Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас>> Інформатика: Побудова діаграм та графіків
Методичні рекомендації до предмету Інформатика 11 клас.
Тема «Побудова діаграм в електронних таблицях Excel».
Розгляд теми: Побудова діаграм та графіків
Побудова діаграм в електронних таблицях Excel
Мета: Закріпити навички роботи з ЕТ Excel; Сформувати вміння створювати діаграми; Вдосконалювати навички роботи на ПК; Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі;
Наочність:
- 4 парти об’єднані по 2, на кожній з яких стоїть вимпел із символом піратів;
* для вчителя – бандана; * музика "Фанфари"; * чорна пов’язка; * на дошці намальована карта півострова із зазначенням основних моментів уроку; * програмне забезпечення: NetOpSchool, Total Commander, Excel; * файли Зразок.xls , Планети.xls , Використання.xls * прикріплені до дошки 2 смужки, на кожній з яких намальовані риски (для зручного відривання) і написано "1 бал = 1$";
Хід уроку
I Теоретична частина
1. Привітання - Доброго дня, шановні учні та гості. - Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри – відчуємо себе справжніми піратами. Отже – починаємо! - (Звучить музика – "Початок уроку") - Шановне панство, а також запрошені гості. Як вам відомо – я самий головний пірат на цьому півострові – нашій школі. (Одягаю на голову бандану). Не раз ми воювали з вами проти поганих оцінок, але прийшов час іти мені на пенсію. І тому перед цим я хочу зробити єдину добру справу в своєму житті. Знаю, знаю, що вам це чути гидко, я б сказав – бридко. Але так треба.
2. Поділ класу на групи- Отже, сьогодні ви сядете на свої кораблі і між вами я організую дуель. Та команда, яка переможе і стане володіти моїм скарбом – чорною пов’язкою капітана і довічно буде носити горде ім’я "Пірат інформаційного кабінету", а також матиме майже необмежений доступ до Інтернету, щоб там продовжувати свої чорні справи.
3. Вибір командира групи- У нас є два кораблі. Вам необхідно зараз дати їм назву, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати командира корабля, який, можливо, і стане моїм наступником.
4. Пояснення умов гри- За кожну правильну відповідь ви наближатиметеся на 1 крок ближче до перемоги. А нагородою вам за це стане добра оцінка. Щоб було краще видно результати, на цій смужці я буду відривати по одному балу і віддавати вам. В кінці уроку відразу стане зрозуміло, яка команда виграла. Отже, до бою!
II Повторення вивченого матеріалу
1. Конкурс "Дуель" [hide] - Перш ніж вивчати нову тему, давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel. Для цього я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах – задати їм питання про роботу в Excel. За кожну правильну відповідь – крок вперед.
2. Конкурс "Далі, далі…"
- Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….
І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці) ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)
І) Ідентифікатор клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка) ІІ) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
І) Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls) ІІ) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
3. Конкурс "Хто згадає більше?"
- А зараз та команда, яка згадає більше відомостей про Еxcel матиме відразу +2 бала. (відповідають по черзі)
ІІІ. Актуалізація
1. Перше знайомство з діаграмами- Молодці, з цим ви справилися. Отже моя справа не загине. Я зараз з вами поділюся інформацією про мої скарби. Вам необхідно буде якомога швидше визначити, в якій країні заховано найбільший скарб. - (Роздаю аркуші із таблицею і діаграмою чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відповідь). - Я вражений! Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити? - (команді противника) То який висновок можна зробити з цього факту?
ІV. Повідомлення теми уроку
- Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм". - (Записати тему в зошити)
- А чому ця тема така важлива, я надіюсь, ви розповісте мені в кінці уроку.
- Скажіть, так що ми вже знаємо про ЕТ? (коротко записую на дошці, добавляю бали командам)
- А що хочемо узнати? (на дошці – Як створити діаграми?)
V. Вивчення нового матеріалу
1. (Учні сідають за комп’ютери)
2. (Запускаю програму NetOpSchool i Excel. Відкриваю файл Зразок.xls)
3. Демонстрація: - Як створити діаграму? - Види діаграм - (Відкриваю файл Планети.xls) - Показати, що потрібно вибирати певний вид діаграми так, щоб було зрозуміло - Налаштування опцій діаграм
VІ. Закріплення вивченого
1. (Учні самостійно відкривають файл Використання.xls)
2. Побудувати діаграму за поданими даними.
3. Оцінення результатів капітаном команди противника.
VІІ Підсумок уроку
1. Ми з вами знаходимось у відкритому морі у пошуку скарбів. А наші гості – поважні городяни, на березі. Вони озброєні далекобійними гарматами, щоб захищати своє місто. Тому давайте дамо їм шанс потопити ваші кораблі своїми питаннями по новій темі. Отже – ваші питання до команд (1-2 запитання кожній команді)
2. То що ж ми сьогодні нового дізналися і навчилися? 3. Де можна застосувати ці знання на практиці?
4. Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
5. Домашнє завдання: - Повторити §1.16 с.86; - Тим, в кого є домашній ПК – побудувати діаграму своєї успішності в 10 класі по навчальних предметах і зробити висновок; - Підготувати питання для самостійної роботи (виберу з них 3 питання).
6. Нагородження команди переможців пов’язкою капітана піратів. Подякувати за активну участь на уроці.[/hide]
Надіслав викладач інформатики Манжула Анна Михайлівна.
Плани конспектів уроків з інформатики 11 класу скачати, підручники та книги безкоштовно, розробки уроків з інформатики онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас > Побудова діаграм та графіків > Побудова діаграм та графіків. Методичні рекомендації
|