Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Поняття інформаційної моделі.
Тема
Мета
Хід урокуВступНе так давно, моделювання проводили за допомогою більше підручних засобів: в основному це було креслення олівцем на папері і макетування. Тобто, створювалися зменшені або аналогічні макети досліджуваного об'єкта. Звичайно, креслення і зараз є основним інструментом під час процесу створення моделі, але їх створюють уже не вручну на аркуші, а за допомогою інноваційних продуктів техніки, яким є, як не дивно, персональний комп'ютер. За допомогою цієї машини створення і обробка інформаційних моделей відбувається із задоволенням і просто, тому що на ПК можна малювати графічні моделі (карти, креслення, схеми), табличні моделі (будувати таблиці) і т. д. У чому ж полягає така скажена популярність використання комп'ютера в сферах інформаційного моделювання?. Відомо, що ПК, на відміну від людини, вміє проводити обчислювальні операції в тисячі раз швидше – а це дуже важливо при побудові, наприклад, графічних моделей. Комп'ютерне моделювання можна розділити на такі сфери використання як імітаційне і математичне моделювання.
Відео. Моделювання процесу еволюції. Імітаційне моделюванняІмітаційне моделювання застосовується в таких сферах або для таких видів явищ, у які людина може вносити виправлення, а іноді і втручатися в самий процес. Керуючи якою-небудь операцією, людина може ухвалювати різні рішення у відповідь, яку приводить математична модель - вона показує, результат зміну обстановки у відповідь на це рішення і до яких наслідків воно приведе через деякий час. Після певних дій наступні команди проводяться з урахуванням нової ситуації.
Існує декілька розумінь поняття «імітаційне моделювання»: - математична модель у класичному значенні - тип моделі, у якій імітуються випадкові дії Імітаційна модель повторює поведінку складних систем, елементи яких мають властивість поводитися випадковим або стохастичним шляхом (тобто дії яких не можна передбачити). Приміром, усім відоме явище броунівського руху. Це хаотичні рухи часток на поверхні рідини. Їхню траєкторію ніколи не розрахуєш, але її можна припустити або симулювати на ПК.
До того ж, за допомогою комп'ютера, модель завжди візуалізуєтся на моніторі.
Математична модельМатематичне моделювання являє собою створення або копіювання якого-небудь процесу, явища математичною мовою. Раніше, до появи комп’ютера, вчені створювали математичні моделі, які можна було б порахувати за допомогою нескладних обчислень. Тому такі моделі були дуже простими і примітивними. Звісно, що така модель не може точно описати складний процес. Помилкові розрахунки на основі таких математичних моделей можуть призвести до марнування тривалих досліджень і їх результатів.
Класифікація математичних моделейМожна позначити основні етапи побудови математичної моделі:
Самоконтроль1. Дайте визначення терміну «інформаційна модель»? 2. Які види комп'ютерного інформаційного моделювання Ви знаєте? 3. Розкажіть про імітаційні моделі. 4. Математичні моделі.
Список використаної літератури1. Урок на тему: «Інформаційні моделі», Балабанов Б. І., м. Харків. 2. Аверилл М. Лоу, Дэвид В. Кельтон. Имитационное моделирование. - Питер, 2004 г. 3. Азиз Х., Сеттари Э. Математическое моделирование пластовых систем, 2004 г. 4. Самарский А. А., Михайлов А. П. Математическое моделирование. Идеи. Методы. Примеры. - М.: Физматлит, 2001 г.
Балабанов Б. І. Соловйов М. С.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: