KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Текстовий редактор

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 6 клас>> Інформатика: Редагування тексту


Презентація до предмету Інформатика 6 клас.

Тема «Редагування тексту».


ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР

Текстовий редактор - це самостійна комп'ютерна програма або компонент програмного комплексу (наприклад, редактор вихідного коду інтегрованого середовища розробки або вікно введення в браузері), призначена для створення і зміни текстових даних взагалі і текстових файлів зокрема.

Стандартними компонентами середовища ТР є: робоче поле, текстовий курсор, рядок стану, меню команд.

Порядковий (строковий) текстовий редактор - (англ. line editor) працює з текстом як послідовністю пронумерованих рядків, виконуючи операції над текстом у зазначених рядках. Прикладом такого редактора може бути edlin, що входив до складу MS-DOS. Контекстний (строковий) редактор (англ. context editor), прикладом якого може бути ECCE (англ. Edinburgh Compatible Context Editor), виконує операції над текстом в поточній позиції.

Екранний текстовий редактор дозволяє користувачеві переміщати курсор в тексті за допомогою клавіш або інших пристроїв введення.

Текстові редактори призначені для роботи з текстовими файлами в інтерактивному режимі. Вони дозволяють переглядати вміст текстових файлів і виробляти над ними різні дії - вставку, видалення та копіювання тексту, контекстний пошук і заміну, сортування рядків, перегляд кодів символів і конвертацію кодувань, друк і т. п.

Часто інтерактивні текстові редактори містять додаткову функціональність, покликану автоматизувати дії по редагуванню (від записуваних послідовностей натискань клавіш до повноцінних вбудованих мов програмування), або відображають текстові дані спеціальним чином (наприклад, з підсвічуванням синтаксису).

Багато текстових редакторів є редакторами вихідного коду, тобто вони орієнтовані на роботу з текстами програм на тих чи інших комп'ютерних мовах.


ТЕКСТОВІ ПРОЦЕССОРИ

Текстові процесори орієнтовані на оформлення та форматування текстів і впровадження в них сторонніх об'єктів (шрифтів, таблиць, формул, графіків тощо) і характеризуються наявністю WYSIWYG-режимів.

Оскільки в текстовому форматі не передбачено зберігання інформації про оформлення тексту, текстові процесори працюють або з файлами, в яких тексти представлені в обрамленні якої мови розмітки зразок HTML, або з файлами у власних «двійкових» форматах.


Популярні текстові процессори:

Класичний приклад - Microsoft Word. AbiWord Atlantis Word Lotus WordPro Microsoft Word Microsoft Works WordPad - входить в дистрибутив MS Windows OpenOffice.org Writer PolyEdit WordPerfect

01-03-2013-per-20.jpg



Перейти до презентації можна клікнувши на текст "Презентація" і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем-членом Гільдії Лідерів освіти Голубоковою

Календарно-тематичне планування з інформатики, відео з інформатики онлайн, Інформатика в школі скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 6 клас > Редагування тексту > Редагування тексту. Презентація уроку