KNOWLEDGE HYPERMARKET


Створення методичних рекомендацій по створенню документів в Open Office

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас>> Інформатика: Створення документів іноземними мовами

Підручник до предмету Інформатика 11 клас.

Тема «Створення методичних рекомендацій по створенню документів в Open Office».



                               ”Створення методичних рекомендацій по створенню документів в Open Office”.
    
              
                                                                              План

                                                       Основні можливості OpenOffice.org

1.    Загальна характеристика офісного пакету OpenOffice.org
2.    Відмінні особливості OpenOffice.org 1.1.4
3.    Методичні рекомендації до виконання практичних робіт
4.    Список використаної літератури


                                                             Основні можливості OpenOffice.org


                                           1.Загальна характеристика офісного пакету OpenOffice.org

OpenOffice.org - відкритий, вільнопоширюваний офісний пакет програм для операційних систем Linux і Microsoft Windows, поширюється на основі ліцензій GPL (програмні бібліотеки, компоненти поширюються на основі ліцензії Lesse GPL) та SISSL.

OpenOffice багато в чому подібний до інших давно відомих і звичних пакетів. Проте у нього є важливі відмінності:

1) існують версії OpenOffice і під операційну систему Linux і під Windows (підтримуються й інші операційні системи - FreeBSD, Mac OS X). Це дозволяє повноцінно працювати з одними й тими ж документами на комп'ютерах з різними ОС


2) OpenOffice легально вільно розповсюджується з вихідними текстами. Таким чином, не виникає проблеми з неліцензованим програмним забезпеченням


3) формати файлів OpenOffice відкриті, документовані і широко відомі. Крім того, OpenOffice може успішно працювати з файлами багатьох форматів, включаючи й файли, створені іншими відомими офісними пакетами.


OpenOffice.org містить набір програм для створення високоякісних документів, які дозволяють об'єднувати текстові, числові, табличні і графічні дані.

До складу пакета OpenOffice.org входять наступні додатки:

•    OpenOffice.org Writer текстовий процесор для опрацювання текстових документів
•    OpenOffice.org Calc програма електронних таблиць для роботи з числами, діаграмами, нескладними базами даних
•    OpenOffice.org Impress програма створення й відтворення презентацій на екрані чи принтері
•    OpenOffice.org 1.0 Math редактор математичних формул
•    OpenOffice.org 1.0 Draw векторний графічний редактор


Додатковими програмами OpenOffice.org є

•    OpenOffice.org Base – модуль доступу до даних. OpenOffice.org не містить власної системи управління базами даних, але дозволяє проводити роботу з даними, що містяться у зовнішніх ресурсах. Джерелом зовнішніх ресурсів можуть бути сервери баз даних, доступ до яких здійснюється, використовуючи JDBC, ODBC, ADO, бази даних dBase, текстовий файл, документ електронної таблиці, дані з адресної книги.

•    OpenOffice.org API (програмний Інтерфейс додатку) – це інтерфейс для програмування OpenOffice.org. Він забезпечує програмно-контрольований доступ до всіх компонентів OpenOffice.org і дозволяє покращувати і розвивати стандартні модулі. OpenOffice.org API можна програмувати як за допомогою Java, так і використовуючи об'єктну модельну форму.

Комплект програм OpenOffice.org забезпечує уніфікований набір команд для створення, збереження та відкривання збережених документів.

                                                          Можливі типи документів у OpenOffice.org


2.06-1.jpg


OpenOffice.org має спеціальні функції для групової роботи над документом, доступні для текстових документів і електронних таблиць. Весь набір функцій групової роботи можна розбити на дві категорії:

1) функції внесення змін і коментарів: запис змін та внесення змін без запису (небажано використовувати);
2) функції прийняття/відхилення змін: об'єднання документів, порівняння документів, прийняття/відхилення змін.

                                                              2.Відмінні особливості OpenOffice.org 1.1.4


Локалізована російська версія OpenOffice.org 1.1.4 (грудень 2004) – стабільна версія офісного пакету OpenOffice.org. Від попередньої версії відрізняється тим, що дистрибутив для MS Windows зжатий повніше, коректно розпаковує файли у тимчасовий каталог, інсталятор обробляє всі параметри установки та ін. Спеціальна зборка містить додаткові покращання: більш естетичний набір піктограм, інтерфейс наближений до звичного виду для користувача, внесений елемент керування масштабованістю вікна, удосконалено імпорт об'єктів MSO (формули, вбудовані таблиці та ін.). У збірці для GNU Linux удосконалення незначні.
OpenOffice.org 1.1.4 Writer– текстовий процесор, аналог Microsoft Word. Також як і його конкурент, призначений для роботи з текстовою, графічною інформацією, інтегрувати зовнішні дані і представляти інформацію в html- режимі. Особливістю OpenWriter є більш розширена панель інструментів для малювання. Також трохи інакше працює редактор формул. Він не відрізняється такою наочністю як редактор формул від Microsoft, але не поступається йому у функціональності. Також є досить цікава панель – панель «стиль», яка відкриває дуже зручні методи роботи з візуальним оформленням і стилем документу. OpenWriter підтримує роботу з документами у формату .doc.

До недоліків цього додатку, і взагалі й інших програм пакету в цілому, можна віднести деяку повільність роботи, що на думку розробників пов'язано із драйверами відеокарти окремо взятого ПК.

OpenOffice.org 1.1.4 Calc– програма для роботи з електронними таблицями, має тіж самі функції, що й Microsoft Excel, проте в ньому наявні більш широкі функції малювання, наявність стиліста і навігатора, можливість експорту в PDF формат. До недоліків можна віднести не досить коректну переносимість даних з OpenCalc у OpenWriter чи інші додатки OpenOffice, що в принципі виправляється у наступних версіях пакету.

OpenOffice.org 1.1.4 Impress - система підготовки презентацій, яка має широкий вибір інструментів для створення високоякісних презентацій, містить всі інструменти малювання, використовувані в OpenDraw, і дозволяє визначати властивості для кожного об'єкта окремо. Пакет підготовки презентацій дозволяє створювати динамічні презентації, які можна модифікувати, навіть коли презентація демонструється. Так само, як й інші програми офісного пакету OpenOffice.org, Impress має “майстра”, що дозволяє частково автоматизувати підготовку презентації.

                       3. Методичні рекомендації до практичних робіт в текстовому процесорі OpenOffice.org Writer.


OpenOffice.org Draw 1.1.4 - об'єктно-орієнтований векторний графічний редактор для створення ілюстрацій і малюнків, що можуть бути використані при підготовці ілюстрацій для текстових документів, документів електронних таблиць, презентацій тощо. Об'єктами можуть бути лінії, трикутники, 3D багатокутники. Всі об'єкти характеризуються властивостями: розмір, колір поверхні, колір країв, джерела світла для тривимірних об'єктів тощо. Крім того, є можливість експортувати малюнок в інші додатки, використовуючи широко розповсюджені графічні формати.

OpenOffice.org Math 1.1.4 має велику кількість операторів, функцій та допоміжних форматувань для допомоги у створенні формул. Всі вони упорядковані у вікні виділення, і для вставки об'єкта потрібно тільки натиснути мишею на елементі, що потрібно. Крім того, існує вичерпний список посилань і велика кількість прикладів у Допомозі. В OpenMath формули пишуться у звичному програмістом форматі, а Math буде конвертувати вирази у стандартну математичну “нотацію”. 


Список використаної літератури


1. OpenOffice.org Developer Guide – Ch.2 First Steps. перевод kitovras – 2007г.
2. Губкина Г., Машков В., Смирнов Д., Смирнова И.Е., Хахаев И. OpenOffice.org: теория и практика. - М.: ALT Linux; Бином. Лаборатория знаний,2008.-318с.
3. Эндрю Питоньяк OpenOffice.org pro Автоматизация работы. - М.: "ДМК Пресс",2008.-512с.






Надіслав викладач інформатики Дніпровського району Бикова Маргарита Валентинівна

Планування з інформатики, підручники та книги онлайн, курси та завдання з інформатики для 11 класу скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Створення документів іноземними мовами > Створення документів іноземними мовами. Підручники основні і допоміжні