва зазнало під час революції, голодоморів, першої світової та Великої Вітчизняної воєн. На початок 11 ст. чисельність населення Києва становила близько 100 тис. жителів, за переписом 1897 р. - 248 тис, а через 100 років - 2,6 млн. Сучасну чисельність населення міста формують два показники: Упродовж останніх двох років чисельність населення Києва почала зростати. Станом на 1 січня 2001 р. у місті проживало 2 млн. 637 тис. осіб. Це - найбільше місто України. Чисельність його в основному збільшилась внаслідок переселення з інших областей України. Найбільше прибуло з Київської області та сусідніх Житомирської й Чернігівської областей.
Разом з тим, порівняно з 1999 р., чисельність народжених у Києві в 2000 р. зросла. Хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток: у 2000 р. на 100 дівчаток народилося 110 хлопчиків (у світі на 100 дівчаток народжується 103 хлопчики). У молодому віці (до 20 років) у складі населення міста переважає чоловіче населення. У старших групах (особливо після 60 років) переважають жінки. Більше половини мешканців - жінки, бо тривалість їх життя більша, ніж чоловіків. І це не лише в Києві, а й в інших містах та країнах світу. Пояснюється це меншою пристосованістю чоловічого організму до навколишнього середовища. Впливають і шкідливі звички чоловіків (паління, вживання алкоголю), а також часом небезпечні умови праці в багатьох галузях господарства.
Історія.Культура.Георгафія, 5 клас Вислано читачами з інтернет-сайту
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: