Гіпермаркет Знань>>Фізика>>Фізика 7 клас>> Фізика:Спостереження та експеримент. Вимiрювання та вимiрювальнi прилади Реферат до предмету Фізика 7 клас. Тема «Вимiрювання та вимiрювальнi прилади».
Та щоб не виникало плутанини в таких вимірах, в світі прийнято всі фізичні величини вимірювати в одних і тих же одиницях. Цією Міжнародною одиницею є система СИ (SI – System International). Саме по цій системі і проводять вимірювання фізичних величин. Так вже повелося, що найпоширенішими фізичними величинами рахують довжину, масу та час. За Міжнародною системою СИ прийнято: • Будь-яку довжину вимірювати в метрах (м); Але бувають такі випадки, коли потрібно застосовувати одиниці, які в десятки, сотні або тисячі менші від прийнятих, в такому разі застосовують приставки «деци», «санти» або «мілі». Якщо ж використовуються навпаки більші за прийняті одиниці, то вони мають приставки «дека», «гекто» і «кіло». До одних із самих простих приладів, які використовуються при проведені експериментів належать: вимірювальна лінійка, рулетка, циліндр та інші. До більш складних та досконалих приладів можна віднести: • амперметри, Незалежно від того, чи це прості прилади або більш складні, але всі вони мають шкалу. На такій шкалі нанесені штрихові ділення та написані значення величин. Найменше ділення між штрихами дорівнює одному міліметру і називається ціною поділки шкали приладу. Для роботи з будь-яким вимірювальним приладом в першу чергу потрібно визначити ціну поділки певного приладу. І якщо в лінійці ця ціна визначається в міліметрах, то в термометрі – в градусах. Але для правильного вимірювання недостатньо вміння визначати ціну поділки, так як при будь-якому вимірі існує похибка. Адже абсолютно точних вимірів не існує, і похибка присутня майже завжди. Але є можливість визначити величину похибки за шкалою вимірювального приладу. Вона дорівнює половині ціни поділки, яка належить шкалі певного приладу для вимірювання. При визначенні якоїсь відстані, ми часто вживаємо вираз «плюс – мінус», це значить, що при вимірювання можна помилитися в ту чи іншу сторону, тобто має місце похибка при визначенні виміру. І чим меншу ціну має розподіл шкали приладу, тим більш точний результат ми одержимо при вимірі. Предмети > Фізика і астрономія > Фізика 7 клас > Спостереження та експеримент. Вимiрювання та вимiрювальнi прилади > Спостереження та експеримент. Вимiрювання та вимiрювальнi прилади. Реферати |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: