KNOWLEDGE HYPERMARKET


Ноти До та Ре, вправи на розвиток інтонаціі. Конспект уроку

Музика 3 клас

Тема "Ноти До та Ре, вправи на розвиток інтонаціі"

Конспект уроку до теми "Ноти До та Ре, вправи на розвиток інтонаціі" 



Вступ
Сьогодні ми продовжимо розглядати різноманітні прийоми розвитку музики.

Слухання та аналіз музичного твору
Прослухайте музичний твір, визначте його назву та автора. Поміркуйте, яку картину хотів намалювати композитор звуками та різними засобами музичної виразності.
(Звучить „Ранок” Е. Гріга)

Ми прослухаали твір Едварда Гріга „Ранок”. У цій п’єсі композитор зображає музичну картину сходу сонця північного ранку. Світла мелодія твору побудована на народних пастуших награваннях. Вона наповнена радісним світосприйманням, передає спокій і тишу. Де-не-де чується відгомін мисливських ріжків та ніжні голоси птахів.
Потрібно також звернути увагу на різнобарвність динамічних відтінків (від ніжного мерехкотіння піаніссімо до величного, урочистого форте).
Основну тему розвивають і передають різні групи симфонічного оркестру. П’єса Едварда Гріга „Ранок” – яскравий приклад тембрового та динамічного розвитку музики.

Слухання та аналіз музичного твору
Прослухайте новий музичний твір і спробуйте дати відповіді на такі запитання:
Яку картину можна намалювати під враженням від твору? Які почуття втілені в ньому?
В українській народній пісні „Верховино, світку ти наш” висловлена безмежна любов до рідного карпатського краю, оспівана неповторна краса природи. Пісня складається з широкого протяжного заспіву та швидкої коломийки.

Коломийка – це українська народна гуцульська пісенька типу частівки.

У пісні „Верховино, світку ти наш” відчувається жанрова відмінність між заспівом і приспівом. Це приводить до висновку про велике виразне значення жанрового розвитку в музиці.
Розучіть заспів цієї пісні. Зверніть увагу на дотримання ритму (протягування довгих звуків затактів і спокійне, вчасне виконання коротких), а також на економний розподіл дихання.

Розучування пісні «Верховино, світку ти наш»

Слухання. Г. Майборода. „Гуцульська рапсодія” (фрагмент)
Прослухайте наступний музичний твір „Гуцульська рапсодія” і поміркуйте, що знайомого ви в ньому помітили.

Аналіз прослуханого твору
У виконанні симфонічного оркестру ми почули мелодію знайомої нам української народної пісні „Верховино, світку ти наш”. Видатний український композитор Георгій Майборода ввів у свій твір, який називається „Гуцульська рапсодія”, мелодію відомої української народної пісні.

Рапсодія – це п‘єса на теми народних пісень і танців.

У вільному розвитку кількох контрастних тем розгортається розповідь про життя та природу мальовничого Прикарпаття. У виконанні симфонічного оркестру мелодія пісні набула нових якостей. Тут поряд із жанровим, динамічним, темповим і тембровим прийомами розвитку музики існує й симфонічний розвиток.

Підсумки уроку
Сьогодні ми поповнили наш умовний ланцюжок прийомами розвитку музики. У музичних творах можуть використовуватися виконавські, симфонічні, жанрові, динамічні, темпові, ладові та темброві прийоми розвитку музики. Також ми прослухали п’єсу Едварда Гріга „Ранок”, познайомилися з українською народною піснею „Верховино, світку ти наш”.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Сокор П.В.
 

Предмети > Музика > Музика 3 клас > Ноти До та Ре, вправи на розвиток інтонаціі > Ноти До та Ре, вправи на розвиток інтонаціі. Конспект уроку