Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас>> Інформатика: Призначення й використання основних функцій табличного процесора. Практична робота до предмету Інформатика 11 клас. Тема «Практична робота: Створення, редагування та форматування електронної таблиці Excel».
Практична робота: Створення, редагування та форматування електронної таблиці Excel 1. Вивчати призначення електронних таблиць; розміщення інформації в електронних таблицях; вчитись завантажувати програму опрацювання електронних таблиць; вводити числову, формульну та текстову інформацію за допомогою програми опрацювання електронних таблиць. Повідомлення учителем мети і завдання уроку. Актуалізація опорних знань
Запитання на повторення: 1. Як запустити програму на виконання? Назвіть декілька способів. 1. Призначення табличного процесора. Електронна таблиця—таблиця з деякими даними, яка зберігається в пам’яті комп’ютера. Табличний процесор—прикладна програма, призначена для обробки ЕТ. (Приклади: SuperCalc, Lotus1-2-3, Ms Excel.) 1. Розрахунок грошових оборотів у фінансових операціях. 1. Введення і редагування даних. Робоча книга—основний документ Ms Excel, який складається з окремих робочих аркушів. Робочий аркуш (ЕТ) має табличну структуру, складається з рядків і стовпців. (Максимум в Ms Excel 97—256 стовпців на 65536 рядків). Стовпці робочого аркуша позначені латинськими буквами від А до Z і сполученнями цих букв. Рядки пронумеровані числами. На перетині рядків і стовпців утворюються клітинки—комірки, кожна з яких має адресу, наприклад, А1, С56, АВ16. В комірці може зберігатися текст, числа або посилання на формулу. Прямокутна група комірок—діапазон, задається координатами верхньої лівої и нижньої правої комірок, розділених двокрапкою. Внизу робочих аркушів є ярлики аркушів. Клацання на них відкриває вибраний аркуш. Запуск Ms Excel Пуск→ Программы→ Ms Excel. Введення даних Введення даних виконується безпосередньо в комірку або в рядку формул (над робочим аркушем). Текст—будь-які символи. Якщо потрібно ввести число, як текст, поставте на початку апостроф. Довжина до 255 символів. Числа—цілі, десяткові и звичайні дроби, в стандартнім вигляді. Якщо число не поміщається, то з’явиться « ######». Послідовності—виділити першу комірку (для числових послідовностей з кроком більше 1—дві сусідні комірки), за маркер автозаповнювача (на границі виділення) розтягнути область заповнення. Редагування даних Редагування даних виконується стандартно. (Повторити засоби редагування даних у текстовому редакторі: Операції видалення, вставки символів. • Виділення Виділяємо потрібну комірку або діапазон. КОНТЕКСТНЕ МЕНЮ→формат ячеек→задаємо формат числа, вирівнювання, шрифт, заливку. 1. Створіть таблицю товарообороту магазина, яка містить стовпці: a) Код товару ; 1. Заповніть для 6 найменувань промислових товарів. 1. Як запустити табличний процесор?
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: