Гіпермаркет Знань>>Природознавство>>Природознавство 6 клас. Повні уроки>>Природознавство: Різноманітність ґрунтів. Родючість ґрунту та способи її підвищення. Повні уроки Тема. Різноманітність ґрунтів. Родючість ґрунту та способи її підвищення.
Мета уроку
Задачі уроку
Основні терміни
Хід урокуЧастина 1. Різноманітність ґрунтів.Сучасні люди рідко замислюються про грунт. Ми звикли приймати грунт, без якого не могли б існувати рослини і люди, як належне. Адже природі знадобилися мільйони років, щоб створити звичний нам грунт. Спочатку на землі була тільки гірська порода, яка з часом піддавалася ерозії і подрібнювалася від діїдощу і мінералів. На малюнку 1 зображено грунт.
Мал. 2 Склад грунту Склад і структура грунту. Основу будь-якого грунту складають пісок, глина і мул, а його структуру і якість для землеробства визначає пропорція, в якій представлені ці три компоненти. Діти, подивіться на малюнок 2. Існує дуже багато видів грунтів, але не всі з них придатні до землеробства. Учні, подивіться на малюнок 3. Що ви там бачите? Мал. 3 Різновидні грунти Діти, пропоную вам подивится відео 2 «Зразки грунту»
Мал. 4 Піщаний грунт Глинисті грунти можуть сприяти застою води і повільно реагують на зміну пір року (довше прогріваються навесні і довше не промерзають з настанням холодів). Структура глинистих грунтів дозволяє їм, проте, затримувати добрива і корисні речовини, забезпечуючи високу родючість. Часто глинисті грунти мають строго нейтральну по кислоті реакцію. Діти, що ви бачите на малюнку 5? Мал. 5 Глинистий грунт Мулкі грунти в чистому вигляді зустрічаються досить рідко, наприклад, там, де раніше було русло річки. За своїми якостями вони схожі на піщані, проте містять досить високий відсоток поживних речовин. Суглинок містить усі три елементи (пісок, глину і мул) у більш менш рівних пропорціях. Суглинок вважається найбільш гармонійним, легенею в обробці і родючим грунтом. Кам'янисті грунти забезпечують відмінний дренаж, що, проте, робить їх найуразливішими в посушливі періоди. Вапняні грунти відрізняються високим вмістом солей кальцію (вапну) і мають лужну реакцію. Вони також схожі за своїми якостями на піщані і дуже бідні на корисні речовини. Мал. 6 Торфяний грунт Торф'янисті грунти містять рослинні залишки і мають кислотну реакцію. Вони здатні насичуватися водою, як губка, і добре затримують її у коренів рослин, але бідні на корисні речовини. Зустрічаються там, де раніше були болота. Висока кислотність торф'янистого грунту може сприяти дефіциту магнію і виникненню грибкового захворювань (наприклад, кили крестоквіткових). На малюнку 6 ви можете побачити такий грунт. Пропоную вам наступне відео. Відео 3 «Грунти України»
Контролюючий блок
Частина 2. Родючість ґрунту та способи її підвищення.
Контролюючий блок №2
Домашнє завдання.
Список використаної літератури
Відредаговано та вислано Чепець Т.П. Зайцева Ю.В. Носач І.В. Явор Н.П. Чепец Т.П. Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. Предмети > Природознавство > Природознавство 6 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: