Гіпермаркет Знань>>Всесвітня історія>>Всесвітня історія 11 клас>> Всесвітня історія:Тема 42. Література та мистецтво. Реферат до предмету Всесвітня історія 11 клас. Тема «Розвиток літератури і мистецтва в післявоєнний період».
Але діячам культури не вдалося в повній мірі відобразити в своїй творчості жорсткі сторінки війни та післявоєнні труднощі, бо перед ними стояли задачі прославляти діяльність Сталіна та його тоталітарний режим. В післявоєнні роки керівництвом СРСР велась жорстока боротьба з будь-якими відхиленнями від завдань соціалістичного будівництва, і всі творчі люди повинні були творити в рамках соціального реалізму. Диктат партійно-державного апарату намагався втручатися у всі сфери діяльності науки і культури. І якщо таке втручання гальмувало розвиток будь-яких наукових досягнень, то в гуманітарній сфері це було просто катастрофою. Кругом був присутній тотальний контроль, метою якого було побудувати бар’єр між досягненнями в культурі західних країн та радянськими людьми. Урядом ставилась мета очорнити все те, що не має відношення до радянського та соціалістичного устрою. Тому в галузі літератури та мистецтва досягнути чогось видатного було дуже складно. В результаті цього жорсткого режиму дуже багато видатних діячів науки і культури піддалися масовим репресіям. Великий осередок творчих людей був звільнений зі своїх посад і відправлений в тюрми та заслання. Тотальні репресії негативно вплинули на розвиток культури і мистецтва та призвели до падіння ідейного духу, сформувавши посередній рівень творчості. Такі відомі радянські діячі мистецтва, як А.Ахматова, М.Зощенко, М.Маяковський, та такі композитори, як Д.Шостакович, А.Хачатурян, та інші, піддалися гонінням, а їх творчість була віднесена до антинародної. Але навіть в ці тяжкі для країни часи та несприятливі умови для розвитку творчості все ж таки українським письменникам вдалося написати багато цікавих та колоритних творів. Так в цей непростий для країни час була написана О.Гончаром трилогія «Прапороносці», з’явилися гумористичні оповідання О.Вишні, був написаний роман М.Стельмаха «Велика рідня» та інші. Продовжували творити та удосконалювати майстерність такі письменники, як В.Сосюра, А.Малишко, П.Тичина, завдяки яким в подальшому був визначений характер української літератури. Також в цей час вдалося видати одну з найкращих книг киянина-фронтовика В. Некрасова про Другу Світову війну під назвою «В окопах Сталінграду». І хоча все культурне надбання супроводжувалося неабиякими труднощами, все ж таки театральне мистецтво залишалося на високому рівні. Також продовжило свій розвиток мистецтво живопису, музики і скульптури. Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 11 клас > Література та мистецтво > Література та мистецтво. Реферати |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: