Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 3 клас>>Я і Україна: Великий дім – держава, лад у ньому-закон.
Правила життя в суспільстві
Великий дім- держава, лад у ньому- закон
Тепер уявімо, що дім великий-превеликий — на цілу країну. Родина також велика-превелика — цілий народ. Якщо навіть невеличка сім'я без ладу жити не може, то народ тим більше. Щоб завести в домі свій лад, треба передусім мати... дім! Народ не господар у своїй країні, якщо не має своєї держави. Держава — це і є дім для народу. А «... в своїй хаті своя правда, і сила, і воля...» (Тарас Шевченко). У своїй державі народ-господар запроваджує свій лад. Насамперед бере він до уваги найкращі, випробувані віками звичаї і заповіти свого народу. Пильно придивляється також до всього, що допомагає іншим народам добрий дім мати і гарне життя будувати: може, й для його добра треба запровадити щось нове, чого раніше у звичаях не було. Народна мудрість Що країна, то родина. Що край — то звичай. Де згода панує, там і горе танцює. Згода будує, а незгода руйнує. В товаристві лад — усяк тому рад.
Закон- найголовніший
Чи ти багатий, чи бідний, простий трудівник чи урядовець, знаменитий чемпіон, генерал чи куховарка — дотримуйся закону. Про це йдеться в найголовнішому документі нашої держави - Конституції України. Держава вимагає від громадянина тільки найнеобхіднішого. Не для себе як такої, а для того, щоб забезпечити права, свободи, гідне життя всім своїм громадянам, захистити їхні інтереси. Не випадково права та обов'язки стоять у Конституції поряд. Вони нерозривно пов'язані! Право породжує обов'язки, а належно виконані обов'язки дають можливість ще повніше здійснювати, утверджувати права. Наприклад, у статті 27 Конституції України записано: «Кожна людина має невід'ємне право на життя». Це означає, що держава всіма своїми засобами повинна боронити життя й безпеку громадян. Але це є також обов'язком кожного громадянина! Ось що сказано в статті 68: «Кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів Украї¬ни, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності». Та хіба може кожна людина, а тим більше малоосвічена, обтяжена своїми справами і турботами, знати всі закони? Скажемо відверто: не може. Як же бути? Питання складне і водночас просте. Ми вже говорили про загальнолюдські цінності, про добро і зло. Зовсім не важко запам'ятати десять заповідей Божих, серед яких є: заповідь 4 — «шануй батька свого і матір свою», заповідь 5 — «не вбивай», заповідь 7 — «не кради», заповідь 8 — «не свідчи ложно». Коротше можна сказати так: не чини і не бажай іншому того, чого не ба¬жаєш собі. Близькими до заповідей є моральні вимоги й інших світових релігій. Достатньо дотримуватися цих заповідей, щоб не стати на стежку злочину. У житті часом виникають ситуації, коли людині треба знати певний закон, щоб не постраждати самій і не заподіяти шкоди іншим. Наприклад, стосовно жит¬ла або спадщини. У такому разі треба неодмінно порадитися зі знавцями законів — адвокатом та юристом. І тільки все добре з'ясувавши, можна буде прийняти виважене рішення, захистити свої інтереси і права. За Миколою Ілляшем
Тлумачний словничок Урядовець — представник уряду. Юридичний— той, що належить до правознавства, правовий. Моральний— унормований, повчальний; тут: той, що зобов'язує ставитись належним чином до інших і до себе.
Кажуть, що право одного закінчується там, де починається право іншого. Як ти це розумієш?
Запам'ятай! Ніхто не має права заподіювати шкоду іншій людині. Ніхто не має права брати чуже, псувати його, знущатися з іншої людини. Якщо людина порушує закон, то буде відповідати за це.
Т.М.Байбара, Н.М.Бібік. Я і Україна 3 клас
Вислано читачами з інтернет-сайту
Плани уроків я і Україна, конспекти, я і Україна скачати, лекції з я і Україна, онлайн бібліотека з книгами та підручниками, відкритий урок я і Україна
акселеративні методи на уроці національні особливості
виділити головне в уроці - опорний каркас нічого собі уроки
відеокліпи нова система освіти
вправи на пошук інформації підручники основні допоміжні
гумор, притчі, приколи, приказки, цитати презентація уроку
додаткові доповнення реферати
домашнє завдання речовки та вікторизми
задачі та вправи (рішення та відповіді) риторичні питання від учнів
закриті вправи (тільки для використання вчителями) рівень складності звичайний І
знайди інформацію сам рівень складності високий ІІ
ідеальні уроки рівень складності олімпійський III
ілюстрації, графіки, таблиці самоперевірка
інтерактивні технології система оцінювання
календарний план на рік скласти пазл з різних частин інформації
кейси та практикуми словник термінів
комікси статті
коментарі та обговорення тематичні свята
конспект уроку тести
методичні рекомендації шпаргалка
навчальні програми що ще не відомо, не відкрито вченими
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|