Гіпермаркет Знань>>Інформатика >>Інформатика 10 клас>> Інформатика: Переклад за допомогою вбудованого Google-перекладача Для більш докладного ознайомлення із завданнями, які можна виконувати за допомогою Перекладача Google, та особливостями здійснення автоматичного перекладу можна скористатися Довідкою. Вправа 1.6.1. Автоматичний переклад веб-сторінки. Завдання. Здійснити за допомогою засобу Перекладач пошукової системи Google переклад веб-сторінок, знайдених за ключовими словами Велика Радянська Енциклопедія. 1. Завантажте сайт пошукової системи Google. 2. Перейдіть до служби перекладу, натиснувши для цього посилання Перекладач (мал. 18.). 3. Перейдіть за посиланням Переклад результатів пошуку, що розміщене у лівій частині екрана, та в полі Пошук веб-сайтів, створених іншими мовами введіть українською мовою текст запиту Велика Радянська Енциклопедія. Вкажіть мовну пару: пошук сторінок такою мовою — російська, моя мова — українська та натисніть кнопку Переклад і пошук.
4. В області Перекладені результати з веб-сторінок російською мовою виберіть перше посилання та перейдіть за ним (http:/ /bse.sci-lib.com).Для перегляду вам буде запропоновано переклад тексту веб-сторінки. Для його покращення можна скористатися посиланням Запропонувати кращий переклад, яке з’являється у спливаючому вікні під час наведення вказівника мишки на будь-який фрагмент тексту. 5. Порівняйте якість різних варіантів автоматичного перекладу тексту. Для цього перейдіть за посиланням Переклад в лівій частині екрана на вкладинку Переклад тексту, веб-сторінок і документів та здійсніть переклад 6. Прочитайте розділи Довідки та запишіть рекомендації щодо застосування вбудованого Google-перекладача для здійснення перекладу термінів, текстів, веб-сторінок.
1. Які існують веб-ресурси для дистанційного навчання? Наведіть приклади. 2. Як можна використовувати веб-енциклопедії для навчання? Які енциклопедії ви використовуєте під час вивчення шкільних предметів? Назвіть ці предмети. 3. Як перекладати тексти за допомогою електронних програм-перекладачів? 4. Чим відрізняються електронні словники від програм-перекладачів?
A. 1. Чи можна стверджувати, що під час навчання іноземної мови кращевикористовувати електронні словники? А програми-перекладачі? Аргументуйте власну думку. Обговоріть у парах. B. 2. Чи існують безкоштовні електронні курси навчання англійської мови? Для цього знайдіть за допомогою пошукової системи Google сайти за відповідним запитом, перегляньте зміст та запропоновані умови С. 3. Які матеріали розміщуються на навчальних сайтах? Чи всі матеріали можна вільно використовувати? Чи завжди потрібно сплачувати за використання навчальних матеріалів? Відповідь обґрунтуй те та обговоріть у парах. Для прикладу можна скористатися матеріалами сайтів за адресами http:/ /poll.at.ua,http:/ /doc - films.com 4. Що спільного і відмінного має дистанційне та кореспондентське навчання? Назвіть приклади відповідних сайтів. 5. Як обирати сайти для дистанційного навчання, отримання матеріалів на підтримку навчання, отримання консультацій тощо? Наведіть критерії оцінювання сайтів та приклади сайтів, що відповідають цим критеріям.
A. 1. Знайдіть у В ікіпед ії матеріали для вивчення теми з історії Україна під час Першої світової війни і Української революції. Український визвольний рух (1917 -1921) (http:/ /www.mon.gov.ua/main.php?query= edu-cation/average/new_pr). Визначте причини першої світової війни. Проаналізуйте поданий матеріал та зробіть висновок про вплив подій Першої світової війни на життя населення та передумови Української революції. 2. Відповідно до державної програми навчання англійської мови знайдіть в Інтернеті матеріали згідно із такою тематикою ситуативного спілкування: Харчування (національна кухня Великобританії та України). Здійсніть переклад англійською мовою за допомогою програми -перекладача та оцініть якість цього перекладу. B. 3. Відкрийте, сайт школи кореспондентського навчання ЄШКО — Україна. Визначте, які навчальні курси запропоновано. За допомогою програми FreeMind складіть схему навчальних курсів, на яких ви хотіли б навчатися. 4. Відкрийте сайт дистанційного навчання за адресою www.testportal. org.ua Відповідно до визначеного вами профілю навчання перегляньте, з яких профільних предметів потрібно складати тести зовнішнього незалежного оцінювання. Перегляньте запропоновані зразки тестів та складіть план власної підготовки до тестування. 5. Відкрийте сайт за адресою http:/ / lucl.lucl.kiev.ua/start /distan.html та перегляньте перелік центрів, де можна навчатися дистанційно. За допомогою програми FreeMind складіть схему класифікації напрямів C. 6. Складіть дерево вашого родоводу. Як інструмент використайте програму Family Tree Builder, яку можна вільно скачати із сайта за адресою http:/ /www.myheritage.com/FP/Company/family - tree -builder.php? lang=RU&gclid=COG9vKPK6ZsCFQMI3woduAbB5g Використовуючи цю програму, можна розповісти про історію сво є ї родини, школи, країни іншомовним читачам, оскільки програма підтримує 35 мов.
1. Знайдіть за допомогою пошукової системи Google різні енциклопедії України (веб -енциклопедії, електронні енциклопедії тощо) та складіть порівняльну таблицю відповідно до критеріїв оцінювання сайтів. Критерії можна знайти на CD-диску в папці Інтернет. Для прикладу можна розглянути сайти www.web-ukr-info.narod.ru,http:/ /ukrfoto.net/info_list.html 2. Складіть діаграму Венна для порівняння Вікі-технологій (Вікіпедія) та веб-сайтів на прикладі енциклопедій. Порівняйте інтерфейс, функціональність та зручність роботи в середовищі Вікіпедії і Великої Радянської Енциклопедії. За потреби знайдіть в Інтернеті додаткові відомості. Адреси сайтів, що містять потрібні дані, збережіть у папці Обране на вашому комп’ютері. 3. Дослідіть, які знання можна отримати за допомогою матеріалів, розміщених на професійних сайтах. Для цього: 3.1. Відкрийте сайт Портал знань за адресою http:/ /www.znannya.org 3.2. Знайдіть відомості про мету створення цього сайта, його авторів та визначте, для кого призначено матеріали, розміщені на ньому. 3.3. Перейдіть за посиланням Тестування/Онлайн-тестування/Тести. Оберіть тему для тестування — Мережа Інтернет та її сервіси. Перевірте себе. У разі неправильних відповідей перейдіть за поданими посиланнями та перегляньте теоретичний матеріал. Пройдіть тест ще раз. Зробіть висновки щодо переваг дистанційного навчання. 3.4. Перегляньте розділ Популярні курси та оберіть курси, які б ви хотіли опанувати дистанційно. 3.5. Знайдіть курс Adobe Flash — розробка інтерактивних мультимедійних програм. Перегляньте запропоновані матеріали. 4. Знайдіть в енциклопедіях, що таке блоґ. Якими бувають блоґи і для чого їх створюють? 5. Відкрийте блоґ за адресою http:/ /nub.com.ua/about Перейдіть за посиланням Flash та прочитайте стислий опис уроків. Порівняйте запропоновані матеріали із відповідним курсом на Порталі знань. За допомогою програми FreeMind складіть схему класифікації блоґів. 6. Відкрийте сайт Шкільна фізика (http:/ /sp.bdpu.org). У розділі Програмне забезпечення знайдіть програму Hot Potatoes для створення кросвордів для локального комп’ютера та інсталюйте її на своєму комп’ютері. Складіть кросворд основних термінів уроку. У разі виникнення ускладнень, знайдіть в Інтернеті відомості про особливості використання цієї програми.
Морзе Н. В. Інформатика: підруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл.: рівень стандарту/Н. В. Морзе, В.П. Вембер, О.Г. Кузьмінська. — К.: Школяр, 2010. — 304 с.: іл. Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку інтерактивні технології акселеративні методи навчання Практика тести, тестування онлайн задачі та вправи домашні завдання практикуми та тренінги питання для дискусій в класі Ілюстрації відео- та аудіоматеріали фотографії, малюнки графіки, таблиці, схеми комікси, притчі, приказки, кросворди, анекдоти, приколи, цитати Доповнення реферати шпаргалки фішки для допитливих статті (МАН) література основна та додаткова словник термінів Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів календарні плани навчальні програми методичні рекомендації обговорення Ідеальні уроки-кейси Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, напишіть нам. Якщо ви хочете побачити інші корективи і побажання до уроків, дивіться тут - Освітній форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: