Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 7 клас>>Українська мова: Розбір часток і вигуків як частин мови
Послідовність розбору частки як частини мови: • Частка. • До якого розряду за значенням належить. • Група за значенням (для модальних). • Особливості написання (якщо є).
Убою страшний не ворог, а відступник (П. Перебийніс). Зразок усного розбору частки: Не — частка, заперечна, з іменником пишемо окремо. Зразок письмового розбору частки: Не — част., запереч., з ім. пишемо окремо.
507. Перепишіть, уставляючи пропущені літери. Визначте частки, розберіть їх як частину мови. 1. Коли Вкраїну люди пок..дають, хіба вони не відають, не знають, що за морями відшукати щастя, л..шивши рідну вотчину, не вдаст..ся? (М. Луків). 2. То як же нам жити на рідній з..млі, щоб люди довіку щасливі були, щоб мова народу в повазі була, від роду до роду між нами ж..ла? (Ф. Тишко). 3. Коли б ми здружені були, як мати і слухняні діти, ж..ли б ми вільні, наче віт..р, і не було б на нас хули (М. Кондратенко).
Послідовність розбору вигука як частини мови: • Вигук. • Що передає (почуття чи волевиявлення). • Особливості написання (якщо є). • Розділові знаки.
Ох, коли б мені доля судила хоч побачити ранню зорю! (Леся Українка). Зразок усного розбору вигука: Ох — вигук, виражає почуття захоплення, на письмі відділяємо комою. Зразок письмового розбору вигука: Ох — виг., вираж. почуття захоплення, відділ, комою.
548. Перепишіть, розставляючи розділові знаки. Обґрунтуйте вживання дефіса. 1. Гай-гай до травня зачекаймо (М. Бажан). 2. О як цвітуть покинуті сади! О як в долині солов'ї дуріють! (Г. Чубач). 3. Ой не висни чорна хмаро над смерекою (В. Сосюра). 4. Вже з уст зірвалися слова Гей-гей чи є хто в лузі озовися (М. Вороний). 5. Гай-гай та й не вдома де не сядеш — не солома (Народна творчість). 6. Ох-го десь у лісі оддало (П. Тичина). • Поясніть розділові знаки в реченнях із прямою мовою.
549. Складіть і розіграйте діалог між однокласниками, один із яких захоплюється інформатикою. Мета його спілкування — висловити захоплення від роботи з комп'ютером і спонукати товариша опанувати комп'ютерну грамоту. Мета другого — з'ясувати, наскільки корисне й цікаве навчання інформатики. У репліках діалогу використайте деякі з поданих слів і словосполучень, а також якнайбільше вигуків.
Комп'ютерна грамотність, монітор, дисплей, системний блок, клавіатура, маніпулятор «миша», дискета, компакт-диск, захисний екран, інсталяція (встановлення програми), база даних, принтер, картридж.
550. Складіть і розіграйте діалог між однокласниками, що колекціонують комп'ютерні ігри. Мета спілкування кожного — ознайомитися з колекцією співрозмовника та домовитися про обмін іграми. У репліках використайте деякі з поданих слів та якнайбільше вигуків. Інтернет, сайт, електронна пошта, CMC (служба коротких повідомлень), контекстне меню, мегабайт, поштова адреса.
551. Від імені семикласника складіть монологічну розповідь про його захоплення. Використайте деякі з поданих слів і словосполучень, а також якнайбільше вигуків.
Шахова партія, турнірна таблиця, спортивний розряд, майстер спорту, гросмейстер, шахова комбінація, шахова задача, цейтнот, шах, мат, сеанс одночасної гри, шаховий комп'ютер. Клясер (альбом для колекції поштових марок), пінцет, перфорація, штемпель, тематична добірка, ювілейна марка, раритет (цінна рідкісна річ), підробка, журнал «Філателіст», магазин «Філателія», дизайн (художнє оформлення), колорит.
Рідна мова. 7 клас. О. Глазова, Ю. Кузнецов
Українська мова для 7 класу, підручники та книги з українська мови скачати, бібліотека онлайн
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|