Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 11 клас>> Історія України: Культурне життя Реферат до предмету Історія України 11 клас. Тема «Мала електронна обчислювальна машина».
Перша ЕОМ носила назву Мала електронна обчислювальна машина. Хоча вона і носила назву «Мала», але насправді ледь вміщалася в будівлі гуртожитку. МЕОМ була створена та введена в експлуатацію академіком С.О.Лебедєвим в Феофанії, недалеко від Києва. За участю цього талановитого ученого було створено вісімнадцять ЕОМ, п'ятнадцять з яких були запущені в серійне виробництво. У 1997 році С.О. Лебедєв одержав світове визнання, як піонер обчислювальної техніки. Як народився перший комп'ютер Першу частину свого наукового життя С.О. Лебедєв займався вивченням енергетики, але після двадцяти років праці в цій галузі він змінив її на створення ЕОМ. Така зміна діяльності була цілком закономірною, так як дослідження в енергетиці вимагали великої кількості обчислювань і потребували її автоматизації, щоб прискорити процес обчислювань. У Лебедєва почали з’являтися перші думки, щодо створення машини, яка б допомогла в складних розрахунках. Перша модель вітчизняного комп’ютера була зібрана у 1948 році. Вона мала великий розмір та займала майже 60 кв.метрів. МЕОМ була спроможна генерувати близько трьох тисяч обчислювальних операцій в хвилину. В її конструкції застосований принцип лампової системи, що налічував близько шести тисяч ламп, і при запуску виділялась така кількість тепла, що довелось розібрати частину крівлі. Програмувалась ця машина завдяки введенню даних з перфострічок чи завдяки набору кодів на комутаторі. Дані вводились за допомогою електромеханічного друкуючого пристрою або шляхом фотографування. МЕОМ була єдиною електронно-обчислювальною машиною, за допомогою якої вдавалося вирішувати різні науково-технічні задачі в області ракетної техніки, космічних польотів, термоядерних процесів, механіки та інших важливих галузей. Згодом академіка С.О.Лебедєва запросили до Москви, де він став директором Інституту точної механіки та обчислювальної техніки. В Москві він продовжив займатися науковими розробками в галузі комп’ютерів. Так наш вітчизняний академік став основоположником обчислювальної техніки і зайняв гідне місце серед зіркових світил та комп’ютерних геніїв. Предмети > Історія України > Історія України 11 клас > Культурне життя > Культурне життя. Реферати |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: