Навчити писати велику букву Г; удосконалювати уміння списувати з друкованого тексту; розвивати мовленнєву, інформаційну компетенцію; виховувати культуру письма.
Тип уроку:
навчально-виховний.
Повторення вивченого матеріалу
Дітки наш урок ми розпочнемо з казочки:
Дітки, хто допоміг Івасику втекти від Баби – Яги ? Так правильно. А з якої букви починається назва цих тварин? Ось і сьогодні ми з вами будемо вчитися писати букву Г.
Пояснення вчителя. Літера складається з двох ліній. Починаємо писати від верхньої лінії прямою похилою лінією вниз. Потім від початку написаної лініі ведемо в право ще одну лінію. Ось і ми з вами написали букву Г. Пишемо під рахунок: раз-і, два-і. б) Написання 1 рядка по опорах.
Пальчикова гімнастика.
Гусак гогоче: "Го-Го-Го", Ой, друзi, я боюсь його! А вiн смiється:"Ге,ге,ге! Не бiйся: вчу я букву "Г "! Діти розчепірюють пальці, а потім починають по черзі їх згинати, торкаючись подушечками долоні. Повторюють віршик кілька разів. - Назвітьслова зі звуком (г). Оплесками спіймати слова, в яких є буква г.
Вивчення лічилки Раз, два, три! Раз, два, три! Дули, дмухали вітри. Дули, дмухали щосили І горіхів натрусили.
Натрусили так багато, Поспішаймо їх зібрати! Раз, два, три! Ловиш ти! Дітки які слова в лічилці мають букву Г?
Фізкультхвилинка.
1. Вчитель Учні Трава низенька-низенька. Роблять присідання. Дерева високі-високі. Піднімають руки вгору. Вітер дерева колише-гойдає. Обертаються. То направо, то наліво нахиляє. Нахиляються вправо, вліво. То вгору, то назад. Потягуються вгору, назад. То вниз нагинає. Нахиляється вперед. Птахи летять-відлітають. Махають руками-«крильми». А учні тихенько за парти сідають. Сідають за парти. Написання самостійно рядка буквиГ. (до кінця самостійно). Дітки, давайте пригадаємо назва якої пташки починається з букви Г? Так, це горобчик.
Був собі горобчик. Пішов він до билинки та й каже:
- Билинко, колиши мене. А билинка не хоче. Пішов він до кози. - Козо, козо, йди билинку гризти, бо вона не хоче горобчика колисати. А коза не хоче. Пішов він до вовка. - Вовчику, вовчику, йди козу їсти, бо вона не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати. А вовк не хоче. Пішов горобчик до пана. - Пане, пане, йди вовка вбий, бо він не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати. А пан не хоче. Пішов горобчик до вогника. - Вогнику, вогнику, йди пана спали, бо пан не хоче вовка вбити, вовк не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка, не хоче горобчика колисати. А вогник не хоче. Пішов горобчик до води. - Водо, водо, йди вогонь гасити, бо вогонь не хоче пана спалити, пан не хоче вовка вбити, вовк не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати.
А вода не хоче. Пішов горобчик до воликів. - Волики, волики, йдіть воду пийте, бо вода не хоче вогонь гасити, вогонь не хоче пана спалити, пан не хоче вовка вбити, вовк не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати. А волики не хотять. Пішов горобчик до ножиків. - Ножики, ножики, йдіть воликів ріжте, бо волики не хотять воду пити, вода не хоче вогонь гасити, вогонь не хоче пана спалити, пан не хоче вовка вбити, вовк не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати. Ножики не хотять. Пішов горобчик до червачків. - Червачки, червачки, йдіть ножики гризти, бо ножики не хотять воликів різати, волики не хотять воду пити, вода не хоче вогонь гасити, вогонь не хоче пана спалити, пан не хоче вовка вбити, вовк не хоче козу їсти, коза не хоче билинку гризти, а билинка не хоче горобчика колисати.
Червачки пішли живенько і гризуть ножики, ножики пішли живенько воликів різати, волики пішли воду пити, вода пішла вогонь гасити, вогонь пішов пана палити, пан пішов вовка вбити, вовк пішов козу їсти, коза пішла билинку гризти, а билинка зачала горобчика колисати. І каже: - Колих, колих, най буде тобі сто лих, сто лих. Коли-и-их, колих, най буде тобі сто лих, сто лих.
Ось які вони горобчики:
Відгадайте загадку: Маленький хлопчик у сірій свитинці По дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець) Ми сьогодні гарно потрудились і навчилися писати велику букву Г.
І наостанок закріпимо навичку і ще раз, самостійно в зошитах напишемо рядок букви Г. Список використаних джерел: Урок на тему: Спосіб умовного позначення речення. Робота з дитячою книгою Цесорева Ганна Вікторівна, вчитель початкових класів Сулимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Яготинського району "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В Над уроком працювали Цесорева Г. В. Пилипенко В.В.