Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 8 клас. Повні уроки>> Історія України: Розвиток мистецтва на початку ХVІІ ст. Повні уроки Тип урокуЗасвоєння нових знань МетаФормування системних знань про розвиток мистецтва на українських землях на початку 17 століття Завдання
Хід урокуПривітання вчителя та оголошення теми. (1 хв)Доброго дня, шановні учні! На сьогоднішньому уроці ми з вами дізнаємося про становище мистецтва у 17 столітті Мотивація, перевірка домашнього завдання. (5-7хв)Учитель розповідає, які переваги отримає учень, вивчивши дану тему (нові знання, навички, емоції, хороші оцінки тощо). Перевірка домашнього завдання проходить у форматі, який вчитель визначає в залежності від багатьох факторів: рівень підготовки класу, яким саме було домашнє завдання. Актуалізація опорних знань (3-5 хв)Учитель задає питання щодо вивчених тем, пов’язаних із даною темою. Вивчення нової теми. (20 хв)План уроку:
На верхній сцені зображувався Вертеп, в якому народився Христос, розміщувалися ляльки, що зображують Святе сімейство, і розігрувалися сцени сюжетно пов'язані з гірськими світом: Євангелію Ангелів, поклоніння пастухів та волхвів, втеча в Єгипет.
Вертеп На нижній сцені був палац царя Ірода, уявлялося побиття Віфлеємських немовлят, смерть царя Ірода і його поховання. Тут же, після закінчення духовної частині подання, розігрувалися різного роду інтермедії, присвячені злободенним подіям народного життя, або просто традиційні сценки, прижилися у вертепах з незапам'ятних часів.
Ляльки були влаштовані досить просто. Вирізалися вони звичайно з дерева і одягалися в одягу з різнокольорових клаптиків. Керували ними через вузькі прорізи в сцені за допомогою штирьков чи паличок, прироблених до нижньої частини ляльки. Велика частина ляльок була обмежена в рухах: вони могли пересуватися по сцені тільки з тим ступенем свободи, яку надавали пророблені в сцені прорізи і злегка нахилятися. Але Деякі ляльки оснащувалися простенькими механічними пристроями, що дозволяють їм ворушити руками, вставати на коліна сідати і здійснювати тому подібні маніпуляції. Рівень художнього виконання ляльок також був різний: від грубо вирізаних, одягнених в паперові одягу маленьких лялечок до справжніх витворів мистецтва, з красивою і акуратною різьбленням і витончено одягнених клаптиками дорогих матерій.
Ляльки Вистави були двочастинні: у першій, духовної частині вистави, представлялися Євангельські події, наступна ж за нею друга частина була суто розважальною.
Вертепи носили по домівках на святках.
Приблизно з п'ятнадцятого століття вертепні п'єси перейшли в розряд так званого шкільного театру, тобто театру, що існував при духовних училищах, де вистави духовного змісту розігрувалися в якості вправ у риториці. Крім того, Різдвяні містерії стали розігруватись на вулицях бродячими акторами. У церквах ж на Різдво стали виставляти нерухомі вертепи з яслами і скульптурними зображеннями Пречистої Діви та Праведного Йосипа. Зусиллями вуличних артистів, які прагнули будь-якими шляхами привернути на свої уявлення як можна більше публіки, врешті-решт дійшло до того, що від первісного змісту вертепних вистав залишилося мало, зате вони збагатилися великою кількістю цивільних сцен, іноді навіть досить непристойного змісту. Українські вертепні вистави відрізнялися від європейських більшою збереженням давньої духовної частини. Необхідно зазначити, що відмінності за структурою і за силабічним особливостям між українськими і європейськими вертепами дозволяють зробити припущення про різну історію їх розвитку.
Пречиста Діва Пісні українського народу Самостійна робота учнів (4-6 хв)Досягнення українців у 17 столітті у області живопису учні освоюють самостійно за допомогою підручника. Кілька учнів доповідають про результати перед класом. Висновки та узагальнення (3-4 хв)Висновки учитель подає у формі коротких узагальнень або просить клас доповісти про висновки самостійно. Домашнє завдання (1-2 хв)1. Підготуватися до уроку-узагальнення 2. Заповнити словнички дат та термінів
1. Урок на тему "Розвиток мистецтва на початку ХVІІ ст" Давиденка В. М., учителя історії, Скадовська спеціалізована школа 1-3 ступенів №1, м.Скадовськ, Херсонська обл. 2. Урок на тему "Розвиток мистецтва українських земель на початку ХVІІ ст" Малаховського Віталія Степановича, учителя історії ліцею №142, м.Київ 3. Білоцерківський В. Я. Історія України. Навчальний посібник / К.: Центр учбової літератури, 2007 4. Історія України: Маловідомі імена, події, факти. / П.Т. Тронько. - К., 2007 5. Іващенко В. Ю., Марченко О. С. Історія України: Кишеньковий довідник. — Х.: Вид-во «Ранок», 2009
Скомпоновано та відредактовано Любименко В.В.
Над уроком працювали Давиденко В. М. Любименко В.В. Малаховський В. С.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: