Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 3 клас>>Українська література: Павлиські відкриття дивосвіту дітьми. Казки учнів Павлиської школи
Давно вже немас серед нас великого Вчителя — Василя Олександровича Сухомлинського. Але у Павлиській школі, якою він багато років керував, діти продовжують створювати казки.
Прочитайте казки учнів початкових класів. Поміркуйте над їх змістом.
КАЗКИ УЧНІВ ПАВЛИСЬКОЇ ШКОЛИ
РОСИНКИ-ПЕРЛИНКИ Чи знаєте ви, друзі, де береться роса? Ні? Тоді встаньте рано-вранці і розпитайте в сонечка. Мені воно розповіло таку пригоду.
Був у хмаринки день народження. Усіх своїх друзів запросила вона на свято. Сонечко вбралося найкраще. На голову вдягло золоту корону, а на шию — намисто з росинок-перлинок. І так воно танцювало і веселилось, що нитка порвалась і все намисто розгубилось між квітами і травами.
З того часу кожного дня сонечко встає дуже рано і старанно збирає свої росинки-перлинки.
Владислав Курка, учень 2 класу
ЯК ГОРОБЧИК У ВИРІЙ ЛІТАВ Був собі горобчик. Звали його Чивом. Якось він почув розмову качок. — Вже холодно, треба летіти у вирій,— сказав вожак Кряка. — Так, так, так,— закричали інші качки на знак згоди. Чив підлетів ближче: — А що це таке вирій? — запитав горобчик. — Це такий край, де завжди тепло,— відповів Кряка. — А мухи там є? — знову запитав Чив. — Є, є, є! — закричали інші качки. — А коли ви летите? — запитав горобчик. — Сьогодні ввечері,— сказав вожак. — Можна я полечу з вами? — Можна. Але знай, що дорога буде Настав вечір. Чив прилетів до річки. Качки були готові до польоту. Всі дружно знялися і полетіли. Горобчик летів останнім, бо був у ключі найменшим. На півдорозі їх застав вітер. Та такий сильний, що качки летіли з малою швидкістю, але Чив не встигав. Він втомився і вирішив перепочити. А коли буря вщухла, повернувся назад. Відтоді він у вирій не літає, а зимою шукає поживу біля людських осель.
Іван Пономарьов, учень 3 класу
Пригадайте назву розділу. Як ви її розумієте? У яких творах жартівливо, з усмішкою розповідається про те, як складають вірші? Хто їх автори? Продовжте речення: У віршах має бути не лише рима, ай...
Поміркуйте над тим, як уява допомагає побачити нове у відомому, незвичайне у звичайному. Наведіть приклади із сво¬го досвіду.
Прислухайтеся до голосу природи! Спробуйте скласти власні казки! Підготуйтесь до останнього уроку з «Читанкою»
Перегляньте зміст. Яким розділом розпочинається підручник, а яким — завершується? Який розділ розпочинається віршем «Дивосвіт, дивосвіт.,.»? Знайдіть його. Пригадайте, які поети розкрили вам світ природи і дитинства у своїх творах.
Підготуйтесь прочитати виразно вірші, які вам найбільше сподобались. У творах яких жанрів розповідається про пригоди з життя ваших ровесників? Хто їх автори? Малюнки до яких творів вам найбільше сподобались? Чому? Підготуйтесь і проведіть вікторину Найуважніший читач.
Бажаю вам радісного літа і зустрічей з цікавими книжками!
О.Я.Савченко. Читанка 3 клас
Вислано читачами з інтернет-сайту
Календарно-тематичне планування української літератури, завдання школяру 3 класу, курси учителю української літератури 3 класу
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|