KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Балансування державного бюджету...

Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема: «Балансування державного бюджету. Дефіцит (профіцит) бюджету. Державний борг»

Державний бюджет — система грошових відносин, яка виникає між державою, з одного боку, і підприємствами,  фірмами  організаціями та населенням, з іншого, з метою формування та використання централізованого фонду грошових ресурсів для задоволення суспільних потреб. Іншими словами, це — щорічний баланс надходжень та видатків, який розробляють державні органи для активного впливу на економічний процес та підви-щення його ефективності. У кожній країні основу державних фінансів становить бюджет, а точніше — бюджетна система, яка включає державний бюджет і бюджет відповідних адміністративних одиниць.

Існують три концепції балансування державного бюджету

Перша концепція виходить з того, що бюджет може бути щорічно збалансований. Щороку збалансований бюджет поглиблює коливання економічного циклу.

Наприклад, економіка стикається з тривалим періодом безробіття. Доходи населення падають. Податкові надходження до бюджету автоматично скорочуються. Прагнучи неодмінно збалансувати бюджет, уряд повинен або підвищити ставки податків, або скоротити державні витрати, або скористатися поєднання цих двох заходів. Проте наслідком всіх заходів буде ще більше скорочення сукупного попиту.

         162-deng-v-mew.jpg        163-den-v-ruke.jpg


Друга концепція виходить з тому, що бюджет може бути збалансований під час економічного циклу, а чи не кожний рік.

Наприклад, настає інфляція, уряд підвищує податків і урядові витрати. Виникає цій основі позитивне сальдо бюджету можна використовувати на покриття боргу, що у період спаду. Отже уряд проводить позитивну антициклічну політику й одночасно балансує бюджет, але не щорічної основі, а й за період кілька років.

Третя концепція пов'язані з ідеєю про функціональних фінансів.

Відповідно до на цю ідею питання збалансованості бюджету - на щорічної чи циклічною основі - другорядний.

Початкової метою федеральних фінансів є забезпечення неінфляційної повної зайнятості, тобто балансування економіки, а чи не бюджета.

164-babbbbbb.jpg

Дефіцит та профіцит

У кожному бюджеті доходи і мали бути зацікавленими збалансовані. Коли витрати бюджету перевищують його доходи, утворюється негативне бюджетне сальдо, чи дефіцит бюджета.


Витрати й доходи державного бюджету який завжди збігаються. Частіше за все вони і збігаються. Якщо більше доходів, то уряд стикається з бюджетним дефіцитом.

Протилежна ситуація, тобто, перевищення доходів витратами, називається бюджетним профіцитом, чи надлишком. Профіцит — позитивне сальдо бюджету — є зворотне співвідношення, тобто перевищення доходів витратами. Прийнято розрізняти первинний і загальний дефіцит державного бюджета.

Дефіцит


165-pri4Defic.jpg


Профіцит


166-proficit.jpg


Дискусії щодо функцій державного боргу

Держа́вний борг — загальна сума заборгованості держави, яка складається з усіх випущених і непогашених боргових зобов'язань держави, включаючи боргові зобов'язання держави, що вступають в дію в результаті виданих гарантій за кредитами, або зобов'язань, що виникають на підставі законодавства або договору.

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України

167-summaUk.jpg


ПЛАТЕЖІ З ПОГАШЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ УКРАЇНИ

168-obslderjBorgu.jpg


УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ УКРАЇНИ

  • Прийняття Закону України, який удосконалив би процеси управління та обслуговування та сформував би чітку методику розрахунку величини боргу;
  • Розробка середньострокових програм регулювання державного боргу;
  • Єдині стандарти розкриття інформації;
  • Зменшення участі НБУ на первинному ринку ОВДП;
  • Введення в обіг облігацій для великих підприємств та фізичних осіб.


ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ УКРАЇНИ

  • Зменшення участі НБУ на первинному ринку ОВДП;
  • Створення перешкод для нелегального вивезення з України іноземної валюти;
  • Диверсифікація боргових зобов’язань;
  • Продовження термінів запозичень;
  • Мінімізація відсоткових ставок;
  • Встановлення граничних меж внутрішнього і зовнішнього боргу;
  • Запровадження обліку і аналізу стану заборгованості.



Cкачати повну презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши MS PowerPoint


Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Балансування державного бюджету. Дефіцит (профіцит) бюджету. Державний борг > Балансування державного бюджету. Дефіцит (профіцит) бюджету. Державний борг. Презентація уроку