Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Системи опрацювання текстів.
Тема
Мета
Тип уроку
Хід урокуТекстові редактори або текстові процесориДля роботи з текстом на персональному комп'ютері використовуються спеціальні програмні засоби, які називаються текстовими редакторами або текстовими процесорами. Існує багато різних текстових редакторів, які різняться за своїми можливостями - від простих стандартних і навчальних (типу Notepad) до потужних і багатофункціональних програмних засобів (видавничі системи, які використовуються для підготовки до друку книг, журналів і газет - Adobe InDesign, QuarkХpress тощо). Найбільш відомі текстові редактори – це Microsoft Word для Windows, WordPad, Lexicon.
Основне призначення текстових редакторів - створення текстових файлів, редагування, переглядання їх на дисплеї комп’ютера, зміна формату текстового документа, відправлення на друк.
Курсор - спеціальний значок, який вказує на те місце екрана, де користувач саме в цей момент продовжує роботу (набирає текст, змінює символи тощо) за допомогою редактора. Майже у всіх текстових редакторів є графічний інтерфейс, який дозволяє показувати на екрані меню команд керування редактором - виклик допомоги, форматування тексту, меню друку. Таке меню часто має форму піктограм, які вказують на потрібну команду.
Можливості текстових редакторівМожливості багатьох сучасних текстових редакторів дозволяють виконувати такі дії і операції:
Текстові редактор Microsoft WordПерші версії Microsoft Word були створені в 1993-1994 рр. корпорацією Microsoft. Відтоді і по сьогодні цей редактор тексту залишається найпопулярнішим із усіх існуючих (хоча і не безкоштовним). Дана програма захищена законом про авторські права і міжнародними угодами Microsoft Word - найпотужніший текстовий процесор, спрямований на виконання всіх процесів обробки тексту: від набору і верстки, до перевірки орфографії, вставки графіки і роздруківки.
Також, Word уміє шукати задане слово або фрагмент тексту, може замінювати його на інший. Наявність закладки в тексті, автоматичного включення в текст дати й часу створення тексту робить Word практичним і корисним засобом для зручного процесу редагування електронних документів. Самоконтроль1. Що являє собою текстовий процесор? Список використаної літератури1. Урок на тему: «Принципи роботи текстових редакторів.», Толмачов М.М., м. Москва 2. Еремин Е.А. Как работает буфер клавиатуры / Информатика. - N 4. - 2004.- С.25-26 3. Слетова Л. А. Обучающий курс Word, - М.: ЭКСМО, 2007 г. 4. Симонович С.В. Эффективная работа: MS Word 2007. – СПб.: Питер, 2008 5. Журавлев Ф.В. Персональный компьютер просто как 2*2, второе издание.- М.: ЭКСМО 2008.
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.
Толмачов М.М. Соловйов М. С.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: