Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Етапи створення веб-сайтів Методичні рекомендації до предмету Інформатика 8 клас. Тема «Публікація № 4:Створення сайту».
ЗАСОБИ CSS У перших версіях стандарту HTML не було передбачене ніяких засобів для управління зовнішнім виглядом інформації. Загальна концепція гіпертексту була направлена на доступність інформації для будь-яких пристроїв, здатних відтворювати текст. Для розмітки рекомендувалося використовувати лише логічні теги, що визначають заголовки, підзаголовки, переліки, абзаци, цитати і т.д., – тобто, ті елементи, які і складають структуру документа. Інтерпретація ж зовнішнього вигляду залишалася повністю на совісті кінцевого монітору. Проте з тих пір багато що змінилося. Зараз все оформлення рекомендується виносити в зовнішній стильовий файл. Основна ж сторінка міститиме лише інформацію і посилання на необхідні стилі. Таблицю стилів потрібно написати лише і вона має бути єдиною для цілого сайту, і тоді, не потрібно буде повторювати одні і ті ж описи стилів на кожній із сторінок. Розміщення всієї стильової інформації в одному зовнішньому файлі відкриває інші корисні можливості – адже змінивши вміст лише одного (!) стильового файлу, можна в лічені секунди змінити весь дизайн сайту. Причому жодних інших переробок не знадобиться. Зрозуміло, це вірно лише в тому випадку, якщо спочатку сайт був спроектований вірно.
Пропорційний шрифт – інакше "шрифт змінної ширини" для кожного символу виділяє різну кількість місця залежно від його зображення. Наприклад, в пропорційному шрифті заголовна "W" займає більше місця в рядку по горизонталі, ніж прописна "I". Такі гаринітури, як: Times, Helvetica і Arial є прикладами пропорційних шрифтів. Web-браузери для більшості текстів на Web-сторінці, включаючи основний текст, заголовки, списки, цитати і т. д., використовують пропорційні шрифти. Як правило, великі уривки основного тексту зручніше читати, коли вони надруковані пропорційними шрифтами. Оскільки більшість користувачів не мають часу замінити шрифти, встановлені за замовчуванням, з великою вірогідністю можна припустити, що текст на сторінці буде відображений шрифтом Times розміром 10 або 12 пунктів або Helvetica. Але це всього лише загальне правило. Шрифт з фіксованою шириною надає однакове місце для всіх символів шрифту. Заголовна "W" займає не більше місця, чим прописна "I". Прикладами шрифтів фіксованої ширини є гарнітури Courier і Monaco. У Web-браузерах шрифти фіксованої ширини використовуються для відображення будь-якого тексту всередині наступних HTML-тегів: <рге>, <tt>, <code>, <kbd>,<samp>, <хтр>. Оскільки багато людей не міняють налаштування шрифтів, що встановлені за замовченням, текст, що знаходиться у вказаних тегах, буде виведений одним з шрифтів типа Courier.
Переваги використання графіки замість HTML-тексту: можна визначати тип шрифту, розмір, интерлиньяж, проміжок між буквами, колір і вирівнювання – всі атрибути, які викликають складнощі тільки в HTML; Але у цього методу є ряд недоліків: зображення завантажується довше, ніж текст, оскільки графічні файли зазвичай важать більше, ніж HTML-тексти, що мають той же зміст; у неграфічних браузерах зміст втрачається. Користувачі, які не можуть (або не хочуть) проглядати графіку, не побачать і тексту. Альтернативний текст (використовується атрибут Alt) на місці графічного зображення допомагає, але його можливості обмежені і це не завжди надійний спосіб ототожнення графічної інформації; інформацію, що знаходиться в зображенні, не можна індексувати або організувати її пошук. В результаті виключаються з документа важливі частини інформації.
Шрифт на екрані дисплея Масintosh має такий самий розмір, як і при друці (наприклад, 12 птTimes на екрані виглядає так само, як 12 птTimes на папері). Для шрифтів Microsoft це не виконується, і розмір шрифту при виводі на екран є більшим, що полегшує читання з дисплея. В результаті шрифт розміром 12 пт на Windows більше схожий на друкарський шрифт в 16 пунктів. Щоб отримати на Windows друкарський розмір 12 пт, потрібно вибрати розмір шрифту 9 пунктів (але тоді користувачі комп'ютерів Масintosh побачать текст майже нерозбірливим, оскільки він буде відображений шрифтом розміром всього 6,75 пт).
Надіслано учителем інформатики Міжнародного ліцею "Гранд" Чебаном Л.І.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: