Гіпермаркет Знань>>Інформатика >>Інформатика 10 клас>> Інформатика: Правила оформлення документів різних типів
Основні положення, про які слід пам’ятати при оформленні документів, можна сформулювати так: 1. Документ складається із розділів, кожний з яких поділено на абзаци. 2. Кожний розділ має свої значення параметрів сторінки (поля, розташування та вигляд колонтитулів, кількість колонок). 3. Кожний абзац характеризується своїм розміщенням (інтервали зверху та знизу, міжрядковий інтервал, шрифт, вигляд першого рядка, тип списку тощо). 4. До кожного абзацу застосовано стиль, значення параметрів якого можна змінювати. 5. Кожний стиль може базуватися на іншому стилі. Більшість стилів базується, як правило, на стилі Звичайний, зміна якого призведе до зміни зовнішнього вигляду всього документа. 6. Параметри абзацу асоціюються з маркером його кінця, видалення якого призведе до видалення стильового оформлення абзацу. 7. Параметри розділу асоціюються з маркером його кінця, видалення якого призведе до видалення стильового оформлення розділу. До оформлення деяких видів документів існують певні вимоги, які слід враховувати під час підготовки документів за допомогою текстових процесорів. Наприклад, для робіт, які подають на конкурс МАН «Дослідник», висуваються такі вимоги до оформлення:
1. Для чого створюються стилі? 9. Які параметри можна налаштувати в окремому розділі документа?
A. 1. У чому полягає сутність стильового форматування? В яких випадках його потрібно застосовувати? В чому відмінності стильового форматування від прямого? Обговоріть у парах. 2. Чи можна застосувати стиль символів до текстового курсора? Обговоріть у парах. B. 3. Визначте, чи можна зі списку стилів видалити стиль, створений користувачем. Як це зробити? В яких випадках доцільно видаляти стилі? Обговоріть у парах. 4. Для чого у друковані видання вставляють колонтитули? Назвіть три переваги використання колонтитулів у друкованих документах. Чи можуть в одному виданні міститися різні колонтитули? Обговоріть у парах. 5. Як зміниться вигляд тексту, до якого застосовано певний стиль, якщо внести зміни до цього стилю? Обговоріть у парах. C. 6. Визначте, як можна змінити розміри полів за допомогою маркерів нагоризонтальній та вертикальній лінійках масштабування. В яких режи мах роботи з документом це можна зробити? Обговоріть у парах. 7. Які параметри форматування матиме новий стиль, створений за зразком, якщо виділено фрагмент, до різних слів чи символів якого застосовано різні параметри форматування? Обговоріть у парах.
A. 1. Відкрийте документ Пам’ятники Києва.doc, що зберігається в папці Текстовий процесор на CD-диску. Скористайтеся схемою документа та визначте, скільки заголовків містить документ. Перегляньте, які стилі застосовано до заголовків документа. Встановіть такі значення параметрів форматування сторінки: ліве поле — 3 см, праве поле — 1,5 см. B. 2. Відкрийте документ Пам’ятники Києва.doc, що зберігається в папці Текстовий процесор на CD-диску. Визначте, які стилі застосовано до заголовків документа. Створіть зміст на початку документа. Додайте до документа номери сторінок. 3. Відкрийте документ Структура ділового листа.doc, що зберігається в папці Текстовий процесор на CD-диску. Застосуйте до заголовків та підзаголовків документа стилі заголовків відповідних рівнів. Створіть зміст на початку документа. C. 4. Відкрийте документ Пам’ятники Києва.doc, що зберігається в папці Текстовий процесор на CD-диску. Розбийте документ на розділи таким чином, щоб відомості про кожен з пам’ятників починалися з нової сторінки. Встановіть такі значення параметрів форматування сторінки для документа: на вкладинці Поля в області Сторінки — Дзеркальні поля, розміри полів: верхнє та нижнє поля — по 1,5 см, всередині — 2 см, зовні — 1 см; на вкладинці Розмір паперу — формат паперу А5\ на вкладинці Макет — Розрізняти колонтитули парних і непарних сторінок. Створіть у документі колонтитули, в яких на непарних сторінках відображатиметься назва Пам’ятники Києва, на парних сторінках — назва пам'ятника, що стосується певного розділу. Щоб мати змогу в різних розділах створити різні колонтитули, відключіть режим Як в попередньому розділі, для цього нати сніть в ідп овідн у кнопку на панелі інструментів Колонтитули.
1. Дослідіть, як зміниться вигляд тексту, якщо видалити стиль, який було застосовано до цього тексту. Чи видаляється і текст разом зі стилем? Якщо ні, то які значення параметрів форматування будуть застосовані до такого те ксту? 2. Визначте, як можна призначити комбінацію клавіш для прискорення застосування певного стилю до тексту. Для цього відкрийте область завдань Стилі та форматування, виділіть один зі стилів та зі списку можливих операцій оберіть Змінити. В діалоговому вікні Зміна стилю розгляньте меню, що розкривається під час натискання на кнопку Формат. Дослідіть, які значення параметрів потрібно вказати в діалоговом у вікні Настройка клавіатури. 3. Дослідіть, які значення параметрів форматування матимуть сторінки документа після видалення розриву розділу, якщо розділи мали різні значення параметрів форматування та різні колонтитули.
Проект «Обираємо майбутню професію» Знайдіть в Інтернеті два реферати з відомостями про професійну діяльність людей обраної вами професії. Оцініть їх та напишіть рецензію на один з рефератів. Оберіть кращий та застосуйте до нього стильове оформ Морзе Н. В. Інформатика: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту/Н. В. Морзе, В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська. — К.: Школяр, 2010. — 304 с.: іл. Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку інтерактивні технології акселеративні методи навчання Практика тести, тестування онлайн задачі та вправи домашні завдання практикуми та тренінги питання для дискусій в класі Ілюстрації відео- та аудіоматеріали фотографії, малюнки графіки, таблиці, схеми комікси, притчі, приказки, кросворди, анекдоти, приколи, цитати Доповнення реферати шпаргалки фішки для допитливих статті (МАН) література основна та додаткова словник термінів Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів календарні плани навчальні програми методичні рекомендації обговорення Ідеальні уроки-кейси Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, напишіть нам. Якщо ви хочете побачити інші корективи і побажання до уроків, дивіться тут - Освітній форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: