Гіпермаркет Знань>>Інформатика >>Інформатика 10 клас>> Інформатика: Підготовка публікації
Як підготувати вдалу публікацію?
Чим відрізняється підготовка інформційного буклета від підготовки бюлетеня?
Процес створення комп’ютерної публікації, як і будь-якого іншого інформаційного продукту (наприклад мультимедійної презентації), починається з формування концепції та структури публікації відповідно до її призначення та особливостей цільової аудиторії. Відповідно до обраного виду створюється чи добирається із набору стандартних відповідний шаблон публікації: листівка, оголошений, інформаційний бюлетень, каталог, рекламний буклет та ін. Наступним кроком є добір макета шаблону, колірної та шрифтової схеми публікації. Як джерела можна використати стандартні набори макетів та схем, що містяться у бібліотеках програм підготовки публікацііі, чи створити власні. Також можна змінити значення лише деяких параметрів наявних схем, наприклад, створити власний стиль заголовків статей.
Інформаційне наповнення публікації передбачає добір і підготовку текстового та ілюстративного матеріалу. Цей процес буде ефективнішим за умови створення сценарію чи схеми публікації на папері. Наприклад, під час створення сценарію інформаційного бюлетеня потрібно визначити: кількість сторінок, які матиме публікація, кількість статей та їхні назви, кількість зображень та їхній опис, потребу у зміні стандартного шаблону (які об’єкти потрібно додати чи видалити). Після завершення створення комп’ютерної публікації потрібно перевірити макет, роздрукувати «сигнальний номер» та, за потреби, внести редакційні правки: виправити помилки у тексті, замінити зображення, додати чи видалити деякі об’єкти публікації (сторінку, бланк опитування чи замовлення, календар, девіз організації тощо), удосконалити стильове оформлення та ін. Комп'ютерні публікації розраховані, як правило, на перегляд однією особою, що впливає в першу чергу на добір розміру літер, шрифту та обсягу тексту на сторінці. Водночас, незалежно від типу публікації існують загальні критерії вдалої публікації:
Морзе Н. В. Інформатика: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту/Н. В. Морзе, В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська. — К.: Школяр, 2010. — 304 с.: іл. Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку інтерактивні технології акселеративні методи навчання Практика тести, тестування онлайн задачі та вправи домашні завдання практикуми та тренінги питання для дискусій в класі Ілюстрації відео- та аудіоматеріали фотографії, малюнки графіки, таблиці, схеми комікси, притчі, приказки, кросворди, анекдоти, приколи, цитати Доповнення реферати шпаргалки фішки для допитливих статті (МАН) література основна та додаткова словник термінів Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів календарні плани навчальні програми методичні рекомендації обговорення Ідеальні уроки-кейси Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, напишіть нам. Якщо ви хочете побачити інші корективи і побажання до уроків, дивіться тут - Освітній форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: