Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 9 клас>> Інформатика: Практична робота № 9. Введення, редагування й форматування тексту. Практична робота до предмету Інформатика 9 клас. Тема «Лабораторна робота. Форматування текстових документів».
Лабораторна робота. Форматування текстових документів
• щоб виділити слово, треба 2 рази клацнути на ньому мишею;
Для виділення елементів тексту можна використовувати смугу виділення (зліва від тексту на чистому полі): • щоб виділити рядок – – один раз клацнути мишею зліва від поля рядка;
Копіювання, переміщення й вилучення фрагментів тексту. Копіювання здійснюється командою Правка Копировать. Копія поміщається в буфер обміну і може багатократно вставлятись у текст з допомогою команди Правка Вставить. Для переміщення фрагмента тексту використовують команди Правка Вырезать, а потім Правка Вставить. Вилучення виділеного фрагмента здійснюють командою Правка Удалить або клавішею <Del>.
Налаштовування шрифту здійснюється командою Формат Шрифт. Діалогове вікно "Шрифт” містить дві вкладки: Шрифт і Интервал. На вкладці Шрифт можна вибрати тип шрифту, стиль шрифту (звичайний, курсив, напівжирний, підкреслений), розмір шрифту (в пунктах), колір шрифту, верхні і нижні індекси та інше. На вкладці Интервал можна вказувати інтервал між символами. Швидко встановити формат шрифту можна, використовуючи кнопки панелі інструментів Форматирование: <Шрифт>,<Размер шрифта>, <Ж>,<К>, <Ч>. Форматування абзаців здійснюється за допомогою панелі інструментів Форматирование, або командою Формат Абзац, яка викликає діалогове вікно "Абзац”, що містить дві вкладки. На вкладці Отступы и интервалы задають способи вирівнювання абзаців, границі абзаців зліва і справа, відступ для першого рядка абзацу, відступи перед першим та останнім рядками абзацу, міжрядковий і міжабзацний інтервали, зміщення тексту абзацу відносно ширини. На вкладці Положение на странице задають правила розташування абзацу на сторінці, наприклад, абзац цілком на одній сторінці. Абзаци можна заключати в прямокутну рамку, а поле рамки заповнювати узором і фоном. Для цього використовують команду Формат Обрамление и заполнение. В діалоговому вікні є дві вкладки: Обрамление і Заполнение.
Команда Формат Список виводить діалогове вікно з вкладками, що відповідають типу списку. На вкладці Маркированный вибирається символ, що виділяє кожний елемент списку. Задається розмір, позиція і колір маркера. На вкладці Нумерованный вибирається один із семи форматів чисел для нумерації елементів списку (арабські, римські, ...), початковий номер. Кнопкою <Изменить> можна самостійно задати параметри нумерованого списку. На вкладці Многоуровневый можна вибрати формат чисел для нумерації елементів ієрархічного списку. Для зміни ієрархії необхідно встановити курсор на елемент і натиснути клавіші:
<Shift>+<Alt>+<←> для підвищення рівня ієрархії,
Щоб закінчити формування списку два рази натискуємо клавішу <Enter>. Для того, щоб вилучити список, необхідно: – виділити елементи списку;
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: