KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація на тему: Проблема вибору. Вміння вибирати

Гипермаркет знаний>>Богатомика 10-11 класс>> Богатомика: Кто что в богатомике получает

Презентация к предмету Богатомика, 10 класс

Тема: "Рынок"

Bgatstvo (29).jpg

Економіка виникла, існує і розвивається задля задоволення різноманітних людських потреб життєвими благами благ.
Потреба – це необхідність окремої людини, сім'ї, колективу, суспільства у споживанні благ для підтримання життєдіяльності і розвитку. Водночас потреба виступає внутрішнім спонукальним мотивом для виробництва того чи іншого блага. Потреби виникають разом із народженням і супроводжують її, зростаючи до певного періоду життя і поступово зменшуються у старості, до самої смерті.

Потреби мають такі властивості:
- вони зумовлені фізіологічними і психологічними властивостями людини, її духовним світом і соціальною природою;
- вони вимагають свого задоволення, причому частина – неодмінного і навіть негайного;
- задоволення потреб здійснюється через споживання життєвих благ
Уся сукупність економічних потреб і інтересів зумовлює зміни у суспільному виробництві, яке функціонує задля їх задоволення. Потреби – спонукальний мотив виробництва.
Існує економічний закон – закон безмежного зростання людських потреб. У зв'язку із цим виробництво теж зростатиме безмежно. Цим визначається роль потреб як спонукального мотиву виробництва.
Bgatstvo (1).jpg
Потреби і виробництво – це два полюси економіки, між якими розміщено усе її розмаїття. Вони взаємодіють певним чином. По-перше, потреби і виробництво знаходяться у суперечливій єдності, адже виробництво не встигає за потребами, не може втамувати безмежні потреби повністю і одразу. По-друге, реальні економічні потреби визначають структуру виробництва, його обсяг і асортимент благ. По-третє, виробництво, формуючи частину економічних потреб, вносить суттєві зміни у їх структуру. По-четверте, потреби завжди “йдуть” попереду виробництва, виробництво відстає від потреб внаслідок обмеженості економічних ресурсів.
Розвиток виробництва має межі. Вони спричинені тим, ще у кожний момент часу суспільство володіє лише певним обсягом виробничих ресурсів, миттєве збільшення яких є нереальним. Через обмеженість ресурсів суспільство завжди стоїть перед проблемою: як розподілити їх таким чином, щоб досягти найкращого результату, тобто як створити таку кількість споживчих благ, щоб мати змогу якнайповніше задовольнити потреби?

Виробничі можливості економічної системи обмежені рідкістю ресурсів виробництва, їх рідкісність з розвитком суспільства, як правило, зростає. Це зумовлено тим, що вичерпуються невідтворювані ресурси, водночас розширюються і зростають економічні потреби. Перед суспільством постає проблема економічного вибору. Вона стає основною проблемою ефективного функціонування економічної системи.


Відображенням проблеми економічного вибору є постановка трьох основних питань економіки:
1) Що виробляти? Які із можливих товарів і послуг повинні вироблятись даною економічною системою і протягом якого часу?
2) Як виробляти? За якої комбінації виробничих факторів, з використанням якої технології і організації виробництва повинні створюватись обрані товари і послуги?
3) Для кого виробляти? Хто буде купувати створені продукти, оплачувати їх, здобуваючи від цього користь? Яким буде доход нації від виробництва даних товарів і послуг?

Bgatstvo (6).jpg
Вміння вибирати ілюструє крива виробничих можливостей. Для цього необхідно досягти ефективності, що характеризує зв'язок між обсягом вироблених економічних благ і кількістю ресурсів, що застосовуються в процесі виробництва.
Більша кількість благ, отримана від даного обсягу затрат означає підвищення ефективності.
Менший обсяг благ від даної кількості затрат — зниження ефективності.
Отже, ми бачимо що зробити ефективний вибір можна лише в точках на кривій виробничих можливостей, оскільки це максимально можливий обсяг виробництва продукції, при даному обсязі ресурсів;

Скачать презентацию можно кликнув на текст "Скачать презентацию" и установив Microsoft PowerPoint

Отослано Быковым Д.А., учителем Международного лицея "Гранд"

Предмети > Богатомика > Богатомика 10-11 класс > Рынок > Рынок. Презентация