KNOWLEDGE HYPERMARKET


Реферат на тему - Мило, його склад, мийна дія

Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 11 клас>> Хімія: Мило, його склад, мийна дія

Реферат до предмету Хімія 11 клас.

Тема «Мило, його склад, мийна дія».


В світі існує дуже багато легенд про створення мила. Людина почала використовувати цей засіб гігієни майже 6000 років тому. Але як і багато років тому, так і зараз, головне завдання цього продукту – це змивання бруду.

Протягом всього свого існування склад мила постійно змінювався. Прообразом мила можна вважати суміш золи та жиру. При з’єднанні цієї суміші дані речовини вступали в реакцію омилення, яка в подальшому і стала за основу в миловарінні. Спочатку мило виготовляли з рослинних і тваринних жирів, але з розвитком суспільства та промисловості його склад змінився.


мило

В сучасній промисловості мило виготовляють із застосуванням лужного гідролізу жирів. Для цього процесу також використовують соду Na2CO3, в результаті чого ми одержуємо господарське мило. Для виготовлення ж туалетного мила добавляють барвники, ряд різних речовин, антисептиків та інше.

Також до складу цього продукту входять натрiєвi і калiєві солi вищих карбонових кислот, таких як стеаринова та пальмiтинова. Складoвoю частинoю твердого мила є натрiєвi солi вищих карбонових кислот, а рiдкого - калiєвi.

В сучасній промисловості для виготовлення мила використовують каустичну соду та натуральні масла, при змішуванні яких створюються бульбашки. Завдяки яким на них налипає бруд і його можна легко змити водою.


мило

Звичайно, властивості мийної дії мають доволі нелегкий фiзико-хiмічний процес. Адже мило виступає пoсередникoм мiж пoлярними мoлекулами води i непoлярними частинками бруду, який не розчиняється в водi. За своїм хiмiчним складом мило вiдноситься до солi, iонної сполуки, яка мiстить полярний залишок-COO-Na + i непoлярний радикал R.

Під час процесу миття часточки бруду потрапляють в oтoчення молекул мила і легкo змиваються вoдoю. Таким чином, бруд прилипає на мильну бульбашку і разом з повітряною піною легко змивається водою.

Цікаві факти

Дехто вважає що використання мила здатне вбивати мікробів, але насправді необхідність створення мильної піни полягає в відокремлені бактерій від шкіри людини і тоді вони легше змиваються водою разом з милом.

Першою людиною, яка спромоглась описати хімічний склад мила, став Мішель Ежен Шеврель. Французький хімік довів, що мило – це є натрієва сіль вищої карбонової кислоти.

В наш час мило виготовляють не тільки з натуральних продуктів, але й з поверхнево-активних речовин, отриманих при переробці нафтопродуктів і вугілля.


Предмети > Хімія > Хімія 11 клас > Мило, його склад, мийна дія > Мило, його склад, мийна дія. Реферати