Презентація уроку до предмету Економіка, 10 клас Тема: «Гроші: їх функції та види.»
Споживач в економіці: його поведінка та особливості вибору.
Споживач — фізична особа, яка купує, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника. Кожний з нас є споживачем, бажаючи яким-небудь способом задовольняти свої потреби.
Ціль споживача - мати максимальну корисність від споживання товарів і послуг.
На шляху до цієї мети в споживача виникає маса обмежень: сімейний бюджет, ціни, асортимент пропонованих товарів і послуг.
Споживачу, зацікавленому в задоволенні своїх потреб з найменшими витратами обмежених засобів, доводиться задумуватися над наступними питаннями:
На що, в першу чергу, витратити свої доходи?
Як вибрати товар або послугу бажаної якості і відповідні його купівельним можливостям?
Як скоротити фінансові втрати? Яким чином зберігати наявні доходи?
Раціональна поведінка споживача при виборі товару або послуги припускає, як правило, певну послідовність дій: усвідомлення необхідності покупки, пошук інформації про товар чи послугу, оцінка можливих варіантів покупки, прийняття рішення про покупку.
Розподіл доходу споживача
У багатьох домашніх господарствах отриманий дохід розпадається на дві частини: одна призначається для покупки товарів і оплати послуг, необхідних для задоволення особистих потреб людей; інша частина доходу утворює їх заощадження.
Чим більший дохід одержує споживач, тим більшу суму грошей він здатний витратити на споживання. З ростом доходу росте і сума заощаджень. Але економісти установили й інші залежності доходів і витрат: чим більший дохід сім'ї, тим менші витрати на харчування і більші на товари тривалого користування, товари роскоші, а також більша питома вага заощаджень.
Криві залежності Енгеля витрат(Х) від доходів (У)
Крива байдужості як інструмент ординалістського аналізу
Захист прав споживачів —гарантований Конституцією контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку.
Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:
• захист своїх прав державою; • належну якість продукції та обслуговування; • безпеку продукції; • необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також • • про її виробника (виконавця, продавця); • відшкодування шкоди (збитків), завданих дефектною чи фальсифікованою продукцією або продукцією неналежної якості; • звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав; • об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів).
Cкачати повну презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши MS PowerPoint
Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Биковим Д.Я.
Предмети > Економіка > Економіка 10 клас > Гроші: їх функції та види. > Гроші: їх функції та види. Презентація уроку
|