Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 11 клас>>Українська література: Ліна Костенко. Яскравий світ художнього слова поетеси. Теми, мотиви і проблеми поетичної творчості.
Тема: "Ліна Костенко. Яскравий світ художнього слова поетеси. Теми, мотиви і проблеми поетичної творчості" Мета:ознайомити учнів із поетичними збірками Ліни Костенко, розкрити багату образність, глибинніоть її лірики; розвивати навички поетичних творів, вміння розкривати зміст афористичних висловів; виховувати учнів на засадах гуманізму,
Обладнання: портрет, епіграф "Людині бійся душу ошукать," "Бо в цьому схибиш - то уже навіки"
Тип: урок вивчення нового матеріалу, урок - діалог.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Здивування. Психологічний настрій. На дошці висить портрет, закритий папером. Уяні повинні вгадати, хто на ньому зображений, уважно прослухавши підказку: Київщина, літературний інститут, автор багатьох поетичних збірок, новатор.
II. Актуалізація опорних знань. Літературний диктант (біографія письменниці).
IIІ. Мотивація навчальної діяльності. Пригадайте з курсу "Історія України" період 50-60 pp. XX ст. Які події відбувалися в цей період? Дайте історичну довідку. Слово вчителя. Так, в період так званої "хрущовської відлиги" відбулися зрушення у політичному, соціальному, культурно-мистецькому житті. Саме в цей період з'являється потужна літературна хвиля — шістдесятники — молоді талановиті поети, прозаїки, критики: В.Симоненко, І.Драч, Д. Павличко, В. Коротич, і, звичайно ж Ліна Костенко. Основне кредо письменників - шістдесятників - виступ проти інерції політичної думки, віра у справедливість, усвідомлення цінності кожної людини й невичерпних багатств народної душі. Яке лексичне значення слова кредо? Доберіть синоніми. (Кредо лат. Credo - основи світогляду.)
IV. Постановка проблемних питань. Вчитель. Ліна Костенко - автор поетичних збірок "Проміння землі", "Вітрила", "Мандрівки серця", "Над берегами вічної ріки" (учні записують назви в зошити"). На сьогоднішньому уроці ми проаналізуємо вибрані поезії, визначимо мотиви, тематичні обшири її лірики.
V. Усвідомлення матеріалу. Процес «вирощування» знань. Робота в групах. Аналіз поезій за орієнтовною схемою. Учні самостійно розподіляють завдання між собою (виразне читання, аналіз). Представники інших груп уважно слухають відповіді і задають по два проблемних питання. Кожна група чітко визначає основну думку поезії, яку після виступу учні записують у зошити. Поезії для аналізу: 1. "Життя іде і все без коректур..." 2. "Пастораль хх століття" 3. Вже почалось, мабуть, майбутнє..." 4. "Розкажу тобі думку таємну,.." 5. "Світлий сонет" 6. "Тут обелісків ціла рога..." Орієнтовна схема аналізу Словник 1. Історія написання Види лірики: 2. Тема ( основна думка ) - пейзажна; 3. Ідея -громадянська; 4. Образ ліричного героя - філософська; 5. Художні засоби - інтимна. 6. Яке враження на Вас справила поезія ?
Усне рецензування роботи груп. Конкурс на кращого читця поезії "Життя іде без коректур..."
VI. Підведення підсумків 1. Учні самостійно роблять висновки 2. Разом із вчителем створюють опорну схему
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Горецькою І.Й.
Предмети > Українська література > Українська література 11 клас > Ліна Костенко. Яскравий світ художнього слова поетеси > Ліна Костенко. Яскравий світ художнього слова поетеси. Конспект уроку
|