KNOWLEDGE HYPERMARKET


Письмо малої букви ї, складів та слів з нею.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Письмо малої букви ї, складів та слів з нею.Повні уроки

Содержание

Тема.

Письмо малої букви ї, складів та слів з нею. Складання і записування речень.   

Мета.

Вчити учнів писати рядкову букву ї, порівнювати її з буквою і
та друкованою ї . Розвивати дрібні м”язи пальців.Виховувати бережливе
ставлення до тварин.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.


1. Повторення назв ліній сітки зошита.
2. Повторення послідовності написання букви і. Письмо букви і в
зошитах (1 рядок ).

T150zav.jpeg
3. Гра «Аукціон». Придумування слів з буквою і.
А зараз ми з вами послухаємо віршик, дітки, слухайте дуже уважно і плескайте в долоні,  коли будете чути букву Ї.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Створення емоційного настрою.
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
Мені, діти , усміхніться,
Веселіше подивіться.

T1502a.jpeg
2. Читання казки під тиху мелодію.
- Послухайте, малята, цікаву казочку, з якої ви дізнаєтесь, яку букву
будемо писати на цьому уроці.
Алфавітне королівство було квітучим і сонячним. Букви жили тут у
дружбі та злагоді. Правив ним король Мудрило. Але мали вони поганого сусіда –
заздрісного Кляксича. Не подобалося йому, що поряд із брудним, занедбаним
королівством світить сонечко і розкошують квіти. А найбільше їх цвіло біля
будиночка двох сестричок І та Ї. Були вони стрункі, гарні й дуже схожі. А щоб
інші букви могли їх розпізнати, І заплітала у волосся одну квіточку, а Ї – дві.
Вирішив Кляксич їм помститися. Підкрався вночі і витоптав усі квіти у їхньому
садочку. Прокинулися сестри вранці та й заплакали від горя. І в Алфавітному
королівстві здійнявся переполох, бо помилки – вірні Кляксичеві слуги –
заполонили все королівство: адже тепер ніхто не міг відрізнити І від Ї. Вирішив
тоді мудрий король покласти край цьому лиху. Покликав він до себе двох сестер
і подарував їм чарівні зернятка: І – одне, а Ї – два, і сказав, щоб вони прикріпили
ці зернятка до волосся замість квітів. З того часу помилки зникли разом зі своїм
поганим Кляксичем.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.


1. Показ букв і, ї, порівняння їх.
- Порівняйте цих « сестричок».
- Знайдіть спільні ознаки.
- А яка відмінність між ними?
2. Читання вірша, заучування зі слів учителя.
І без Ї не ступить кроку,
Проміж ними свар нема,
І до Ї моргає оком,
Ї – у відповідь двома.
3. Порівняння друкованої і писаної ї.
4. Інструктаж щодо написання букви ї.
Склад малої букви ї подібний до малої і, тільки додається ще одна
крапочка. Письмо літери починається від середини рядка прямою похилою
лінією, яка заокруглюється біля нижньої рядкової лінії праворуч. Потім ставимо
дві крапочки.
Пишеться під рахунок: раз – і – два–і.
5.Письмо в зошитах 1 рядка букви ї по опорах.

T150zav1.jpeg
6. Пальчикова гімнастика.

T150e1.jpeg
У корзинці маслючки –
Їх так люблять їжачки.
Щоб грибочки рахувати,
Треба пальчики згинати.__
Діти по черзі згинають пальці. Спочатку правої, а потім лівої руки.
По закінченні вправи руки повинні бути стиснуті в кулачки.
Повторіть вправу кілька разів.
- Хто полюбляє їсти грибочки?
7. Робота над віршем.

T150e.jpeg
- Прослухайте вірш, розкажіть про те, чим займається наш гість зі
своєю родиною?
Їжак, їжаченя
Їздять по яблука щодня.
Їжачиха помагає,
Сироїжки їм збирає.
Подивіться відео сюжет про їжачка і опишіть його:


Створення проблемної ситуації.
- Навіщо їжачок збирає яблучка-кислички? Чи ласує він ними?
Для боротьби з паразитами. Їжак через свої анатомічні особливості не
може почухати собі спину.А яблуко на його голках через деякий час почне
бродити, кислий сік потече на шкіру і прожене кровожерів.
Їжаки яблук не їдять.

T1502e2.jpeg
8.Написання одного рядка букви ї ( далі пишуть самостійно без опор ).

T150zav2.jpeg
Трудиться їжачок, попрацюємо і ми. Напишемо рядочок букви ї.
9. Фізкультхвилинка.
Допоможемо збирати їжакові яблука.
Щоб нам яблучко зірвати,
То потрібно пострибати.
В руки щось нам не попали.
Тепер треба присідати
І ті яблука збирати.

T150e3.jpeg
10. Розвиток зв”язного мовлення.
- Діти, спробуйте описати так яблуко, щоб їжачок не відмовився
поласувати ним.
Пригощайся, друже, яблучком. Воно таке соковите, солодке,
червонобоке …
11. Робота з предметними малюнками.
(Черв”як, жаба, ящірка, миші, гадюка, шишки, курка).
–Відшукайте і назвіть те, що полюбляє їсти їжачок.
12.Хвилинка-цікавинка.
Іноді їжаки полюють на гадюк.Чутливість до укусів гадюк у 40 раз
менша, ніж у всіх звірів. Але, якщо гадюці вдається глибоко прокусити шкіру
їжака, то він через 2 – 3 години гине.
13. Написання слова її. (один рядок).

T150zav3.jpeg

ІУ. Штрихування яблук на гілці.

T150zav4.jpeg
Ваші гостинці, малята, сподобалися їжачку. Спробуємо
заштрихувати яблука, що виросли в саду нашого колючого друга.

У. Підсумок уроку.
- Яку букву вчилися писати?
- Скільки звуків позначає буква ї ?
Дітки, ви сьогодні гарно попрацювали і заслужили на мультфільм:


Розкажіть що нового сьогодні ви взнали про їжачка?

Список використаних джерел:


Урок на тему: Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою
Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В
Над уроком працювали
Цесорева Г. В.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас