Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 6 клас>>Всесвітня історія: Виникнення людини. Залюднення Європи. Основні теорії походження людини. Поява пралюдей, їх розселення на території Європи, і зокрема України
§ 2. Виникнення людини
Але людина тим і відрізняється від тварини, що мислить, прагне пізнати те, що приховане чи в глибині століть, чи в безмежжі Всесвіту. Відтоді, коли виникло суспільство, завжди поставали питання, на які люди й досі не знайшли однозначної відповіді.
За всю історію було створено багато теорій щодо походження людини, але серед них основними вважають такі теорії та гіпотези: • творіння людини Богом;
Теорію еволюційного походження людини вперше висловив англійський учений Чарлз Дарвін. У середині XIX ст. у книзі «Походження видів» він проголосив, що люди й усе живе на планеті сформувалося внаслідок поступового, дуже повільного розвитку живих організмів від найпростіших форм до сучасного вигляду. Цей процес називається еволюцією. Нині цієї теорії дотримується більшість учених. Тобто це — наукова теорія. Навіть католицька церква визнає її цікавою. Зокрема, папа римський Пій XII ще в 1950 p. сказав, що ця теорія заслуговує на серйозний розгляд. А папа Іоанн Павло II у своєму виступі на засіданні Папської академії наук зазначив, що «церква вважає теорію еволюції серйозно обґрунтованою й підтвердженою низкою наукових фактів». Проте він додав, що душу людині міг дарувати лише Бог. Деякі вчені, на основі досліджень, притримуються гіпотези космічного походження людини. Вони стверджують, що все живе на нашу планету занесено з космічного простору.
Тепер важко уявити, що були часи, коли людей на нашій планеті не існувало. Кілька мільйонів років тому природа була різноманітнішою, багатшою та незабрудненою. Тваринний світ ряснів дивовижними видами, від яких нині залишилися рідкісні викопні залишки. Клімат був теплим і дуже вологим. Велетенські папороті суцільними лісами вкривали землю. Однак світ природи постійно змінювався, як змінювалися кліматичні умови. Зникали деякі види рослин, натомість розвивались інші. Подібні зміни відбувалися й серед тварин.
Спливали сотні тисяч років. З'являлися та зникали нові види тварин. Природа немовби «підшуковувала» вдаліші тваринні форми, які були б краще пристосовані до існування в тих умовах. Відбувався розвиток тваринного й рослинного світів, тобто тривала еволюція.
Шляхи, якими перші люди дісталися до території сучасної України, остаточно не з'ясовані. Дослідники вважають, що вони просувалися зі Східної Африки, де була їхня прабатьківщина, через Західну Азію та Балкани в Центральну Європу через українське Закарпаття.
Учені не наважилися визнати «габіліса» людиною, бо їй не була притаманна праця, тобто дія на природні речі за допомогою знарядь з усвідомленням кінцевого результату. Отже, праця — це свідомі дії. Вона властива тільки людям.
Перші знаряддя праці були дуже примітивними. Ручними рубилами первісні люди перерубували стовбури дерев. Будуючи собі житла, вони розщеплювали кістки вбитих тварин. Палицею-копачкою розкопували землю, шукаючи їстівні коріння та ягоди, або збивали плоди з дерев. Головними заняттями первісних людей були збиральництво та полювання. У такий спосіб люди брали від природи в готовому вигляді те, що було їм потрібно. Вони робили це спільно, допомагаючи одне одному, — це робило їх сильнішими від тварин.
Розвивався і сам мозок, стаючи складнішим, що робило людей розумнішими. Потрібно зазначити, що саме праця сприяла створенню сучасної людини. Знаряддя праці вміє виготовляти лише людина. Так само, як і використовувати їх для своїх потреб.
4. Удосконалення первісної людини
Вони вихоплювали гілки, що спалахнули від блискавки, знаходили вогонь у траві, яка займалася спекотного дня. Володіння вогнем прискорило розумовий розвиток людини. Вона навчилася підсмажувати їжу. Вогонь захищав і зігрівав серед дикої первісної природи. Його боялися тварини, а люди дивилися на багаття спокійно. Перші розумні істоти не мали, крім вогню, інших помічників, тому оберігали його, як могли, підтримували вогнища в печерах дуже довго, іноді сотні років.
2. Як і коли виникла первісна людина? З. Як ви розумієте поняття «еволюція»? Поясніть на прикладі. 4. Дайте визначення термінам, які є в схемі та доповніть її хронологічними межами. 5. Яку роль відігравав вогонь у житті первісної людини? 6. Які види діяльності властиві пралюдям? Як це їх характеризує? 7. Охарактеризуйте дріопітека, австралопітека, презинджантропа (на вибір) за планом: а) зовнішність; б) спосіб життя; в) житло. 8. Гра-«екскурсія» «Серед найдавніших людей». Об'єднайтеся з товаришами в групи, оберіть «екскурсоводів». Решта виконуватимуть роль учнів молодших класів. Завдання «екскурсовода» — розповісти якомога повніше про життя найдавніших людей, використовуючи ілюстрації з підручника, карти, таблиці тощо. Завдання «учнів молодших класів» — ставити цікаві запитання «екскурсоводові».
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас [http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F:%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8._%D0%97%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%84%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B8._%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83 презентація уроку ] акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: