Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Етапи створення веб-сайтів Методичні рекомендації до предмету Інформатика 8 клас. Тема «Публікація № 3:Створення сайту».
СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ПРОГРАМИ Ulead GIF Animator – програма для створення анімованих GIF-зображень. Має потужні засоби оптимізації. Фільтри для AdobePhotoShop - їх кількість просто величезна, але реально знадобиться небагато. Вони здатні істотно підвищити роботу і двома-трьома натисненнями створити вражаючі ефекти. MacromediaFlash - стандарт для використання в webанімованих зображень. Має власне середовище розробки і дозволяє створювати вражаючу векторну анімацію. 3D-программы – створення тривимірних композицій і експортування в графічні формати, що застосовуються у веб. Як приклад – 3D StudioMax.
Стандарт HTML і інші стандарти для Web розроблені під керівництвом консорціуму W3C (WorldWideWebConsortium). Стандарти, специфікації і проекти нових пропозицій можна знайти на сайті http:/www.3w.org/. В даний час діє специфікація HTML 4.0, підтримка якої з боку основних браузерів постійно зростає.
Останні роки характеризуються різким зростанням ринку HTML-редакторів класу WYSIWYG (WhatYouSeeIsWhatYouGet – що бачиш, то і отримаєш). Вони мають графічні інтерфейси, які роблять написання HTML більше схожим на програму редагування текстів або розмітки сторінки. Первинною метою цих програм було звільнення користувачів від тегів HTML. Сьогодні їх значущість зросла, оскільки вони підвищують ефективність і рівень автоматизації створення HTML-документів, забезпечуючи в той же час доступ до початкового тексту HTML.
Контейнери Більшість тегів є контейнерами. Це означає, що в них є початковий (що відкриває або стартовий) і кінцевий (що закриває) теги. Текст, що знаходиться між тегами, виконуватиме інструкції, що містяться в них. Наприклад: Theweatheris<I>gorgeous</I>today. Результат: Theweatherisgorgeoustoday. Кінцевий тег має те ж ім'я, що і початковий, але перед ним знаходиться слеш (/). Його можна розглядати як "вимикач" тега. Кінцевий тег ніколи не містить атрибутів. Автономні теги Атрибути Атрибути додаються в тег для розширення або модифікації його дій. До одного тегу можна додати декілька атрибутів. Якщо атрибути тега зазначені після імені тега, вони розділяються одним або декількома пропусками. Порядок проходження не важливий. Більшість атрибутів мають значення, які слідують за знаком рівності (=), що знаходиться після імені атрибуту. Довжина значень обмежена 1024 символами. Значення можуть бути чутливі до регістра. Іноді значення повинні знаходитися в лапках (подвійних або одинарних). Правила запису значення наступні: якщо значення є одним словом або числом і складається лише з літер (a-z), цифр (0-9) і спеціальних символів (точка <.> або дефіс <->), то можна помістити його після знаку рівності без лапок; якщо значення містить декілька слів, розділених комами або пропусками, або містить спеціальні символи, що є відмінними від крапки або дефіса, тоді його необхідно помістити в лапки. Наприклад, URL вимагають лапок, бо вони містять символи "://". Також лапки необхідні при завданні значень кольорів з використанням формату "#rrggbb". Якщо немає впевненості, чи варто використовувати лапки, тоді слід їх застосовувати завжди для всіх значень. У теги HTML можуть поміщатися інші HTML-теги для здійснення дії декількох тегів на один елемент. Це називається вкладенням, і, що б правильно його здійснити, початковий і кінцеві оператори вкладеного тега повинні обов'язково знаходитися між початковим та кінцевим оператори зовнішнього тега, наприклад: TheWeatheris<B><I>gorgeous</I></B>today. Theweatheris<B><I>gorgeous</B></I>today – дана інформація, що ігнорується браузерами.
розриви рядків. Символи кінця рядків в документі HTML ігноруються. Текст і елементи переноситимуться до тих пір, поки в потоці тексту документа не зустрінеться тег <р> або <br>. Розриви рядків виводяться, якщо текст позначений як текст із заданим форматом (<рrе>); символи табуляції і множинні пробіли. Коли браузер зустрічає в документі HTML символ табуляції і декілька послідовних символів пробілу, він виводить лише один пробіл. Таким чином, якщо документ містить: "far, faraway", браузер виведе "far, faraway". Додаткові пробіли можна додати в текстовий потік, використовуючи символ нерозривного пробілу ( ). Крім того, всі пробіли виводяться, якщо текст є форматованим (знаходиться в тегах <рrе>); множинні <р>-теги. Послідовність тегов<р>, що не заповнені текстом, всіма браузерами інтерпретується як надмірна. Вміст виводитиметься так, як якби був тільки один тег <р>. Більшість браузерів виведуть декілька тегов<Br> у вигляді декількох переходів на новий рядок; нерозпізнані теги. Якщо браузер не розуміє тег або той був невірно заданий, то браузер його просто ігнорує. Залежно від тега і браузера це може привести до різних результатів. Або браузер нічого не виведе, або він може відобразити вміст тега як звичайний текст; текст в коментарях. Браузеры не виводять текст між спеціальними елементами <! і ->, які використовуються для позначення коментарів. Після символів початку коментарю і перед символами закінчення обов'язково повинен знаходитися пробіл. У сам коментар можна поміщати практично все. Коментарі не можна вкладати. У Microsoft Internet Explorer є фірмовий тег, що позначає коментарі <comment>...</comment>. Проте, він не підтримується іншими браузерами.
Більшість неоптимізованих сайтів складаються із сторінок, у яких даний розділ захаращений не істотною для пошукової системи інформацією, що заважає ефективній роботі спайдерів. Їм доводиться розгрібати купу сміття, щоб докопатися до ключових слів, які розташовані в найважливіших тегах, наприклад, в Title. Проте, як показує практика, в неоптимізованих сторінок найбільш важливі теги розташовуються ближче до кінця розділу заголовка. Особливо грішать надмірним кодом розділу Head сторінки, що створені у візуальних HTML-редакторах. Структура документа, що автоматично генерується, поповнюється тегами, які оголошують про використаний програмний засіб, містять різні коментарі, інформацію про автора або організацію, до якої належить сайт (тег Copyright), тощо. Досить часто розробники сторінок додають в розділ Head мета-теги, що чітко регламентують роботу індексуючого павука з даною сторінкою (Robots (управління поведінкою пошукових роботів на сторінці), Revisit (управління повторними відвідинами сторінки роботом) і ін. Проте сучасні роботи часто не прислухаються до виписаних рекомендацій і сканують мережні ресурси за своїми методиками. Необхідно ретельно обґрунтовувати наявність на початку початкового коду сторінки кожного тегу та уникати тих тегів, які жодним чином не впливають на результативність оптимізації сайту. «Зайві» теги не привносять на сторінку нічого корисного, оскільки не можуть містити ключових фраз і, відповідно, не грають ніякої ролі в підвищенні релевантності сторінки. Отже, розділ Head сторінки не повинен містити тегів, що не несуть інформаційного навантаження для пошукової системи. На перших позиціях повинні бути розміщені елементи, вміст яких підвищує релевантність сторінки.
Ключові слова необхідно писати на самому початку заголовка і старатися їх не повторювати. Іноді дублювання ключових слів все ж таки допускається за умови, що елементи фрази, що повторюються, не слідують один за одним. Слова, що вказані в тегу Title, відображаються у вигляді посилання на сторінці результатів пошуку, натиснувши на яку, користувачі переходять з пошукової системи на сторінку сайту. Тому вміст тега заголовка сторінки повинен бути ємким та інформативним. Тег заголовка необхідно писати для сторінки тільки один раз. Метод використання декількох тегів Title з метою збільшення кількості ключових слів, що доступні для пошуковика, відноситься до спамерських методів оптимізації. Не слід використовувати в тегу слова, повністю написані прописними буквами, якщо в цьому немає особливої необхідності. Якщо в тексті використовуються розділові знаки, то вони повинні бути притиснуті до слова праворуч від нього, після чого повинен стояти пропуск. Слова, набрані в тегу Title через п р про б е л, сприймаються пошуковою системою як група незв'язних символів. Отже, по значущості для визначення позиції сторінки в результатах пошуку тег Title грає найважливішу роль безпосередньо після оптимізації вмісту самої сторінки.
Мета теги мають широку функціональну спрямованість, але багато що ще не стандартизованим або знаходиться на стадії розробки. Мета теги можуть ідентифікувати авторство HTML документа, його адресу і як часто він оновлюється. Пошукові системи використовують мета теги для індексації і формування заголовків HTML документів. Мета теги можуть впливати на режим відображення HTML документів, хоча самі на екран не виводяться. Далі будуть описані мета теги, прийняті більшістю постачальників послуг і програм для мережі Інтернет. Мета теги поділяються на дві групи: NAME і HTTP-EQUIV. Мета теги типа NAME містять текстову інформацію про документ, його автора і певні рекомендації для пошукових машин. Наприклад: Robots, Description, Keywords, Author, Copyright. Мета теги типа HTTP-EQUIV впливають на формування заголовка документа і визначають режим його обробки.
Тег Author повинен містити ім'я автора, якщо сайт належить організації, має сенс використовувати тег Copyright. Інформація обов'язково повинна полягати в лапки, наприклад <META Name=Authorcontent="Іванів Петро">. Додатково інформаційні теги можуть містити атрибут "Lang", що вказують мову, на якій написано значення властивості. Приклад: <META Name=AuthorLang="ua" content=" Іванів Петро ">.
Досить часто тег Description заповнюється текстовою послідовністю, що складається тільки з ключових слів. Необхідно уникати подібної надмірності і прагнути формувати вміст описового тега у вигляді правильної читабельної пропозиції. Окрім того, треба не забувати про те, що ключові слова, під які оптимізується як мета-тег Description, так і інші елементи HTML-коду, обов'язково повинні з відповідною частотою зустрічатися безпосередньо в тексті сторінки. Для кожної сторінки бажано складати власний текст тегу опису з врахуванням тих, ключових слів, під які вона оптимізується. Пошукові системи встановлюють різні норми по обмеженню довжини цього тега і залежно від цього сприймають тільки задану кількість символів. Оптимальна довжина оптимізованого тегу опису не повинна перевищувати 150 символів. Деякі пошуковики аналізують вміст цього тегу і враховують наявність в ньому ключових слів при розрахунку релевантності сторінки, інші – ні. Першу категорію пошуковиків також можна розділити на ті, які виводять вміст тега опису в результатах пошуку відразу після тегу заголовка сторінки Title, і ті, які беруть як опис перші 150-200 (до 256) символів тексту, що відображено на сторінці. Не рекомендується застосовувати досить поширений метод копіювання в мета-тег Description вміст тегу заголовка Title, а також використовувати теги Description і/або Title як ще один тег Keywords. Основною функцією тегу опису - попереднє інформування користувача про те, чому присвячена сторінка, яка видається як результат пошуку. Тому текст тегу повинен бути коротким, ясним, не мати яскраво виражений рекламний характер, оскільки найчастіше саме за цією інформацією користувач вирішує, переходити на дану сторінку чи ні. Приклад: <META Name="Description" content= ". . .">
Static - Немає необхідності індексувати цю сторінку в майбутньому. Dynamic - Індексувати цю сторінку регулярно (за умовчанням). Режим "Static" призначений для сторінок, які не міняються в принципі. Якщо зміст вашої сторінки періодично міняється, то використовувати цей тег необов'язково. Приклад: <META Name="Document-state" content ="Dynamic">
<META Name=”Generator” Content=”MicrosoftNotepad”>
Слова, що містяться в тегу Keywords, розглядаються пошуковими машинами як рекомендація, але іноді саме цієї інформації бракує. При формуванні списку ключових слів для мета тегу Keywords необхідно використовувати слова, що містяться в тексті документа. Слова, що не містяться в тексті, можна використовувати в дуже невеликих кількостях, два - три слова. Вставляти їх треба в кінець списку. Ключові слова не повинні повторюватися в тегу Keywords, в крайньому випадку, не більше двох разів. У мета тегу Keywords має сенс використовувати не більше 10 слів, більша кількість не покращує релевантності. В більшості випадків пошукові машини знаходять ключові слова, що стоять в множині (cats), навіть якщо пошук заданий в однині (cat). Тому рекомендується в тег Keywords заносити англійські іменники в множині. Роботи деяких пошукових машин не переходять до нового рядка при аналізі мета тегу Keywords, тому не рекомендується розбивати його на декілька рядків. Якщо документ написаний на декількох мовах, можна використати додатковий атрибут lang для вибору кодування (дивися опис мета тегу Content-Language). <META Name="Keywords" lang="ua" content="приклад, meta теги">
Призначений для використання в крупних проектах, з множиною документів різного типу. Можливі значення: Build REVISIT Мета тег Revisit - вказує пошуковому роботу, за скільки днів йому потрібно повернутися і переіндексувати даний документ. ROBOTS Мета тег Robots - містить вказівки для роботів пошукових машин, що збирають інформацію про HTML документи у мережі. Значення Robots може складатися з наступних директив, що розділені комами: Тег <META name=Robotscontent="all"> нічого не змінює в роботі робота пошукової машини, оскільки значення "all" прийняте за умовчанням. Але якщо ця сторінка створюється динамічно або часто оновлюється, то немає сенсу її індексувати, оскільки інформація про сторінку в пошуковій машині та її дійсний зміст будуть різними. В цьому випадку можна рекомендувати пошуковій машині не індексувати цю сторінку, а тільки відстежувати на ній гіперпосилання, що б проіндексувати решту частини сайту <META name=Robotscontent="noindex,follow">. При використанні тегу, що забороняє відстежування гіперпосилань <META name=Robotscontent="index,nofollow"> частина сайту може залишитися не проіндексованою, оскільки всередині сайту роботи переміщаються по гіперпосиланням. Сторінки, перехід на які є заблокованим, індексуватися не будуть. Мета тег Robots має пріоритет над директивами управління, що задані у файлі robots.txt. SUBJECT Мета тег Subject використовується пошуковими машинами для визначення тематики документа. Але, поки пошукові системи не погодять класифікаційні таблиці, використання цього тегу не завжди є виправданим. URL Мета тег URL - призначений для виключення з індексації згенерованих сторінок та дзеркал. Зустрівши цей тег, робот пошукової машини повинен припинити індексацію поточного документа і перейти по вказаному посиланню. Приклад: <META Name="URL" content= "http:/www.Main-Site.com"> ОПИС МЕТА ТЕГІВ ГРУПИ HTTP-EQUIV: Мета тeг Content-Language CONTENT-LANGUAGE Мета тег Content-Language - це вказівка на мову документа. Використовується пошуковими машинами при індексуванні. Хоча більшість з них вміють розрізняти мову за текстом сторінки. Можливі значення (стандарт [ISO639] [ISO3166]): ua Українська У специфікації HTML 4.0 є альтернативна можливість явної вказівки мови - <htmllang="en"> CONTENT-SCRIPT-TYPE Meta тег Content-Script-Type - визначення мови програмування сценаріїв. Деякі з можливих значень: text/javascript JavaScript (значення за замовченням) В одному документі допускається використання декількох мов програмування сценаріїв. Вказівка мови в тегу <SCRIPT> має вищий пріоритет, в рамках поточного тега<SCRIPT>. CONTENT-STYLE-TYPE Мета тег Content-Style-Type - вказує мову таблиці стилів, значення "text/css" приймається за замовченням, якщо воно влаштовує і розробник не використовує в цьому документі теги <Style> і <Span>, то використовувати цей тег необов'язково. Приклад: <META HTTP-EQUIV="Content-Style-Type" content="text/css"> Браузери визначають мову таблиць стилів за наступним алгоритмом: Якщо в тегу МЕТА задається мова таблиць стилів, то дійсним є останнє зазначення в потоці символів. Якщо мова таблиць стилів задається в тегу STILE, мову таблиць стилів визначає останній заголовок в потоці символів. Якщо мова таблиць стилів не задана, за замовченням використовується мова "text/css". CONTENT-TYPE Мета тег Content-Type – вказівка на тип документа і кодування символів. Використовувати мета тег Content-Type потрібно з врахуванням певних нюансів. кодування символів тексту повинно відповідати кодуванню, що вказано в тегу. сервер не повинен міняти кодування тексту при обробці запиту браузера. якщо сервер міняє кодування тексту, він повинен скоректувати або вилучити мета тег Content-Type. Недотримання цих вимог може привести до наступного: web-сервер автоматично визначить кодування запиту клієнта і віддасть сторінку web-браузеру перекодованою. Браузер, у свою чергу, читатиме документ відповідно до мета тегу Content-Type. І якщо кодування не збігаються, то прочитати документ можна буде тільки після ряду хитромудрих маніпуляцій. Особливо це характерно для старих браузерів IE 3.x - 4.x і Netscape 4.x. Увага! Мета тег Content-Type часто вставляється генераторами HTML коду. Деякі з можливих типів кодування (стандарт [ISO10646]):ISO-8859-1 Latin-1, для більшості західноєвропейських мов EXPIRES Деякі пошукові роботи можуть відмовитися індексувати документ із застарілою датою. Дата повинна вказуватися в стандарті [RFC850]. PICS-LABEL Мета тег PICS-Label - (Platform-Independent ContentratingSchemeLabel) ) визначає рівень доступності сайту (sex, violence), але може використовуватися і в інших цілях. PRAGMA Приклад: <META HTTP-EQUIV="Pragma" content ="no-cache"> REFRESH Приклад: <META HTTP-EQUIV="Refresh" content ="4; URL=http:/www.name.com/"> Якщо потрібно просто відновити документ, то URL вказувати не обов'язково. SET-COOKIE Приклад: <META HTTP-EQUIV="Set-Cookie" content="NAME=value; EXPIRES=date; DOMAIN=domain_name; PATH=path; SECURE"> Атрибути EXPIRES, DOMAIN, PATH і SECURE при необхідності можна опустити. Приклад: <META HTTP-EQUIV="Set-Cookie" content="NAME=value;">NAME Ім'я cookie, не може містити символи перенесення рядка, пропусків, крапки з комою (;) і табуляції. EXPIRES Якщо цього атрибуту не вказано, то cookie зберігається протягом одного сеансу, до закриття браузера. DOMAIN Якщо цього атрибуту не вказано, то за замовченням використовується доменне ім'я сервера, з якого було виставлено значення cookie.
Якщо цього атрибуту не вказано, то значення cookie розповсюджується тільки на документи директорії, в якій розташовано поточний документ.
Перед запитом до серверу, браузер перевіряє cookie. І якщо атрибути NAME, DOMAIN і PATH збігаються, тоді браузер посилає cookie до серверу. Якщо cookie приймає нове значення, старе значення знищується. Браузер має ряд обмежень по роботі з cookie: Ці обмеження можуть бути дещо іншими, залежно від налаштування та типу браузера. Якщо відбувається перевищення ліміту (загального або по домену) знищується перший за часом запис. Знищення відбувається, не залежно від значення атрибуту EXPIRES. При перевищенні 4 Кбайт, cookie усікається. Приклад: <META HTTP-EQUIV="Set-Cookie" content="NAME=cookexample; EXPIRES=Monday, 22-FEB-08 21:11:51 GMT; DOMAIN=WWW.MY.RU; PATH=/; SECURE">
Приклад: <META HTTP-EQUIV="Window-target" content ="_top">
Теги Title, Description і Keywords повинні розташовуватися в один рядок без розривів і перенесень рядка. Звичайна практика розміщення тегів в окремих рядках часто приводить до ускладнень в роботі роботів при читанні тегів. При аналізі сайту необхідно ретельно розбирати по кісточках скелет кожної сторінки і подивитися на нього очима пошукової системи. Час, витрачений на детальне вивчення початкового коду та його оптимізацію, окупиться досягненням сайту високих позицій в результатах пошуку.
Надіслано учителем інформатики Міжнародного ліцею "Гранд" Чебаном Л.І. Інформатика скачати, завдання школяру 8 класу, матеріали з інформатики для 8 класу онлайн Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Етапи створення веб-сайтів > Етапи створення веб-сайтів. Методичні рекомендації |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: