KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 12 до теми: Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей

Презентація до уроку з предмету Економіка, 2 клас.
Тема: Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей.

Groshzi (56).jpg

Гроші — особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів. Гроші виконують функції мірила вартості та засобу обігу. Крім того, вони є засобами нагромадження та платежу. З утворенням світового ринку деякі національні гроші виконують функції світових.
 Гроші - один з найбільших людських винаходів, це засіб суспільного виразу економічної цінності благ.В економічній науці традиційно виділяються дві основні концепції походження грошей:

Раціоналістична концепція- гроші виникли як результат певної раціональної угоди між людьми, через необхідність виділення спеціального інструмента для обслуговування сфери товарного обігу і підвищення ефективності її функціонування.

Еволюційна концепція - підкреслює об’єктивний характер виникнення грошей, які виділяються із загальної товарної маси, оскільки вони найбільш придатні для виконання функціональної ролі грошового товару.За історію людства існувало багато різних типів грошей. Початково грошима були товари.
Товарні гроші - це гроші, засновані на використанні як загального мінового еквіваленту (платіжного засобу) якогось товару, який є цінністю як у якості грошей, так і в якості звичайного товару, необхідного для задоволення тих чи інших потреб

у Стародавньому Римі й античній Греції функцію грошей виконувача худоба, в Японії - рис, у Китаї - чай, в Ісландії - риба, на Русі - хутро соболя, в американських індіанців - намисто із черепашок або бісеру.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»

 

Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей. > Гроші. Історія виникнення та еволюція грошей. Властивості, різновиди грошей. презентація уроку