KNOWLEDGE HYPERMARKET


Публікація № 5:Створення сайту

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Етапи створення веб-сайтів

Методичні рекомендації до предмету Інформатика 8 клас.

Тема «Публікація № 5:Створення сайту».



Розгляд теми: Етапи створення веб-сайтів



                                              ГРАФІКА НА WEB-СТОРІНКАХ

На даний момент майже всі зображення в Web, представлені в трьох форматах: GIF, JPEG та PNG


GIF

GIF – GraficInterchangeFormat можна назвати традиційним форматом файлів Web. Він був першим форматом файлів, який підтримували Web-браузери, і до цього дня продовжує залишатися основним графічним форматом Web.

Відмінні характеристики

підтримує не більше 256 кольорів;

використовує індексовану палітру кольорів;

використовує стиснення без втрати інформації за методом LZW (який подібний до вживаного в архіваторі PKZIP, і, отже, GIF-файли в подальшому практично не стискаються);

підтримує через рядкову розгортку;

є потоковим форматом, тобто показ картинки починається під час завантаження;

дозволяє призначити одному з кольорів в палітрі атрибут прозорості, що застосовується при створенні так званих прозорих GIFов;

має можливість збереження в одному файлі декількох зображень, що знаходить своє застосування при виготовленні анімованихGIFов;

підтримує можливість вставки у файл керуючих блоків, які дозволяють вставляти коментарі у файл (наприклад, про авторські права), здійснювати затримку між показами зображень і т.д.

Отже, GIF підтримує не більше 256 кольорів, а це означає, що всі зображення, які зберігаються в GIF-форматі, явно або неявно зменшують кількість кольорів, щоб вкластися в цей ліміт (різні програми з різним успіхом). Тому, якщо взяти красиву фотографію з плавними переходами і ледь вловимими відтінками кольору, то після перетворення все буде набагато гірше – відтінки перестануть бути невловимими, і вся фотографія набуде неприродного, нереалістичного вигляду. Тому, якщо треба все-таки зберегти фотографію у форматі GIF і передати всі відтінки, то доводиться йти на хитрості. Наприклад, до фотографії можна застосувати певний художній фільтр і перетворити її на малюнок або застосувати тонування. Зате немає жодних проблем із збереженням малюнків і креслень в цьому форматі, вони, як правило, добре стискаються і не містять багато кольорів.


JPEG

Іншим найбільш популярним графічним форматом в Web є JPEG – JointPhotographicExpertsGroup. Він містить 24-розрядну інформацію про колір. Це 16,77 млн. кольорів на відміну від 256 кольорів формату GIF. У JPEG використовується так зване стиснення з втратами. Це означає, що певна інформація про зображення в процесі стиснення відкидається, але в більшості випадків погіршення якості зображення не завдає шкоди і часто навіть не помітно.

Фотографії або будь-які зображення з плавними градаціями кольорів краще за все зберігати в JPEG-форматі, тому що він пропонує вищу якість зображень, що вміщуються у файл меншого об'єму. Проте, JPEG не є кращим рішенням для графічних зображень з одноколірними областями, оскільки цей формат має тенденцію псувати кольори цятками і кінцевий файл, як правило, буде дещо більшим та гіршої якості, ніж GIF-файл для того ж зображення.


PNG


Це третій графічний формат, що конкурує за постійне використання в Web. Це формат PNG – PortableNetworkGraphic, який, не дивлячись на свої переваги, знаходиться здебільшого в тіні. Підтримувати PNG як вбудовану графіку браузери почали значно пізніше за вищеназвані формати, але PNG має всі шанси стати популярним форматом в Web. PNG може підтримувати 8-розрядні індексовані кольори, 16-розрядні півтони або 24-розрядні повнокольорові зображення, використовуючи схему стиснення без втрат. Це забезпечує вищу якість зображень, а іноді і менший об'єм файлів в порівнянні з форматом GIF.

Крім того, файли PNG мають деякі чудові функції, наприклад, вбудоване управління коефіцієнтом гамма, і змінні рівні прозорості (це дозволяє показувати малюнок фону крізь відкидані м'які тіні).


                                                                      РОЗДІЛЬЧІСТЬ ГРАФІЧНОГО ФАЙЛУ


Оскільки зображення Web існують лише на екрані дисплея, буде технічно правильно вимірювати їх роздільчість в пикселах на дюйм (ppi – pixelsperinch). Інша одиниця вимірювання роздільчості – кількість точок на дюйм (dpi – dotsperinch) відноситься до роздільчості друкарських зображень і залежить від роздільчості друкуючого пристрою.

Але, оскільки реальні розміри графіки залежать від роздільчості дисплею, вимірювання в дюймах стає для Web-застосувань неприйнятним. Єдиною значущою одиницею вимірювання стає піксел.

Практично створювати зображення з роздільчістю 72 ppi (це кращий варіант для представлення на екрані), звертаючи увагу тільки на загальні розміри в пікселах. В процесі створення графіки на Web можна взагалі не використовувати дюйми. Важливим є розмір зображення у порівнянні з іншими зображеннями на сторінці і загальним розміром вікна браузера.

Наприклад, багато користувачів використовують 15-дюймові дисплеї з роздільчістю 800x600 пікселів. Щоб гарантувати заповнення графічною заставкою всього простору екрану, краще зробити його шириною не більше 780 пикселов (враховуючи, що частина пікселів справа і зліва буде використана для вікна і для смуги прокрутки). Розмір решти кнопок і зображень на сторінці слід вимірювати в пікселах відносно ширини 780 пікселів.


                                                                    ОБ’ЄМ ГРАФІЧНОГО ФАЙЛУ


Без сумніву, саме графіка зробила Web таким, який він є сьогодні, але потрібно знати, що багато користувачів переживають до графіки в Web почуття на межі любові і ненависті. Не варто забувати, що графіка збільшує час, що необхідний для передачі по мережі Web-сторінки; великий об'єм графіки означає істотний час завантаження, який випробовує терпіння читача, особливо якщо він додзвонюється з використанням стандартного модемного з'єднання.

В цьому відношенні для Web-дизайнера існує єдине найбільш важливе правило: розмір файлу графічного зображення повинен бути мінімально можливим! Створення зображень, призначених для передачі по мережі, покладає відповідальність на розробників серйозно відноситися до проблеми часу завантаження.


                                                            ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПНОСТІ WEB-СТОРІНКИ


                                                                       WEB-ДИЗАЙН І БРАУЗЕРИ


Багато Web-дизайнерів сходяться на думці, що одна з головних проблем Web-дизайну – різноманіття браузерів і платформ, кожен з яких по-різному підтримує HTML і сценарії. З випуском кожного нового браузера покращуються їх характеристики і можливості, але це не означає, що ранішні версії при цьому зникають. Значна частка користувачів не схильні гнатися за новітнім і кращим. Одні задовольняються тим, що у них є, а інші, найімовірніше, працюють на комп'ютерах фірм або установ, які вибрали браузери за них. Тому створений сайт має практично однаково відображатися у рідних браузерах, та різних версіях


                                                                         WEB-ДИЗАЙН І МОНІТОРИ


При розробці Web-сторінки важливо врахувати розмір екрану. Сторінка повинна бути доступною (і правильно відображатися) для максимально можливого числа користувачів. Необхідно відштовхуватися від найменшої роздільності сучасних моніторів і розробляти сторінку так, щоб вона гарантовано цілком відображалася на екрані.

Більшість дизайнерів рекомендують розробляти сторінки у форматі 800x600, щоб при перегляді користувачам не довелося застосовувати горизонтальну прокрутку. Горизонтальна прокрутка завжди ускладнює сприйняття, тому дизайнери традиційно її відкидають.

Все більше число розробників вважає стандартним роздільчість 1024x768. І зовсім одиниці розробляють сторінки для ще вищих роздільчостей. Звичайно, рішення буде, в першу чергу, залежати від аудиторії. Наприклад, якщо сайт призначений для дизайнерів графіки, то вважається, що вони мають дисплеї, принаймні, з дозволом 1024x768 або вище, відповідно до чого і розробляється сторінка. Якщо сайт призначений для ширшого кола користувачів, в них можуть бути монітори дещо гіршими.


                                                              ОСОБЛИВОСТІ КОЛЬОРІВ ДИСПЛЕЯ


Колірні монітори можуть різнитися у відображенні кольорів. Це ще один чинник, який впливає на рішення розробника.

Існує набір з 216 кольорів, що складається з кольорів системних палітр МасOS і Windows, що відображаються однаково на рідних платформах, операційних системах та браузерах. Такий набір називається Web-палітрою безпечних кольорів (WebPalette). Багато дизайнерів вважають, що краще користуватися цією палітрою при створенні Web-графіки та елементів HTML, щоб сторінка виглядала однаково для всіх користувачів.


                                                СТАНДАРТНІ РОЗМІРИ І РОЗДІЛЬЧОСТІ ДИСПЛЕЇВ


Першим кроком при визначенні вірогідного розміру Web-сторінки повинно стати визначення максимального простору, що забезпечується дисплеєм. Комп'ютерні дисплеї мають різні стандартні розміри і зазвичай вимірюються в дюймах - 15", 17", 19" і 21".

Іншою характеристикою є роздільчість монітору – загальне число пікселів (picture'selement – елемент картинки) на екрані. Чим вище роздільчість, тим детальнішим буде зображення. Знаючи можливе число пікселів, можна створювати відповідно до нього зображення (що також вимірюється в пікселах) та елементи сторінки.

Важливо пам'ятати, що чим вище роздільчість на даному дисплеї, тим більше пікселів спресовано в наявному просторі екрану. В результаті піксели стають меншими і відповідно зменшуються зображення та інші елементи сторінки.

Саме з цієї причини вимірювання в Web проводяться в пікселах, а не в дюймах. Те, що на одному моніторі представляється величиною в дюйм, на моніторах інших користувачів може виглядати більше або менше. Коли розробник працює з пікселами, він принаймні знає, які розміри елементів щодо один одного.


                                                        ДЕСЯТЬ НАЙПОШИРЕНІШИХ ПОМИЛОК В ДИЗАЙНІ


НЕРОЗБІРЛИВІСТЬ

Занадто малий або великий розмір
Низький контраст між шрифтом та фоном


НЕАДЕКВАТНА НАВІГАЦІЯ

Єдині стандарти навігації для всього сайту

Де знаходиться саме краще місце для розміщення меню? Це питання постійно обговорюється серед веб-розробниками. Чи повинне бути розташоване головне меню у верхній частині сторінки? Або краще розмістити його зліва? У будь-якому випадку, меню має бути завжди на одному і тому ж місці на всьому сайті. Користувачі повинні завжди знати, як повернутися до інформації, яку вони вже бачили. Вони також мають бути впевнені, що зможуть знайти інформацію, яку вони ще не прочитали. Посилання на головну сторінку повинно бути на одному і тому ж місці незалежно від того, на якій сторінці сайту відвідувач знаходиться.

Відомості щодо посилання

Користувачі мають наперед знати, куди приведе їх текстове посилання або кнопка. Якщо посилання приведе до завантаження файлу, їх потрібно проінформувати наперед, наприклад

 «Назва товару» документ у форматі PDF (16 MB)
 «Назва товару» інструкція для користувача (16MB – zip файл)

 Для користувача зручною буде вказівка фізичного розміру файлу, який завантажуватиметься.

Нестандартні посилання

Посилання — це головний інтерактивний елемент на сторінці. Потрібно дотримувати загальноприйнятих правил про те, як має виглядати посилання: потрібно виділяти посилання кольором і підкреслювати їх (і не підкреслювати інший текст), виділяти переглянуті посилання, уникати використання JavaScript або інших нестандартних технологій, не відкривати посилання в новому вікні (окрім файлів ZIP, DOC, PDF та інших не веб-документів), інформувати користувача про те, що він побачить при переході по посиланню.


ІНТРО СТОРІНКА

Відвідувачі приходять на сайт, щоб знайти потрібну інформацію і часто перше, що вони бачать, це інтро сторінка. В більшості випадків ця ввідна сторінка не є корисною для відвідувача і не сумісна за стилем з рештою частини сайту. В цілому, єдина мета інтро сторінки – додати певну «крутизну» при вході на сайт. Кожна сторінка сайту, включаючи головну, повинна бути інформативною і збігатися з основним стилем сайту.


ФЛЕШ

Сайти та інструменти навігації, що зроблені у флеші, можуть містити низку проблем для користувачів.


КОНТЕНТ

Найбільшою проблемою є орфографічні та стилістичні помилки у тексті. Веб-сторінки повинні бути короткими і зручними для перегляду на моніторі.


ПОГАНИЙ ПОШУК

Для повноцінного пошуку по сайту потрібно застосувати спеціальне програмування, але це варто того, тому що пошук — фундаментальна компонента людської поведінки в онлайні.


НЕСУМІСНІСТЬ БРАУЗЕРІВ

Багато веб-розробників не перевіряють свої сайти на сумісність з альтернативними браузерами, хоча кожен десятий користувач в Інтернеті не використовує Internet Explorer.


СКЛАДНІ ФОРМИ

Користувачі часто скаржаться на недолік різних форм, які часто містять велику кількість непотрібних питань. Тут можна порадити залишити в опитувальниках тільки найважливіші питання, а інші зробити необов'язковими для відповіді, максимально запровадити автозаповнення, переводити курсор в перше поле форми, коли відкривається сторінка (це економить один клік).


НЕМАЄ КОНТАКТНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АБО ІНФОРМАЦІЇ ПРО КОМПАНІЮ


Багато сайтів в Інтернеті неначе створено анонімно. Телефонний номер і адреса електронної пошти на сайті повинні бути обов'язково, бажано ще розмістити фізичну адресу, тому що із скритною компанією ніхто не захоче мати справи.


СТОРІНКИ ФІКСОВАНОЇ ШИРИНИ


Тут дві проблеми:
на великих моніторах сторінка перетворюється на вузький стовпчик тексту, а на маленьких може викликати незручну горизонтальну прокрутку;
права частина сторінки може не поміститися на сторінку при роздрукуванні на папері.


НЕПРАВИЛЬНЕ МАСШТАБУВАННЯ ФОТОГРАФІЙ


В електронній комерції, дуже важливо продемонструвати товар у всіх подробицях. На сторінку слід винести фотографію навеликого розміру, якщо користувач буде зацікавлений, то обов'язково повинна бути функція, що відкриває цю фотографію в збільшеному розмірі. На жаль, на багатьох сайтах на сторінку відразу викладаються великі зображення, що значно гальмує завантаження сторінки


                                                                           ВИСНОВОК


Дизайнери надмірно захоплюються сучасними технологіями, зокрема, постійно влаштовують конференції, тоді як користувачам насправді немає ніякої справи до технологій. Їм потрібно тільки щоб сторінка швидко завантажувалася, текст читався, контент відповідав на їх питання, а навігація і пошук дозволяли знайти потрібну інформацію.


ПОРЯДОК РОБОТИ


Обрати тематику майбутнього сайту
Розробити структуру сайту
Обрати програми, що потрібні для створення
Створити сайт
Заповнити службовою та довідковою інформацією мета-теги
Як розділ, винести на сайт відомості про автора (приклад)
Розмістити сайт на сервері і протестувати


ЗМІСТ ЗВІТУ


Назва та мета виконання лабораторної роботи.
Основні відомості про створення Web-сайтів.
Характеристика вибраних програм для створення Web-сайту.
Структура розробленого індивідуального Web-сайту.
Скрін сторінок розробленого індивідуального Web-сайту.
Адреса розміщеного на сервері сайту.
Висновки.






Надіслано учителем інформатики Міжнародного ліцею "Гранд" Чебаном Л.І.

Реферати, домашня робота з інформатики скачати, підручники скачати безкоштовно, онлайн уроки, запитання та відповіді

Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Етапи створення веб-сайтів > Етапи створення веб-сайтів. Методичні рекомендації