KNOWLEDGE HYPERMARKET


Письмо рядкової букви и. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Письмо рядкової букви и.Повні уроки

Содержание

[убрать]

Тема.

Письмо рядкової букви и.

Мета.

Вчити учнів писати букву и. Закріплювати навички
безвідривного письма. Виховувати
бережливе ставлення до тварин.

Хід уроку.

І. Організаційний момент


Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Біля парти станем чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні й старанні всі –
Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.


1. Створення проблемної ситуації.
Сідайте зручненько,
Слухайте гарненько
Розкажу вам казочку
Жили в одному королівстві букви. Жили дружно. Та раптом одна
буква засумувала:
- Я нікому не потрібна, ніхто мене не поважає. Немає жодного
слова, в якому б я стояла на початку.
- Чи зрозуміли ви, діти, про яку букву йде мова?
- Чи правда те, що ця буква зовсім не потрібна?
- Послухайте, малята, що ж було далі.
Її почала заспокоювати буква я.
- Якщо ти і не стоїш на початку слова, то буваєш в середині та
в кінці слів. Адже ніхто не зрозумів би без тебе слів
м…ло к…т с… н…ця.
- Дорогі діти ! Про яку літеру ми говоримо?
Гарно мовить, голос має,
Але слів не починає. (и)
2. Повідомлення теми уроку.
На сьогоднішньому уроці ми навчимося писати цю красиву літеру.
І

ІІ. Вивчення нового матеріалу.


Файл:T37u.jpeg
1. Аналіз звука (и)
- Який цей звук? ( Голосний ). Доведіть.
- Де ніколи не чуємо цього звука?
- Придумайте слова зі звуком (и)
2. Розгляд і порівняння писаної і друкованої и.
3. Написання букви и.
а) Пояснення вчителя.
Літера складається з двох прямих ліній з закругленням внизу. Починаємо
писати без середини рядка прямою похилою лінією вниз. Біля нижньої рядкової
закругляємо праворуч і ведемо похилу пряму вгору до середини рядка, не
відриваючи руки, пишемо пряму похилу вниз, подібну до першої, і закінчуємо її
закругленням праворуч.
Пишемо під рахунок: раз-і, два-і.
б) Написання 1 рядка по опорах.
4. Пальчикова гімнастика.
От пригода! Просто сміх!
Не розколемо горіх.
На долоню ми поклали
І по черзі розбивали.
Діти розчепірюють пальці, а потім починають по черзі їх згинати,
торкаючись подушечками долоні. Повторюють віршик кілька разів.
- Назвітьслова зі звуком (и).
Оплесками спіймати слова, в яких є буква и.
http://www.youtube.com/watch?v=2lCGR_Rr3Ao&feature=related
5. Вивчення лічилки.
Раз, два, три, чотири
Кицю грамоти учили:
Не читати, не писати,
А за мишками ганяти.
6. Написати одного рядка букви и ( продовжують писати без опор ).
7. Гра "Знайди помилку".
Котик має тупі кігті. При денному освітленні зіниці у кота звужуються,
а вночі розширюються. Тому і в сутінках він бачить не гірше, ніж удень. Кіт не
любить чистоту й не стежить за своєю шубкою, лапками. Є вірна прикмета:
якщо кіт миється – значить він здоровий. Кіт муркоче, треться головою об
ноги хазяїна, виражаючи у такий спосіб незадоволення.
8. Метаграма.
З буквою "і" – домашня тварина,
живу в теплі, мишей полюю.
З буквою "и" – велика тварина,
по морях, океанах мандрую.
( Кіт – кит).
Зараз ми з вами подивимось мультфільм:
http://www.youtube.com/watch?v=xXhJPOOt8Rk
Скажіть що спільного в цих тварин?
А що їх відрізняє?
9. Фізкультхвилинка.
1. Вчитель                                             Учні
Трава низенька-низенька.                                Роблять присідання.
Дерева високі-високі.                                       Піднімають руки вгору.
Вітер дерева колише-гойдає.                           Обертаються.
То направо, то наліво нахиляє.                        Нахиляються вправо, вліво.
То вгору, то назад.                                            Потягуються вгору, назад.
То вниз нагинає.                                               Нахиляється вперед.
Птахи летять-відлітають.                                 Махають руками-«крильми».
А учні тихенько за парти сідають.                  Сідають за парти.
10. Написання самостійно рядка букви и.
(до кінця
самостійно).
11. Порівняння слів кіт – кит.
- Чим відрізняються ці слова?
12. Інтрига.
«Кит – це риба чи звір?»
–Що ви знаєте про китів?
13. Написання слова її.
14. Хвилинка-цікавинка.
–Яка тварина найбільша?
Найбільша у світі тварина – синій кит. Колись на землі жили
гігантські динозаври, так от: синій кит більший навіть за найбільшого з
цих величезних ящерів. Один синій кит може важити, як 150 легкових
автомобілів! Синій кит такий довгий, що у нього на спині помістяться в
ряд вісім слонів. Його довжина 30 м, маса 150 т.
Ось подивіться, на цю надзвичайно гарну тварину:
http://www.youtube.com/watch?v=WabT1L-nN-E&feature=relmfu

ІV Штрихування кита.

Список використаних джерел:


Урок по теме "Звук. Характеристики звука". Козлова Вера Васильевна. МАОУ Гимназия №18, г.Томск Урок обучения грамоте. Сергеева Елена Валерьевна, учитель начальных классов МОУ "Ягринская гимназия" г.Северодвинск Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В. В.

Над уроком працювали
Козлова В. В.
Сергєєва О. В.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас