Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас>> Біологія: Розмноження і розвиток ссавців. Однопрохідні та сумчасті ссавці.
Розмноження і розвиток ссавців. Однопрохідні та сумчасті ссавці.
Які особливості розмноження плазунів і птахів? Усі ссавці належать до роздільностатевих тварин. Вони мають парні статеві залози (яєчники у самок та сім'яники у самців) і статеві протоки. Ссавцям притаманне лише внутрішнє запліднення. Малята ссавців народжуються добре розвиненими. Новонароджені можуть самостійно ссати молоко матері, хоча певний час ще потребують турботи батьків, які їх обігрівають, захищають, годують, доглядають за шерстним покривом (вилизують, вмивають) і навчають багатьох речей, що згодяться у подальшому житті. Під час зародкового розвитку ссавців у тілі самки формується плацента, або дитяче місце.
У плаценті кровоносні судини матері та зародка переплітаються, і між ними встановлюється тимчасовий зв'язок. Тобто кров матері та плоду не змішується, а газообмін та обмін речовин між організмом матері й плоду відбувається через стінки їхніх кровоносних судин. Плацента виконує також захисну функцію, запобігаючи проникненню хвороботворних мікроорганізмів і багатьох отруйних речовин. Термін вагітності (тобто період розвитку зародка в організмі матері) ссавців, що мають добре розвинену плаценту, для кожного виду постійний і становить від 11-40 діб (у мишоподібних гризунів) до 22-24 місяців (у слонів). Кількість новонароджених, частота розмноження і тривалість вагітності у ссавців здебільшого пов'язані з їхніми розмірами: чим менша тварина, тим більше в неї нащадків, тим коротша вагітність і тим частіше вона народжує. Наприклад, дрібні мишоподібні гризуни можуть розмножуватися до 5-8 разів на рік. Великі тварини розмножуються раз на кілька років, зокрема слони, вусаті кити, тигри - раз у 2-3 роки. Період розмноження зазвичай припадає на найсприятливіший для цього час. Переважно це відбувається наприкінці весни - на початку літа. Після зимівлі за настання сприятливих умов активність ссавців зростає. Вони починають готуватися до розмноження: утворюють постійні або тимчасові (на час розмноження) пари, вибирають місця, придатні для народження та вигодовування нащадків, або влаштовують спеціальні помешкання.
Біологія 8 клас. Серебряков В.В., Балан П.Г. Надіслано читачами з інтернет-сайту
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: