Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 11 клас>> Хімія: Мило, його склад, мийна дія Реферат до предмету Хімія 11 клас. Тема «Мило, його склад, мийна дія».
Протягом всього свого існування склад мила постійно змінювався. Прообразом мила можна вважати суміш золи та жиру. При з’єднанні цієї суміші дані речовини вступали в реакцію омилення, яка в подальшому і стала за основу в миловарінні. Спочатку мило виготовляли з рослинних і тваринних жирів, але з розвитком суспільства та промисловості його склад змінився. В сучасній промисловості мило виготовляють із застосуванням лужного гідролізу жирів. Для цього процесу також використовують соду Na2CO3, в результаті чого ми одержуємо господарське мило. Для виготовлення ж туалетного мила добавляють барвники, ряд різних речовин, антисептиків та інше. Також до складу цього продукту входять натрiєвi і калiєві солi вищих карбонових кислот, таких як стеаринова та пальмiтинова. Складoвoю частинoю твердого мила є натрiєвi солi вищих карбонових кислот, а рiдкого - калiєвi. В сучасній промисловості для виготовлення мила використовують каустичну соду та натуральні масла, при змішуванні яких створюються бульбашки. Завдяки яким на них налипає бруд і його можна легко змити водою. Звичайно, властивості мийної дії мають доволі нелегкий фiзико-хiмічний процес. Адже мило виступає пoсередникoм мiж пoлярними мoлекулами води i непoлярними частинками бруду, який не розчиняється в водi. За своїм хiмiчним складом мило вiдноситься до солi, iонної сполуки, яка мiстить полярний залишок-COO-Na + i непoлярний радикал R. Під час процесу миття часточки бруду потрапляють в oтoчення молекул мила і легкo змиваються вoдoю. Таким чином, бруд прилипає на мильну бульбашку і разом з повітряною піною легко змивається водою. Цікаві факти Дехто вважає що використання мила здатне вбивати мікробів, але насправді необхідність створення мильної піни полягає в відокремлені бактерій від шкіри людини і тоді вони легше змиваються водою разом з милом. Першою людиною, яка спромоглась описати хімічний склад мила, став Мішель Ежен Шеврель. Французький хімік довів, що мило – це є натрієва сіль вищої карбонової кислоти. В наш час мило виготовляють не тільки з натуральних продуктів, але й з поверхнево-активних речовин, отриманих при переробці нафтопродуктів і вугілля.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: